Kurs autokaru dla 1 pasażera nie opłacał się. Ale firma wybrnęła z pułapki. Bezbłędnie

25.12.2015 08:39
Polski Bus - w wersji autokarowej i osobowej

Polski Bus - w wersji autokarowej i osobowej (Fot. KAMILA KUBAT/AG/Łukasz Wysoczański/Facebook)

Pan Łukasz wracał na święta do domu Polskim Busem o godz. 19.15. Bardzo się zdziwił, gdy zamiast znajomego czerwonego autokaru podjechał... samochód osobowy z kierowcą. Okazało się, że w wigilijny wieczór został jedynym pasażerem na tej trasie.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

"Tego jeszcze nie było, a przynajmniej o tym nie słyszałem" - napisał na forum Polskiego Busa na Facebooku bardzo zadowolony pasażer. Jak opisał, z osobowego auta wysiadł kierowca Polskiego Busa i wyjaśnił, że pan Łukasz jest jedynym pasażerem, który zdecydował się na podróż o tej porze. A w związku z tym zamiast autokaru firma podstawiła osobowego Forda Focusa.

Tego jeszcze nie było, a przynajmniej o tym nie słyszałem :DAutobus w dniu dzisiejszym, trasa Kraków - Wrocław. Pojawił...

Posted by Łukasz Wysoczański on Thursday, December 24, 2015


"Przeogromne i jak najbardziej pozytywne zaskoczenie. Dziękuję za zorganizowanie i pomoc w dotarciu do domu, za miłą, szybką podróż i sympatyczną rozmowę z Panem Arturem. Oby więcej takich przykładów! Wesołych Świąt - napisał pan Łukasz.

Można? Można.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (275)
Zaloguj się
 • biggruber

  Oceniono 210 razy 192

  Firma widać poważna i z wykształconą etyką i doskonały efekt marketingowy gwarantowany.

 • zbawi-ciel

  Oceniono 102 razy 92

  Potwierdzam. Wczoraj tak samo Polski Bus podstawił dla mojej 4-osobowej rodziny samochód z Krakowa. Błąd był po stronie kas dworca autobusowego w Krakowie, którego kasjerki są nieuprzejme (jeszcze nigdy nie usłyszałem dzień dobry w odpowiedzi na moje powitanie) i do tego jedna z nich sprzedała mi bilety na kurs Polskiego Busa, którego nie było. Na moje pytanie, czy na pewno autobus jedzie, bo PB nie sprzedaje biletów na niego przez internet, kasjerka odpowiedziała, ze "jak system sprzedał, to jedzie". Było inaczej, dlatego dziękuję firmie za to, że jest rzetelna i wyprzedza w tym przypadku konkurencję. Kierowca zawiózł nas pod sam dom! Natomiast apeluję do władz dworca o polepszenie usług. Nieuprzejma obsługa, sprzedanie biletów na autobus-widmo i brak w Wigilię po godzinie 15 informacji, w której można się o cokolwiek zapytać. To przecież dworzec w dużym, bądź co bądź, mieście!

 • plorg

  Oceniono 118 razy 50

  W tej zidiociałej rzeczywistości, która nas otacza na co dzień, zrobienie czegoś normalnego urasta do rangi czynu rewolucyjnego. Nie jestem pewien czy to powód do radości ...

 • pavb

  Oceniono 65 razy 39

  Wcale bym się nie zdziwił jakby w tym chorym kraju przewoźnik został wezwany na "dywanik" do Marszałka Województwa za realizowanie przewozu niezgdodnie z koncesją.

 • a.k.traper

  Oceniono 37 razy 33

  Z powodu nieprzybycia z trasy/awarii, autobus do Wrocławia w dniu dzisiejszym nie odjedzie, to była norma, dzisiaj busiarze lokalni w ogóle nie jadą i nie informują ja się im nie chce lub wiedzą, ze mało ludzi będzie.

 • smiki48

  Oceniono 32 razy 26

  normalna praktyka w NORMALNYCH firmach. Skoro daną usługę można wykonać znacznie mniejszym kosztem to się ją wykonuje. W przypadku LOT-u często stosuje się wymowkę a awarii czy coś podobnego aby nie lecieć po kilku pasażerów. Dla Lotu znacznie taniej wychodzi zapłacenie kary pasażerom niż wysłanie prawie pustego samolotu. I potem Lot narzeka, że ma mało klientów. Ae prezesi wiedzą, że jak będą straty to budżet dołozy.

 • magdusia11

  Oceniono 37 razy 23

  Po raz kolejny pozytywne wrażenie :-) w ostatnim czasie korzystałam kilkakrotnie z usług PB i każda podróż była bezpieczna, komfortowa i z miłą, pomocną obsługą :-)

 • maxstirner

  Oceniono 15 razy 15

  Uprzejmość to jedno, ale PR lepszy od dwudziestu świątecznych reklam w tv za nieporównywalnie mniejszy koszt.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje