Poseł Kukiza opuścił klub. Przez oświadczenie majątkowe. I... przeszedł do Nowoczesnej

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

1. Paweł Kobyliński został posłem Kukiz'15 z list w Gliwicach
2. Dziś opuścił ugrupowanie i przeszedł do Nowoczesnej
3. Powód? Niejasności w jego oświadczeniu majątkowym


Kobyliński złożył pismo z rezygnacją na prośbę prezydium klubu - przekazał rzecznik klubu Jakub Kulesza. Jak wyjaśnił, powodem były niejasności w oświadczeniu majątkowym posła.

Według Kuleszy, Kobyliński mający ujawniony majątek w wysokości prawie 2 mln zł, bez uwzględnienia wartości posiadanych udziałów w spółkach, zadeklarował w oświadczeniu majątkowym ponad 650 tys. dochodu w roku 2014.

- Mimo imponujących dochodów, pobrał świadczenie z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w wysokości 3 300 zł. Udzielił także tajemniczej pożyczki na kwotę 170 tys. zł oprocentowaną na 1,5 proc. - wyliczał Kulesza. Jak podkreślił, pobieranie świadczeń z bankrutującego ZUS-u, przy tak wysokich dochodach jest jeszcze bardziej kontrowersyjne z uwagi na fakt popierania przez posła podwyższonego przez PO wieku emerytalnego.

Kobyliński: Zarzuty wyssane z palca

Co na to sam zainteresowany? Kobyliński przekonuje, że zarzuty dotyczące jego oświadczenia majątkowego są "wyssane z palca", a jego rezygnacja z członkostwa w klubie Kukiz'15 wynika tylko z powodów merytorycznych.

- Różnimy się w wielu sprawach, rozjeżdżamy się m.in. w poglądach na temat Trybunału Konstytucyjnego czy wieku emerytalnego - zaznaczył.

Kobyliński początkowo zapowiadał, że będzie posłem niezrzeszonym. Teraz TVN podał jednak, że parlamentarzysta wstąpił już do klubu Nowoczesnej. Wcześniej do ugrupowania Ryszarda Petru przeszedł też pierwszy szef Platformy Obywatelskiej w Rzeszowie, Robert Chomicki.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (481)
Poseł Kukiza opuścił klub. Przez oświadczenie majątkowe. I... przeszedł do Nowoczesnej
Zaloguj się
 • zebra044

  0

  To narazie jeden odważny,ale czas pokarze następnych i Jarek będzie za kratami ale w towarzystwie swoich parobków

 • gralp

  0

  na miejscu .N poważnie bym się zastanowił czy chcę kogoś takiego do zespołu.

 • rygu

  0

  Warto wiedzieć, że na marsze KOD uczęszczają tacy obrońcy demokracji jak Gross. To już powinno mówić samo za siebie. Tylko czekać aż niemiaszki spróbują pacyfikacji a potem zaczną przymusowo zsyłać do nas swoich niechcianych gości. Kiedyś czytałem świetny artykuł pt. Wystawieni do wiatru. O tym jak wierchuszka solidarności, wyrolowała zwykłych ludzi aby dopchać się do koryta a następnie wszystko zniszczyć, przemysł, szkolnictwo a na końcu samych ludzi. Tak więc ludzie, nie dajmy się tym sku...synom. PS. Prawnicy KOD chcą wytoczyć proces Kukizowi za rzekome oszczerstwa, czyli stwierdzenie, że G. Soros przez swoją fundację (Batorego) finansuje ten teatrzyk. Rzekomo oddolny ruch społeczny ma już swoją armię prawników, no... no... bardzo to wszystko ciekawe.

 • rygu

  0

  pora otworzy oczy youtu.be/pH5BBKHKlQ8

 • qast

  Oceniono 2 razy 2

  BRAWO K. O. D !!!
  JESTEŚMY Z WAMI,
  nie z PiS- WRONAMI

 • eco82

  Oceniono 3 razy -1

  polityczna korupcja jest wtedy gdy ktoś idzie do PIS, w drugą stronę to jest Jedyny Słuszny Logiczny Normalny Kierunek :)
  i nie krzyczcie na nas, bo my KOD walczymy o demokrację. a kto na nas krzyczy ten przeciwko demokracji !!!
  dla ignorantów z GW - TAK WYGLĄDA DEMAGOGIA :)

 • slawekas

  Oceniono 1 raz -1

  zlodziej do banksterki. wszystko ok. to dobre miejsce dla oszustow

 • bomba666

  Oceniono 1 raz -1

  Zdrajca!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX