Poseł PO: Ilu dziennikarzy mediów publicznych zwolnicie? Minister Kempa odpowiada. Co dokładnie?

Minister Beata Kempa i Stanisław Piotrowicz na posiedzeniu Sejmu

Minister Beata Kempa i Stanisław Piotrowicz na posiedzeniu Sejmu (Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta | vine.co/Łukasz Brzezicki)

Choć nie sposób usłyszeć tego dokładnie, internauci nie mają wątpliwości: gdy poseł Tomasz Nowak pytał, ilu dziennikarzy mediów publicznych zostanie zwolnionych, minister Beata Kempa odpowiedziała... "wszyscy". Zobaczcie nagranie i oceńcie sami.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Podczas wtorkowej debaty o tzw. małej ustawie medialnej, posłowie opozycji pytali, czy celem zmiany prawa jest usunięcie z mediów publicznych konkretnych dziennikarzy. - Proszę odpowiedzieć konkretnie, ilu dziennikarzy mediów publicznych w wyniku zmiany ustawy medialnej będzie zwolnionych - pytał poseł PO Tomasz Nowak.Skierowana na ławy klubu PiS kamera zarejestrowała, że na to pytanie odpowiedziała minister Beata Kempa. Choć nie da się usłyszeć, co powiedziała minister, internauci nie mają wątpliwości - miało paść słowo "wszyscy". Czy było tak rzeczywiście? Najlepiej zobaczyć nagranie i ocenić samemu. Bez wątpienia minister Kempa była wyraźnie rozbawiona tym, co powiedziała.Nie potwierdzają tego co prawda stenogramy z posiedzenia Sejmu. Choć rzeczywiście wg. stenogramów na sali padło w tym momencie słowo "wszyscy", to przypisane jest ono Teresie Piotrowskiej, posłance PO i byłej minister spraw wewnętrznych w rządzie Ewy Kopacz.Nowa ustawa wymieni władze mediów publicznych

Dzień po tej debacie, Sejm przyjął tzw. małą ustawę medialną, czy nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji. Przypomnijmy jej główne założenia:

1. Ustawa ma polegać na przekształceniu Telewizji Polskiej, Polskiego Rada i Polskiej Agencji Prasowej ze spółek skarbu państwa w instytucje kultury.

2. Kierownictwo tych instytucji ma być wybierane przez Radę Mediów Narodowych, w której skład wejdą eksperci wybierani przez Sejm, Senat i prezydent.

3. Według ustawy media mają realizować misję w obszarze kultury, edukacji, w tym edukacji historycznej i polityki historycznej, promocji Polski w świecie i w obronie dobrego imienia Polski.

4. Rola Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji ma zostać ograniczona.

5. Projekt zakłada, że "zarząd i radę nadzorczą wskazuje minister skarbu, a mandaty obecnego zarządu wygasają w dniu wejścia ustawy w życie".

By ustawa weszła w życie, musi jeszcze zostać uchwalona przez Senat i podpisana przez prezydenta. Jest to tzw. "mała ustawa medialna". Jej "dużą" wersję, wprowadzającą dużo głębsze zmiany, partia rządząca chce stworzyć w pierwszej połowie 2016 roku.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
 • Ryszard Petru składa życzenia Polakom "Mówię do was jako lider sejmowej opozycji...". Petru składa życzenia Polakom [WIDEO]
 • Zbigniew Ziobro i odpowiedź TK. Sędziowie TK do Ziobry: Wizyty, jak ta w Chinach, to standardowa praktyka europejskich sądów konstytucyjnych
Komentarze (444)
Poseł PO: Ilu dziennikarzy mediów publicznych zwolnicie? Minister Kempa odpowiada. Co dokładnie?
Zaloguj się
 • bilobilwroc

  0

  Minister Kempa, zero intelektu, zero kultury, zero kompetencji, brzydka i obleśna, po prostu rzygać się chce. Tak to jest, jak ktoś z koła gospodyń wiejskich spod Sycowa trafia do parlamentu.

 • alextade

  Oceniono 1 raz 1

  Jestem magistrem prawa administracyjnego i za takiego się uważam. Pojęcie prawnik jest to sprawa, którą powinien wyjaśnić ekspert – odpowiedziała Kempa. Spowodowało to dalsze pytania o to czy posłanka skończyła jakąś aplikacje prawniczą. Po Sekule do sprawy wykształcenia Kępy wrócił Jarosław Urbaniak, który znalazł w Internecie informację o wykształceniu Kępy. Jak ustalił skończyła ona administracje na Uniwersytecie Wrocławskim, a nie prawo administracyjne. Uzyskała w ten sposób tytuł magistra administracji, a nie prawa. Temat jej pracy magisterskiej brzmiał: Naczelne i centralne organy administracji w organizacji ochrony środowiska w Polsce. Takie wykształcenie predestynuje absolwenta raczej do pracy w organach administracyjnych niż wymiarze sprawiedliwości. Warto zauważyć, że posłanka Kempa, jako wiceminister sprawiedliwości w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, a także jako poseł na sali sejmowej, przedstawiała się wielokrotnie jako prawnik. Co prawda studiowała prawo podyplomowo i pracowała, jako kurator, ale tytuł jej się nie należy.

  - To, czy ja skończyłam prawo administracyjne czy podyplomowe studia z zakresu prawa, czy miałam inne doświadczenia, nie ma żadnego znaczenia dla wyjaśnienia afery hazardowej – ucięła posłanka. I trudno się z nią nie zgodzić. Ale niewątpliwie posłom PO udało się dać koleżance z PiS pstryczka w nos.

 • bolszewikagongongon

  Oceniono 2 razy 0

  Peowcy i peofile, nie szlochajcie tak żałośnie nad losem gonionych nahajem z TVP i PR -waszych propagandzistów udających dziennikarzy. Jak to zwykł mawiać wasz przegrany i skompromitowany idol, niejaki Bul: - niech zwalniani zmienią pracę i wezmą kredyt ! Wasz kolejny, świeżo nadmuchany mendialnie idol, niejaki POetru, dorzuciłby: kredyt, owszem, ale tylko we frankach ! Pani Bulowa zaś dorzuciłaby od siebie zupełnie inne rozwiązanie:
  emigracja to nie tragedia, to wasza szansa ! :)))

 • kichchi

  Oceniono 2 razy 2

  propagandyści po to nie są dziennikarze

 • candid13

  Oceniono 7 razy 5

  Powiedzcie mi jak jak to jest ze taki katolicki kraj religijnych ludzi a u wladzy:

  kryptopedał z kotem,
  prawnik, ktory olewa prawo
  jego bratanica nie wie z kim ma dzieci,
  czlowiek po wyroku,
  prokurator komuch z PRLu
  matka ksiedza
  antysemici tozsami z katolikami, chociaż jezus byl żydem,
  szaleniec od brzozy,
  kupka trawy nibyprawnik,
  profesor pawlowicz.nibykobieta,
  dwa zera minister sprawiedliwosci
  narodowcy bezmozgowcy oraz muzycy alko i sexo holicy itd..,

  Cud!
  Ze to jeszcze jakos hula... to jest dopiero moralny wzorzec powinni ich beatyfikumikować lub katoonanizowac, w vatirikistanie

 • takito.ataki

  Oceniono 3 razy -1

  Ja to widzę tak: do wyborów media publiczne były krytykowane przezopozycję za to,że są tubą propagandową rządzącej koalicji. Po wyborach media postawiły się zmienić, zaczęły krytykować rządzących.

 • plautilla

  Oceniono 3 razy -3

  m.se.pl/wiadomosci/polityka/doradca-kopacz-wydzwoni-116-tys-z_754207.html

  demotywatory.pl/4523157/%E2%80%93-Premier-Ewa-Kopacz-przyznala-sobie-400-tys-premii-z-powodu-uszczerbku-na-zdrowiu-spowodowanego-trudna-sytuacja-w-polskim-gornictwie-%E2%80%93-poinformowala-Kancelaria-Premiera-na-oficjalnym-profilu-na-Twitterze

  wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/508208,se-michal-kaminski-w-9-miesiecy-dookola-swiata.html
  250 tysięcy kancelaria premiera wydała na 8 wyjazdów krajowych E.Kopacz na kampanię przedwyborczą POpaprańców.

 • losiu4

  Oceniono 9 razy -7

  towarzycho wzajemnej adoracji wpompowane do mediów przez pełownie i lewactwo broni sie łapiąc sie nawet brzydko.. Pisiory, pogońcie tę podejrzaną sitwę, może w końcu będzie normalniej.

  Pozdrawiam

  Losiu

 • arguitar

  Oceniono 10 razy 8

  Kempa ze swoimi kwalifikacjami i chamskim zachowaniem nadaje się do pralni szpitalnej lub do magla

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje