Pięta z PiS odleciał we wpisie o WOŚP i mundurowych. Riposty od żołnierza się pewnie nie spodziewał

Stanisław Pięta z PiS nie pierwszy raz oburza się swoimi kontrowersyjnymi przemyśleniami. Takie komentarze jak dziś powinien czytać dużo częściej.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nasJurek Owsiak i Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od dawna są solą w oku środowisk prawicowych. Ostatnio wyraz swojej niechęci WOŚP dał poseł Stanisław Pięta z PiS. Na Twitterze napisał, że Orkiestra to "heca", i że każdy mundurowy zaangażowany w pomoc organizacji Owsiaka powinien zwolnić się ze służby:

Słowa Pięty szybko doczekały się mocnej reakcji. Jego wypowiedź skomentował zawodowy żołnierz.

Służby mundurowe - policjanci, wojsko, strażacy - od lat pomagają przy organizacji WOŚP. Nie wiadomo jeszcze, czy pod rządami PiS to się zmieni: nie ma jeszcze oficjalnego stanowiska rządu w tej sprawie.

Poseł Pięta przyznał w wywiadzie dla naTemat.pl, że post na Twitterze wyraża jego osobiste stanowisko, jednak dodał, że będzie "przekonywać kolegów do jednoznacznie negatywnego podejścia".

W przeszłości WOŚP krytykowali również inni posłowie PiS - Krystyna Pawłowicz, Janusz Wojciechowski i Artur Górski.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (724)
Pięta z PiS odleciał we wpisie o WOŚP i mundurowych. Riposty od żołnierza się pewnie nie spodziewał
Zaloguj się
 • callmenigel

  0

  Pamietam piete z 1998 r. Jak nadskakiwal w AWS-ie. Kto sie peezda urodzil, ten i peezda umrze.

 • anonim_ka

  Oceniono 1 raz 1

  Bardzo szanuję działanie Owsiaka i jestem mu wdzięczna za skuteczność.

 • psakreda

  0

  Ten Pięta to chyba kobiet nie lubi. No cóż nie ważna płeć, ważne uczucie.

 • maxym9

  Oceniono 1 raz 1

  Brawo dla tego żołnierza, jeśli podpisał się swoimi prawdziwymi danymi. Mnie też może tam pan poseł pocałować

 • barakuda62

  0

  Połączyć głupie z pożytecznym-
  Wieczorem (10-tego)pisowskie oszołomy robią kolejny spęd smoleński pod pałacem :)
  He he wolontariusze powinni się tam pokręcić- przy kamerach,asyście wojskowych przelecieć z puszką kaczce,brudzińskiemu,antkowi przed nosem-chciał bym widzieć te pisowskie mordy w tym momencie i ich reakcje :)

 • lawber

  0

  Zastanawiające skąd się bierze - delikatnie mówiąc - niechęć KK i prawicowej polityki do WOŚP i wychodzi mi, że głównym powodem jest jawność finansowa Owsiaka. Na bieżąco cała Polska jest informowana ile pieniędzy do WOŚP wpływa,a potem na co zostały wydane. A czytał kto kiedy zestawienie wpływów i wydatków Caritas? Oba te cele są szczytne i godne popierania. WOŚP i Caritas to formy miłosierdzia, a jedno z Ośmiu Błogosławieństw Chrystusa głosi: "Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią". No to nie rozumiem: katolik Pięta uznaje błogosławione przez Chrystusa miłosierdzie za hecę? Co najmniej dziwne. Podobnie jak dziwna jest w tej kwestii postawa części biskupów.

 • Piotr Szawec

  0

  powiem krótko jebać sejm naród zawsze pomoże potrzebującym czy to pis czy po jebać ich

 • marekwolski777

  0

  JEŚLI CHODZI O WOŚP TO WIDAĆ ŻE KOŚCIÓŁ KAT. I PIS TO JEDNOŚĆ.TE INSTYTUCJE CHCĄ RAZ NA ZAWSZE ZAKOŃCZYĆ DZIAŁALNOSĆ P. OWSIAKA. TERAZ KOŚCIÓŁ ZAMILKŁ, BO OSIĄGNĄŁ ORGAZM PO WYGRANYCH WYBORACH PRZEZ PIS. DOSTANIE TERAZ WSZYSTKO, TZN. PRZEDE WSZYSTKIM JESZCZE WIĘKSZE PRZYWILEJE I PIENIĄDZE.CIEKAWY JESTEM CZY W ZAPOWIADANYM INTERNETOWYM REJESTRZE PEDOFILÓW ZNAJDĄ SIĘ TEŻ KSIĘŻA?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX