"Mówię do was jako lider sejmowej opozycji...". Petru składa życzenia Polakom [WIDEO]

31.12.2015 13:12

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

1. Ryszard Petru mówi otwarcie, że czuje się liderem opozycji
2. Przestrzega przed złymi pomysłami i nieudolnością rządzących
3. Apeluje do PiS o zachowanie granic - prawa, sprawiedliwości i przyzwoitości


"Kończy się rok zaskakującego zwrotu, rok w którym Polacy głośno i zdecydowanie opowiedzieli się za zmianą, za tym żeby nasze państwo było lepiej i sprawniej rządzone. Ich nadzieje nie zostały jednak spełnione. Proponowane przez rząd pomysły gospodarcze grożą chaosem i cofnięciem w rozwoju. Za złe pomysły i nieudolność rządzących zapłacimy wszyscy. Niepokoi nas demontaż prawa, ustawy pisane nocą i na kolanie. Nieustanne dzielenie i obrażanie Polaków" - mówi Ryszard Petru w spocie z życzeniami na Nowy Rok.

Lider opozycji dziękuje za poparcie

Przewodniczący Nowoczesnej, ugrupowania, które wyprzedza w sondażach Platformę Obywatelską, a w niektórych badaniach nawet rządzący PiS, zdaje sobie sprawę z dużego poparcia społecznego i odpowiedzialności jak spoczywa na jego ugrupowaniu.

"Zwraca się do państwa jako lider sejmowej opozycji - dla wielu Nowoczesna stała się symbolem nadziei. Jestem wdzięczny za wszystkie głosy poparcia dla działań, które podejmujemy. Musimy wierzyć, że rozsądna zmiana jest możliwa. Proszę abyśmy nigdy nie tracili nadzieli na lepszą Polskę" - mówi polityk.

W krótki materiale jest też apel do rządzącej większości o odpowiedzialność.

"Nikt nie kwestionuje waszego prawa do rządzenia, to obowiązek każdej zwycięskiej formacji. Ale Polska nie jest własnością jednego ugrupowania, a każda władz ma swoje granice. Są nimi prawo, sprawiedliwość i zwykła przyzwoitość. Wolne państwo i jego obywatele wymagają elementarnego szacunku. Nic nie usprawiedliwia nastawiania brata przeciwko bratu. Proszę was byście te zasady szanowali - apeluje Ryszard Petru.

"Życzę wszystkim dobrego roku, życzliwości i szczęścia" - mówi na zakończenie lider Nowoczesnej.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (783)
Zaloguj się
 • zawszeprawdomowny

  Oceniono 254 razy 98

  Dziekuje! Dla Pana oraz dla Poslow Nowoczesnej, a tym samym dla Polski i Polakow rowniez wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!

 • bez_sortowania

  Oceniono 159 razy 85

  Chodzą słuchy, że dziś w telewizorze pokażą niejakiego Andrzeja De. Ponoć ma składać życzenia. Samodzielnie.

 • drakaina

  Oceniono 196 razy 72

  Jeśli Nowoczesna nie zawali czegoś do najbliższych (oby jak najbliższych) wyborów, to ma mój głos. Wszystkiego dobrego!

 • halszka67

  Oceniono 96 razy 44

  Dobrze że ten 43 latek został liderem nowej też młodej partii.W 1989 r miał dopiero 18 lat był rok przed maturą. Cała jego późniejsza edukacja to czasy młodej demokracji. Nie został skażony czasami PRL.Nie ma za sobą doświadczeń cwanych lisów zasiadających w parlamencie i udających demokratów którzy przed 1989 r. służyli skwapliwie PRL obecnie często PIS-owi.Więcej takich młody odważnych i dobrze wykształconych ludzi.

 • kamil-t

  Oceniono 77 razy 39

  Ech... Poziom komentarzy ludzi z pewnej opcji politycznej mówi sam za siebie. Nie zdają sobie sprawy z tego, jak bardzo jej szkodzą - ale to i dobrze. Autodestrukcyjny charakter pewnych poczynań samoczynnie ogranicza ich skutki. Szkoda tylko, że jednak po uprzedniej destrukcji wielu sensowniejszych rzeczy.

 • jan kowalski

  Oceniono 38 razy 22

  Dziękuję serdecznie, ja także życzę wszystkiego najlepszego. Dziękuję "Gazecie", że możemy sobie nawzajem przesłać te życzenia.

 • saves

  Oceniono 122 razy 20

  Ja również życzę
  Żeby Nowoczesna w górę się pięła,
  Żeby sondażach Wyborczej
  130% poparcia osiągnęła.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje