Stado dzików wbiegło na A4. Dwa razy, w dwóch różnych miejscach. Wypadki

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

1. Dziki spowodowały utrudnienia na dolnośląskim odcinku A4
2. Zwierzęta wtargnęły na drogę i doprowadziły do kilku wypadków


Jak podaje tvn24.pl, dziki wbiegły najpierw na trasę w kierunku Wrocławia. - Doszło do zderzenia dwóch pojazdów, na które najechały kolejne dwa. Dwie kobiety przewieziono do szpitala. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo - mówił w rozmowie z portalem asp. Wojciech Jabłoński z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu.

Niedługo potem dziki wbiegły na autostradę w kierunku Legnicy. Kierowca jednego z aut nie zdążył wyhamować, potrącił zwierzę i uszkodził samochód - to spowodowało poważne utrudnienia i na kilka godzin zablokowało trasę.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (103)
Stado dzików wbiegło na A4. Dwa razy, w dwóch różnych miejscach. Wypadki
Zaloguj się
 • zigzaur

  0

  A teraz bez żartów. Znajomy specjalista z GDDKiA relacjonował, że kiedyś widział, jak dzik wspiął się na ogrodzenie z drucianej siatki o wysokości 2 m. Po prostu pokonał przeszkodę.

 • wzaleski1157

  Oceniono 1 raz 1

  Nawet dziki nie zważając na przepisy ruchu drogowego zwiewają z pislandii

 • observerpl

  0

  autostrady bez zabezpieczen przed zwierzętami. Boolanda!

 • flyer

  Oceniono 3 razy -1

  Sprawdziłem na google i faktycznie na odcinku koło Wądroża Wielkiego pomimo istnienia lasów siatek brak i nawet śladu po nich nie ma - zarządca nie wiedział, że w lasach siedzą zwierzęta?

 • flyer

  Oceniono 3 razy -1

  Nie wiem jak na A4, ale wiem że na pewnym odcinku S8 wiejskie chamy kradną nie tylko przewody oświetleniowe [też z pomiędzy jezdni na bezczelnego] ale też próbują kraść siatkę ochronną - pewnie i tu trochę jej ukradli i stąd dziki.

 • starszakjeden

  0

  Potwierdzam. To świetna ilustracja "kultury jazdy". Albo, raczej jej braku ze strony tych wcinających się.

 • lechu0777

  0

  Ja ,30.08 2015 o 00:12 na 70 km przed Wrocławiem od strony granicy ,przypieprzyłem w dzika przy 110 km/h .Auto zatrzymało się tuz przed rowem 2m i skarpą 5 m wysoką,wracaliśmy z wakacji nic się nam nie stało,drobne zadrapania auto ..szkoda całkowita.Nie Polecaam !!!! z informacji uzyskanej od obslugi na tym odcinku takie wypadki to norma,wszyscy wiedza ,zarządca drogi,okoliczni włodarze,wszyscy maja temat w dupie ....ludzie gina nagminnie bo nie ma siatek,w tym czasie dopiero robione były pomiary ,kuźwa dziki KRAJ !!!

 • piswatch

  Oceniono 1 raz 1

  To był Macierewicz tropiący NATO

 • artu30

  Oceniono 2 razy 2

  to wina beaty szydło!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX