Dziś to "dobra zmiana" w TVP, a to samo w 2008? Lech Kaczyński o ustawie medialnej. Bez litości

Dziś PiS wprowadza zmiany, które 7 lat temu zawetował prezydent Kaczyński. Teraz z tego "żartu" nikt się nie śmieje.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Wiosną 2008 roku koalicyjny rząd PO-PSL próbował przeprowadzić kontrowersyjną nowelizację ustawy o mediach publicznych - podobną do tej przepychanej właśnie w Sejmie na wyścigi i po nocach ustawy PiS-u W ustawie rządu PO-PSL znalazły się zapisy pozwalające na odwołanie członków zarządu w TVP i Polskim Radiu przez ministra skarbu.

Prezydent Lech Kaczyński, który jest dla polityków PiS ogromnym autorytetem, nie szczędził wtedy rządowi krytyki. Na ustawie PO i PSL-u nie zostawił suchej nitki: - To jest najczystszy w świecie żart - mówił w wywiadzie dla TVP2 w maju 2008 roku. - Demokratyzacja mediów publicznych poprzez wprowadzenie zasady, że rząd mianuje szefa telewizji, nie tylko zasługuje na krytykę, ale także na wyśmianie.

Cytat z Kaczyńskiego rozchodzi się dziś w mediach społecznościowych.

Lech Kaczyński mocno masakruje PiS:"To jest najczystszy w świecie żart" - przekonywał prezydent, wyjaśniając, że jego...

Posted by Żałosna Logika on  30 grudnia 2015


Ustawa koalicji ostatecznie nie przeszła w pierwotnym kształcie - Kaczyński ją zawetował. Ustawa, którą PiS proponuje obecnie, wygląda tymczasem do złudzenia podobnie: projekt zakłada m.in. że "zarząd i radę nadzorczą wskazuje minister skarbu" oraz ograniczenie roli Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Po jej wprowadzeniu mają też wygasnąć mandaty obecnego zarządu.Nasze najlepsze teksty z 2015 roku. Czytaj w aplikacji Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (324)
Dziś to "dobra zmiana" w TVP, a to samo w 2008? Lech Kaczyński o ustawie medialnej. Bez litości
Zaloguj się
 • Jak Dziecko

  0

  Przyjdzie kryska na matyska. Rząd może się zmienić i wtedy będzie miał już wszystko gotowe bez krzyków i awantur. Błąd, wielki błąd. Zmiany robić tak by w przyszłości nikt nie miał władzy nad mediami. Wprowadzić jasne zasady prowadzenia debat, zakaz stronniczego opiniowania a jedynie prezentowanie faktów. Opinie zostawic specjalistom podczas debat z udziałem wszystkich zainteresowanych stron.

 • mrjarwit

  0

  I co na to braciszek? Nie zakazał publikacji?

 • ola-blue

  Oceniono 4 razy 2

  To jeszcze mocniej potwiedza, jak nisko upadł J.Kaczyński.

 • lawber

  0

  Mój post nie leciał do Smoleńska a też zginął. Ciekawe co mu zaszkodziło: hel, sztuczna mgła, zawadził o parówki...? Na wszelki wypadek informuję: Dwa miejsca na pulpicie wskazują, że jestem zalogowany.

 • little.red.rooster

  Oceniono 2 razy 2

  Oczywiście, że WTEDY Lech Kaczyński miała rację, bo rządem kierowała PO, która NIE została, w odróżnieniu od PiS, wybrana wolą narodu ale w wyniku sfałszowanych wyborów. Dziś gdy za sprawą Jarosława wybory nie były sfałszowane jest oczywiste, że to rząd powinien decydować o tym kto będzie ze stanowiska dyrektora TV informował Naród o decyzjach Jarosława K.

 • lawber

  Oceniono 1 raz 1

  I jak dowodzą podobne przypadki w ostatnim czasie, już nie... wróci. Przecież jeszcze nie reaktywowano GUKPiW czyli cenzury.

 • lawber

  Oceniono 3 razy 3

  Coraz częściej powoływanie się na najwybitniejszego prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego przynosi PiS-owi kompromitujące cięgi. Nieutulonego w żalu bliźniaka nie wstrzymuje to jednak przed podejmowaniem kolejnych działań, których L.Kaczyński nie akceptował a nawet był zdecydowanym przeciwnikiem. Co to może znaczyć? Jeszcze parę miesięcy i okaże się, że L.Kaczyński należał do "układu", trochę później wyjdzie na jaw, że był szefem tego układu, co spowoduje że miejsce w wawelskiej krypcie będzie musiał odstąpić... bratu. Czy to czegoś nie przypomina? Przypomina! Stalina chowano obok Lenina jako geniusza,, a leży jako łajdak pod kremlowskim płotem. Kto będzie Jeżowem, kto Berią? Kandydaci... dojrzewają.

 • pyrazgzikiem

  Oceniono 2 razy 2

  Jeśli faktycznie w Smoleńsku był zamach, to Prezes może być pierwszym podejrzanym. Jak kiepski bandzior pierwszy krzyczał o zamachu, żeby wszyscy wzięli go za wariata a nie podejrzewali o najgorsze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX