"Mówię do was jako lider sejmowej opozycji...". Petru składa życzenia Polakom [WIDEO]

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

1. Ryszard Petru mówi otwarcie, że czuje się liderem opozycji
2. Przestrzega przed złymi pomysłami i nieudolnością rządzących
3. Apeluje do PiS o zachowanie granic - prawa, sprawiedliwości i przyzwoitości


"Kończy się rok zaskakującego zwrotu, rok w którym Polacy głośno i zdecydowanie opowiedzieli się za zmianą, za tym żeby nasze państwo było lepiej i sprawniej rządzone. Ich nadzieje nie zostały jednak spełnione. Proponowane przez rząd pomysły gospodarcze grożą chaosem i cofnięciem w rozwoju. Za złe pomysły i nieudolność rządzących zapłacimy wszyscy. Niepokoi nas demontaż prawa, ustawy pisane nocą i na kolanie. Nieustanne dzielenie i obrażanie Polaków" - mówi Ryszard Petru w spocie z życzeniami na Nowy Rok.

Lider opozycji dziękuje za poparcie

Przewodniczący Nowoczesnej, ugrupowania, które wyprzedza w sondażach Platformę Obywatelską, a w niektórych badaniach nawet rządzący PiS, zdaje sobie sprawę z dużego poparcia społecznego i odpowiedzialności jak spoczywa na jego ugrupowaniu.

"Zwraca się do państwa jako lider sejmowej opozycji - dla wielu Nowoczesna stała się symbolem nadziei. Jestem wdzięczny za wszystkie głosy poparcia dla działań, które podejmujemy. Musimy wierzyć, że rozsądna zmiana jest możliwa. Proszę abyśmy nigdy nie tracili nadzieli na lepszą Polskę" - mówi polityk.

W krótki materiale jest też apel do rządzącej większości o odpowiedzialność.

"Nikt nie kwestionuje waszego prawa do rządzenia, to obowiązek każdej zwycięskiej formacji. Ale Polska nie jest własnością jednego ugrupowania, a każda władz ma swoje granice. Są nimi prawo, sprawiedliwość i zwykła przyzwoitość. Wolne państwo i jego obywatele wymagają elementarnego szacunku. Nic nie usprawiedliwia nastawiania brata przeciwko bratu. Proszę was byście te zasady szanowali - apeluje Ryszard Petru.

"Życzę wszystkim dobrego roku, życzliwości i szczęścia" - mówi na zakończenie lider Nowoczesnej.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (783)
"Mówię do was jako lider sejmowej opozycji...". Petru składa życzenia Polakom [WIDEO]
Zaloguj się
 • znj2

  0

  Jaki ty lider? Weź się w garść chłopie! Jak będziesz tak prawił, to cię w kaftan wezmą!

 • Marcin Hencz

  0

  O ile część osób mogła mieć jeszcze jakieś wątpliwości, Ryszard je właśnie rozmył. Liderem opozycji? Nie, nie jest nawet politykiem. Kiepski kabareciarz. Rozumiem, że części osobom ktoś bez kompetencji i ciągle mający wpadki, ktoś bez żadnej siły politycznej, programu czy ludzi, może się podobać bo mówi banały, które każdy z nas podnosi podczas zakrapianych imienin cioci, nie mniej jednak, gdy niebawem skończy się ta zabawa w Sejmie, a zacznie polityka, ludzie zrozumieją, że i tak w naszej historii było już za dużo tych Tymińskich, Lepperów czy Kukizów... Petru jest kolejnym wcieleniem oczekiwania na Andersa na białym koniu, bajronicznego bohatera, który rozwiąże wszystkie nasze problemy. To oznaka niedojrzałości Polaków jako narodu. Chyba za szybko w ciągu ostatnich 25 lat się bogaciliśmy, poziomem kultury politycznej przypominamy wciąż bardziej Europę Wschodnią niż Europę Zachodnią.

 • wilenski11

  0

  swetru - lider banksterskiej opozycji, która przyzwyczaiła się do dojenia gojów

 • noken

  0

  jak takiego mamy lidera opozycji to już wszystko przepadło :(

 • mojko3099

  Oceniono 2 razy 0

  Po co ci Petru pieniądze i władza jak honoru nie masz ?

 • lesnywladek1

  Oceniono 4 razy -4

  Po co jest ten swetru? No wlasnie nikt nie wie i dlatego nie musimy sie obawiać ze ktos zapyta, my tym petru otwieramy oczy niedowiarkom, patrzcie mówimy, to jest nasze, przez nas zrobione w oparciu o kilka zachodnich banków i korporacji i nikt nie ma prawa się przyczepić, bo to jedt PETRU NA SKALE NASZYCH MOZLIWOSCI

 • leszek.30

  Oceniono 12 razy -2

  Wasz prezes, nie sięga intelektualnie do pięt Ryszardowi Petru... Kaczyński, to wzorcowy, bolszewicki kmiot..!

 • bilderberg500

  Oceniono 8 razy 0

  Rysiu a myślałem, że liderem opozycji jest Lisu. Już nie wiem o co biega.

 • leszek.30

  Oceniono 12 razy -2

  Skoro, PiS-hołoto, nazywacie Petru "Banksterem" , to jak nazwać waszego ministra Morawieckiego, SKOK-Morawiecki !?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje