'Ataki PiS na wymiar sprawiedliwości i media przypominają mi ZSRR'. Asselborn ostro o Polsce

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

1. Do grona krytyków polskiego rządu dołączył szef dyplomacji Luksemburga
2. Jean Asselborn ostro krytykuje decyzje polskich władz
3. Polityk grozi też sankcjami na forum UE - aż do odebrania Polsce prawa głosu


Minister spraw zagranicznych Luksemburga określił kurs narodowo-konserwatywnego rządu w Polsce jako "zatrważający". - Ataki PiS na wymiar sprawiedliwości i mass media przypominają mi Związek Radziecki - powiedział w rozmowie z niemiecką rozgłośnią Suedwestrundfunk (SWR).

- Nowe polskie kierownictwo depcze podstawowe zasady europejskie i musi liczyć się z tym, że Unia Europejska będzie reagowała dużo ostrzej niż dotychczas - zapowiedział Asselborn, którego kraj jeszcze do końca br. przewodniczy Radzie Unii Europejskiej.

Polityk stwierdził też, że jeżeli władze dalej będą prowadzić akcje z zaskoczenia, mass media nie będą wolne, a wymiar sprawiedliwości nie będzie niezawisły, "zostanie osiągnięty punkt, w którym Warszawie trzeba będzie odebrać prawo głosu na płaszczyźnie europejskiej".

Jak zaznaczył luksemburski polityk, cieszy jedynie to, że - inaczej niż na Węgrzech - polskie społeczeństwo stawia czoła zamachom na podział władzy w państwie.Więcej o:
Komentarze (641)
'Ataki PiS na wymiar sprawiedliwości i media przypominają mi ZSRR'. Asselborn ostro o Polsce
Zaloguj się
 • awers777

  Oceniono 1 raz -1

  To Polska przystąpiła do rady Europy a nie odwrotnie, zobowiązalismy się do zachodnich standardów demokracji, jeśli demontujemy wiele elementów demokracji to politycy zachodu maja prawo nam to wypominać.
  Nie jesteśmy samotna wyspą, jesteśmy tez beneficjentem dotacji unijnych, rządźmy się w naszym kraju według zachodnich standardów a nikt nie będzie nas wytykał palcami

 • blue911

  Oceniono 1 raz -1

  Ale Jarek jest falszywy! Jak sklocic Polakow z UE to pierwszy w szeregu! Ale krytykuje Camerona za chec odlaczenia sie od Unii,bo boi sie powrotu miliona Polakow bez pracy do kraju,hahahah. Smiec.

 • blue911

  Oceniono 2 razy 0

  PIS zawsze zrobi chlew na weselu !!! Taka prymityna grupa ludzi.

 • edza4

  0

  Nie jestem za pisuarami,ale śmiem twierdzić że w Polsce nie ma wymiaru sprawiedliwości,bo świetnie ten fragment rzeczywistości wypełnia sitwa gangsterów Wystarczy spojrzeć na gangi komornicze,tak tak to władza sądownicza lub działalność sądów wg.własnego widzimisię,a dla zaspokojenia ciekawości proponuję film na faktach UKŁAD ZAMKNIĘTY,lub polsatowski program PAŃSTWO W PAŃSTWIE,tam widać ile wart jest makulatura zwana konstytucją.

 • mate29

  Oceniono 2 razy 0

  PIS i PO nie są agenturą Rosji !
  To są agentury USA !! Bo obie partie zwalczają " Jamal-2" i "Nord-Stream" w interesie USA a na szkodę Polski.Obie partie popierają faszystowski reżim na Ukrainie zamocowany przez USA. Obie partie prowokują Polaków przeciw Rosjanom : pobicie Rosjan na peronie w Warszawie w obecności policji, -podpalenie budki wartowniczej przy ambasadzie rosyjskiej, -nagonka na kibiców rosyjskich w czasie Mistrzostw Europy, itp

 • Janusz Senex

  Oceniono 3 razy -3

  Metody pracy (p)rezydenta i pisowskiego parlamentu żywcem przypominają metody Stalina z jego politbiurem.
  Oni też "pracowali" nocami,a NKWD tak, jak MON Macierewicza wchodziło do oponentów z łomotem,przed świtem.

 • eryn_7

  Oceniono 3 razy 3

  Pan Asselborn grubo przesadza. Niech sobie, moze, przypomni, ze w sasiadujacej z Luksemburgiem Holandii nie tylko nie ma sadu/ trybunalu konstytucyjnego, ale nawet sad najwyzszy, nie orzeka o konstytucjonalnosci ustaw. Jest to zapisane w artykule 120 holenderskiej konstytucji. Nie jest wiec tak, ze bez konstytucyjnego trybunalu, to juz nie moze istniec demokracja.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX