Podpalili mu restaurację, tuż przed Nowym Rokiem. Udostępnił nagranie z monitoringu i prosi o pomoc

31.12.2015 14:34
Nagranie z monitoringu w restauracji

Nagranie z monitoringu w restauracji (fot. YouTube (Grzegorz Rydwański))

Policja poszukuje sprawcy podpalenia Karczmy Solnej w Kołobrzegu. Przyda się każda pomoc.
Zdarzenie miało miejsce krótko po północy, w nocy z 29 na 30 grudnia. Ofiarą podpalenia padła restauracja Karczma Solna w Kołobrzegu.

Zamaskowany mężczyzna, przebrany w kombinezon malarski, najpierw próbował zamazać farbą w sprayu kamery, a potem z kanistra oblał budynek substancją łatwopalną.

Na szczęście ochrona poinformowała o podpaleniu Karczmy Solnej straż pożarną, a ta zareagowała błyskawicznie. Budynek przetrwał pożar, ale nie obyło się bez strat.

- To był straszny moment, kiedy ochrona zadzwoniła z informacją, że karczma płonie. Widok był okropny - mówił dla TVN24 Grzegorz Rydwański, właściciel restauracji - Dzięki Bogu pożar udało się opanować, aczkolwiek straty są dość znaczne, spalona została fasada i okna. O mały włos, a budynek by spłonął. Moim zdaniem to było celowe.Celowe podpalenie

Podpalacz dokładnie wiedział, co robi. Znał umiejscowienie kamer i nie pozwolił, żeby ślady substancji łatwopalnej znalazły się na jego ubraniu.

Pomimo dwóch prób, sprawcy nie udało się zamalować obiektywów kamer, które były zabezpieczone na taką ewentualność. Na nagraniu udało się uchwycić zajście.

- Po przybyciu na miejsce zdarzenia policjanci zabezpieczyli pojemnik z substancją ropopochodną i nagrania z monitoringu - poinformowała przedstawicielka biura prasowego szczecińskiej policji, st. asp. Irena Kornicz - Funkcjonariusze pracują nad wyjaśnieniem okoliczności pożaru i ustaleniem sprawcy. W tej sprawie przesłuchiwani są świadkowie. Podpalacz nadal pozostaje nieuchwytny dla policji.

Pomocy w poszukiwaniach przestępcy, poprzez udostępnienie nagrań ze swoich kamer, chcą udzielić inni kołobrzescy restauratorzy. Liczą, że w ten sposób uda się ustalić trasę przemieszczania się podpalacza, bądź zdobyć inne informacje mogące przyczynić się do schwytania mężczyzny.

Podpalaczowi grozi nawet do 5 lat więzienia. Restauracja nie zawiesiła działalności - odbędzie się w niej impreza sylwestrowa.

Nasze najlepsze teksty z 2015 roku. Czytaj w aplikacji Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (105)
Zaloguj się
 • hemi440

  Oceniono 48 razy 42

  "O mały włos, a budynek by spłonął. Moim zdaniem to było celowe."
  Zgromadzony materiał każe sądzić, że mógł być to nieszczęśliwy wypadek...

 • remislanc

  Oceniono 26 razy 22

  "Zamaskowany mężczyzna, przebrany w kombinezon malarski, najpierw próbował zamazać farbą w sprayu kamery, a potem z kanistra oblał budynek substancją łatwopalną."

  " Moim zdaniem to było celowe."

  No co ty. To był przypadek.......

 • ja_wiem_najlepiej

  Oceniono 16 razy 14

  "Moim zdaniem to było celowe." Dobre

 • dziadekjam

  Oceniono 12 razy 10

  Podali mu za słoną zupę?

 • ulanzalasem

  Oceniono 12 razy 10

  Gdyby groziła za to faktyczna utrata całego majątku (a przynajmniej straty + zadośćuczynienie) + nie mniej niż 5 lat bez skrócenia odsiadki dla wszystkich sprawców to niektórzy by się zastanowili. Ale nie krócej niż 5 + nawet dom i samochód przepisany na żonę...

 • bartek.london

  Oceniono 9 razy 7

  Cytat roku, po obejrzeniu filmu: "Moim zdaniem to było celowe" :)) Padlem... Nie k.u.r.w.a, zwarcie instalacji...

 • 31.februarius

  Oceniono 11 razy 7

  "Moim zdaniem to było celowe."

  Geniusz dedukcji!

 • australopitek7

  Oceniono 8 razy 6

  Gość świetnie się orientuje, dokładnie wie co i jak. Jakby był u siebie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje