Prof. Staniszkis krytykuje PiS. Dlaczego? Zbigniew Ziobro już znalazł winnych

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

1. Prof. Staniszkis na łamach "Wprost" ostro skrytykowała PiS
2. Do jej słów na antenie TVN24 odniósł się Zbigniew Ziobro
3. "Pani prof. ogląda media (...). Może uwierzyć w tę propagandę" - mówił


Jadwiga Staniszkis to znana socjolog, profesor Uniwersytetu Warszawskiego i publicystka. W swojej pracy naukowej zajmuje się głównie szeroko pojętą socjologią polityk, globalizacją i problemem transformacji politycznej, gospodarczej i społecznej w Polsce oraz Europie Środkowej i Wschodniej. Jest autorką wielu publikacji i książek.

Prof. Staniszkis od lat sympatyzuje z PiS - przed wyborami prezydenckimi w 2010 roku stwierdziła, iż Jarosław Kaczyński jest najlepszym kandydatem na to stanowisko, rząd Donalda Tuska uznała też za "najgorszy i najmniej kompetentny rząd w historii Polski".

Jej opinie na temat partii zaczęły się zmieniać dopiero niedawno - kilka tygodni temu w jednym z wywiadów niespodziewanie stwierdziła, że "zawsze wspierała PiS, kiedy był słaby", ale "kiedy jest mocny, wykazuje jego błędy". W najnowszym "Wprost" ta krytyka była już dużo ostrzejsza. - Czuję się upokorzona tym, że PiS z jednej strony łamie zasady, "przykręca" wolności, demontuje rządy prawa, a z drugiej rozdaje pieniądze - mówiła.

Ziobro: Pani profesor ogląda media. (...) Mogła uwierzyć w propagandę

Dlaczego o tym przypominamy? W poniedziałek Zbigniew Ziobro został zapytany na antenie TVN24 o ostatnią wypowiedź Staniszkis. - Pani profesor jest obywatelem tego kraju, ogląda media, tak jak większość obywateli tego kraju i czasami, nie mając dostępu do źródłowych informacji, może uwierzyć w tę propagandę - stwierdził w "Kropce nad i".

Minister sprawiedliwości dodał, że gdyby miał okazję porozmawiać z panią profesor, aby "wyłuszczyć jej wszystkie argumenty", to "w istotny sposób byłaby ona gotowa zweryfikować swoje zdanie". Ciekawe, co na to sama zainteresowana.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (290)
Prof. Staniszkis krytykuje PiS. Dlaczego? Zbigniew Ziobro już znalazł winnych
Zaloguj się
 • Anna ESz.

  0

  E tam, odetnie się pania profesor( i nie tylko ją) od tych podłych mediów i po kłopocie. A wadomości będą heroldowie odtrąbiali co kilka godzin na placach większych miast.

 • banx1

  0

  Mr. Zero ma dostęp do źródłowych informacji na temat pracy Trybunału w Niemczech. Musi się tylko nauczyć czytać

 • rudy102a

  Oceniono 1 raz 1

  Zero jest też potrzebne. W matematyce.

 • bilinski53

  Oceniono 6 razy 0

  Ziobro ma tu 100 % racji.....to samo jest z moją głupia ciotką, głosującą ostatnio na PO.

 • Oceniono 4 razy 4

  relacje TVP na żywo z sejmu to manipulacja TVP ? Jak oni to robią ?
  jeden dzień oglądania relacji z sejmu i wszystko jasne : komuniści wrócili na plac boju udając prawych i sprawiedliwych (cóż za obłuda !)
  Banda oszołomów komunistycznych i nic więcej. A I sekretarz czeka na wiosnę i wtedy powołają jedna wielką partię, resztę zdelegalizują zgodnie z NOWĄ KONSTYTUCJĄ i pozostawią tylko paru dupków z PSL tak jak kiedyś PZPR zrobił to z wieśniakami tak dla oka i dobrego wrażenia !!
  To kroi się komuna na miarę stalinowskiej Rosji.
  PiS to nic innego jak PZPR, te same metody działania, te same slogany, takie same tępe zakłamane mordy a argumenty na to robią i co myślą dokładnie powielone ze zdań Gomółki czy Cyrankiewicza.

 • cedet

  Oceniono 3 razy 3

  To tv trwam i republika też są tendencyjne? Oj zbysiu, zbysiu i ty masz wyższe wykształcenie?

 • cleryka

  Oceniono 2 razy 2

  Zero, gdzie można znależć te" żródłowe informacje?" Chce je szybko poznać,bo jestem obywatelką mojego Kraju!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX