Podpalili mu restaurację, tuż przed Nowym Rokiem. Udostępnił nagranie z monitoringu i prosi o pomoc

Policja poszukuje sprawcy podpalenia Karczmy Solnej w Kołobrzegu. Przyda się każda pomoc.
Zdarzenie miało miejsce krótko po północy, w nocy z 29 na 30 grudnia. Ofiarą podpalenia padła restauracja Karczma Solna w Kołobrzegu.

Zamaskowany mężczyzna, przebrany w kombinezon malarski, najpierw próbował zamazać farbą w sprayu kamery, a potem z kanistra oblał budynek substancją łatwopalną.

Na szczęście ochrona poinformowała o podpaleniu Karczmy Solnej straż pożarną, a ta zareagowała błyskawicznie. Budynek przetrwał pożar, ale nie obyło się bez strat.

- To był straszny moment, kiedy ochrona zadzwoniła z informacją, że karczma płonie. Widok był okropny - mówił dla TVN24 Grzegorz Rydwański, właściciel restauracji - Dzięki Bogu pożar udało się opanować, aczkolwiek straty są dość znaczne, spalona została fasada i okna. O mały włos, a budynek by spłonął. Moim zdaniem to było celowe.Celowe podpalenie

Podpalacz dokładnie wiedział, co robi. Znał umiejscowienie kamer i nie pozwolił, żeby ślady substancji łatwopalnej znalazły się na jego ubraniu.

Pomimo dwóch prób, sprawcy nie udało się zamalować obiektywów kamer, które były zabezpieczone na taką ewentualność. Na nagraniu udało się uchwycić zajście.

- Po przybyciu na miejsce zdarzenia policjanci zabezpieczyli pojemnik z substancją ropopochodną i nagrania z monitoringu - poinformowała przedstawicielka biura prasowego szczecińskiej policji, st. asp. Irena Kornicz - Funkcjonariusze pracują nad wyjaśnieniem okoliczności pożaru i ustaleniem sprawcy. W tej sprawie przesłuchiwani są świadkowie. Podpalacz nadal pozostaje nieuchwytny dla policji.

Pomocy w poszukiwaniach przestępcy, poprzez udostępnienie nagrań ze swoich kamer, chcą udzielić inni kołobrzescy restauratorzy. Liczą, że w ten sposób uda się ustalić trasę przemieszczania się podpalacza, bądź zdobyć inne informacje mogące przyczynić się do schwytania mężczyzny.

Podpalaczowi grozi nawet do 5 lat więzienia. Restauracja nie zawiesiła działalności - odbędzie się w niej impreza sylwestrowa.

Nasze najlepsze teksty z 2015 roku. Czytaj w aplikacji Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (105)
Podpalili mu restaurację, tuż przed Nowym Rokiem. Udostępnił nagranie z monitoringu i prosi o pomoc
Zaloguj się
 • kastoripollux

  Oceniono 2 razy 2

  Złapać sukin kota, wrzucić do kotła CO i zamknąć za nim drzwiczki a nie jakieś śmieszne pięć lat. Nie będzie w tym kraju dobrze, jak pospolity bandytyzm będzie tak łagodnie karany. Nie ma żadnego efektu odstraszania.

 • astronombosy

  Oceniono 3 razy 3

  Nie byłoby takiej przestępczości gdyby obywatelom drugiego sortu rozdano broń. Ci z pierwszego i tak śpią całymi dniami i w nocy też więc jeśli dodać jeszcze do tego wrodzone tchórzostwo to żaden z nich pożytek.

 • biko

  0

  Skąd przekonanie, że to "zamaskowany mężczyzna'?
  Sądząc po sposobie chodzenia to stawiałbym raczej na kobietę.

 • lisa2

  Oceniono 1 raz -1

  Coś tu jest nie tak:

  Na zdjęciu widać datę 2015-12-29 godzina 00:14.11 - a więc zaraz po północy z 28 na 29 grudnia a nie po północy z 29 na 30. więc nie jest uprawnione twierdzenie, że podpalenie zdarzyło się "...w nocy z 29 na 30 grudnia." Autor nie wie co pisze i nie analizuje swojego tematu. Nawet jeśli zegar jest 12-to godzinny w kamerze, to byłoby w południe 29.12.2015 r a nie na przełomie (o północy) z 29 na 30.

  Warto wymienić prezesa tej gazety - niech się weźmie za wiarygodność swoich pracowników.

  :)

  Szczęśliwego Nowego Roku i Prawdopisności w Waszej Gazecie.

  (Prawdopisności - nie wiązać z obecnie panującą partią PiS, której też życzę tego samego, jak również Prawdomówności.)

 • Oceniono 2 razy 2

  " Sprawcy grozi DO 5 LAT WIĘZIENIE " . I tak właśnie hoduje się ludzkie bydło ! Taki bydlak powinien gnić w więzieniu do 20 lat , wtedy jego naśladowcy wiedzieliby , że to się nie opłaca . A tak - oto POlska właśnie !

 • fuiio

  Oceniono 2 razy 2

  To oczywiście wina prezia kaczyńskiego nikogo innego. Swoją drogą ogladałem kiedyś taki film o tedzie kaczyńskim to tamten był też niezłe ziółko. Jak widać na tym dobitnym przykładzie niedaleko pada jabłko od jabłoni.

 • manmo4

  Oceniono 3 razy 3

  Gośc kuleje na prawą noge. Jakby miał krotszą.

 • dziennikarz12

  Oceniono 1 raz 1

  PEWNE JEST TO ze facet byl samochodem i parkowal go kilkanascie metrow od restauracji.mlody czlowiek okolo 30 lat-z stylu jego chodzenia wynika ze nie jest to osoba starsza-mysle ze nie jest to obywatel polski-cygan lub arab- ci ludzie maja specyficzny sposob chodzenia.robota jest na zamowienie-ogolona glowa? czasami patrzc dokladnie widze ze to kobieta i to mloda!!!! i nie jest sama lub sam!!! zwrocic uwage na jego sportowe buty z tylu i z przodu albo skora albo plastik i material.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX