Wizja mediów według Pawłowicz: Resocjalizacja i biegi z plecakami dla "kłamczuchów"

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

1. Krystyna Pawłowicz odniosła się do projektu ustawy o "mediach narodowych"
2. Pawłowicz wspomniała o kursach resocjalizacyjnych dla dziennikarzy
3. Resocjalizacją miałby zająć się Ojciec Dyrektor


- Dziś po południu uchwalimy "małą" ustawę o TVP i radiu publicznym - pisała posłanka Pawłowicz. - Zmienimy ich władze. Za kilka dni będą już uczciwe przekazy informacyjne - obiecała.

Swoimi przemyśleniami Krystyna Pawłowicz podzieliła się na Facebooku:

DRODZY WYBORCY,Dziś po południu uchwalimy "małą" ustawę o tvp i radio publicznym.Zmienimy ich władze.Za kilka dni będ...

Posted by Krystyna Pawłowicz on  Tuesday, 29 December 2015


Resocjalizacja dla "kłamczuchów"

Krystyna Pawłowicz wymienia dziennikarzy, których powinno się według niej resocjalizować.

- Pani J. Dobrosz-Oracz, p. Kraśko, p. Lewicka, p. Tadla, oboje Lisowie i reszta kłamczuchów dostaną skierowanie na kursy medialne resocjalizacyjne do Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej do Torunia. Wykłady poprowadzi Ojciec Dyrektor - napisała posłanka PiS.

Taryfy ulgowej dla "kłamczuchów" ma nie być.

- Pompki i przebieżki medialne z plecakami. Pod górkę. Osobne cele rozmyślań. Szkolenie do skutku - podsumowała Pawłowicz.

Ustawa o "mediach narodowych"

Ustawa, nazywana przez posłów PiS "małą nowelizacją", ma polegać na przekształceniu Telewizji Polskiej, Polskiego Rada i Polskiej Agencji Prasowej ze spółek skarbu państwa w instytucje kultury.

Kierownictwo tych instytucji ma być wybierane przez Radę Mediów Narodowych, w której skład wejdą eksperci wybierani przez Sejm, Senat i prezydent. Według ustawy media mają realizować misję w obszarze kultury, edukacji, w tym edukacji historycznej i polityki historycznej, promocji Polski w świecie i w obronie dobrego imienia Polski. Rola Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji ma zostać ograniczona.

Projekt zakłada, że "zarząd i radę nadzorczą wskazuje minister skarbu, a mandaty obecnego zarządu wygasają w dniu wejścia ustawy w życie". Dla niektórych osób wygaśnięcie mandatów będzie znacznym skróceniem kadencji - aktualny prezes TVP Janusz Daszczyński został wybrany na cztery lata w lipcu tego roku.

Projekt ten jest kolejną zmianą prawną, która miałaby wejść w życie w dniu ogłoszenia, a więc bez vacatio legis.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (393)
Wizja mediów według Pawłowicz: Resocjalizacja i biegi z plecakami dla "kłamczuchów"
Zaloguj się
 • Monika Bielińska

  Oceniono 1 raz 1

  Podobno Pan Bóg daje jednym urodę, innym inteligencję. Niestety niektórym niczego nie daje. Czego przykładem jest pani Pawłowicz.

 • Kamil Więckowski

  0

  1. Media publiczne faktycznie nie są apolityczne. Płacenie komuś kto źle mówi, to strzał w stopę. Szkoda tylko, że płaczu nie było, gdy poprzednie kadencje przejmowały media. 2. Jakiś link do pełnej wypowiedzi? Jak mniemam, ten artykuł to osobiste przemyślenia. Jestem pewien, że media mają być rzetelne. Oczywiście oficjalnie.

 • Ania AnJa

  Oceniono 1 raz 1

  Pani "PROFESOR" Pawłowicz powinna sama założyć na barki plecak, rozbiegnąć się i uderzyć w głowę w najbliższe drzewo ;) miałam niechlubną "przyjemność" dyskutowania z tą osobą przy okazji wpisu o pani Agnieszce Holland - koszmar ! Do czegoś my doprowadzili? Ludzie rządni władzy będą nas niszczyć krok po kroczku. Jad, syczenie, groźby? I wy PISOWCY ośmielacie się mówić, że jesteście KATOLIKAMI??!! W trudnych czasach przyszło nam życ....

 • robusto

  Oceniono 1 raz 1

  Pani/panie Pawłowicz, przecież zgodnie z pani sugestiami jako "kłamczuszek" powinna pani mieć już za sobą tysiące kilometrów.....

 • candid13

  Oceniono 3 razy -1

  Krystka Pawłowicz z justico-lumpeksu
  muły wprowadza do rzymskiego kodeksu.
  Żaden już żubr
  choćby i z kóbr
  Był, nie odmuli jej seksu z kompleksu.

 • candid13

  Oceniono 6 razy 2

  BOLSZE(wiekszosc)WIA TAK NAZYWAJA SIE RZADY WIEKSZOSCI

  - To czysta aberracja. PiS dostało w wyborach 5,7 mln głosów, czyli 37,5 proc. wszystkich głosujących i 18,6 proc. wszystkich Polaków uprawnionych do głosowania. To nie jest większość i wszyscy, także prezes PiS, doskonale to wiedzą.

 • Alex Kowalski

  Oceniono 2 razy 2

  Nie tylko słuchać ale i patrzeć nie da się na tę Panią, z całym szacunkiem ale to jakiś zły sen!

 • marekp.1

  Oceniono 5 razy 5

  Socjały nudne i ponure,
  Pedeki, neokatoliki,
  Podskakiwacze pod kulturę,
  Czciciele radia i fizyki,
  Uczone małpy, ścisłowiedy,
  Co oglądacie świat przez lupę
  I wszystko wiecie: co, jak, kiedy,
  Całujcie mnie wszyscy w dupę.

  Całujcie mnie wszyscy w dupę - wiersz J. Tuwima

 • marekp.1

  Oceniono 7 razy 7

  Jak ona śmie wypowiadać się publicznie i w imieniu narodu nie stać ją na założenie rodziny a głos podnosi jałowa suka bez honoru

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX