Radny PiS o szczepionkach przeciw HPV: To przygotowanie dziewcząt do prostytucji

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

1. Radny PiS Marek Pietrzyński krytykuje szczepienia przeciv HPV
2. Radny uważa, że szczepionki to "przygotowanie dziewcząt do prostytucji"
3. Pietrzyński apeluje, by "przerwać chocholi taniec wokół szczepionek"


Radny Powiatu Poznańskiego z ramienia PiS Marek Pietrzyński zabrał na swoim blogu głos ws. szczepionek HPV i poddaje prowadzenie takich szczepień miażdżącej krytyce.

"Poddając dziewczęta w wieku 12/13 lat szczepieniom przeciwko HPV, to tak jakbyśmy dawali przyzwolenia i zakładali, iż w najbliższym czasie będą mogły podjąć intensywne życie seksualne i to z kilkoma partnerami, zabezpieczając je przed negatywnymi tego procederu skutkami zdrowotnymi. W moim przekonaniu są one rodzajem zabezpieczenia podobnych do prezerwatyw, środków antykoncepcyjnych, czy innych leków aborcyjnych, przygotowując je do uprawiania najstarszego zawodu świata (...)" - pisze Pietrzyński.

"Edukacja genderowska" i "seksualizacja dzieci"Jego zdaniem pomysł szczepionek przeciw HPV to element szerszego, groźnego procesu. Chodzi o "działania służące deprecjonowaniu godności ludzkiej i jego rozumu. Temu też służy cała edukacja genderowska, której celem jest w gruncie rzeczy seksualizacja dzieci i młodzieży. Rozbudzanie popędu seksualnego już od najmłodszych lat, prowadzące do uzależnień w sferze seksualnych, rodzące określone skutki zdrowotne, które złagodzić ma szczepionka przeciwko HPV".

Radny tłumaczy, że zamiast szczepić dziewczęta, powinno się je raczej wychowywać w duchu katolickim, dzięki czemu nie narażałyby się na ryzyko zakażenia HPV, czyli wirusem brodawczaka ludzkiego. Jednak jego zdaniem obecnie tryumfy święci podejście ideologiczne, które Jan Paweł II nazwał "cywilizacją śmierci". "Moim zdaniem szczepionek przeciwko HPV wpisuje się w szerszy scenariusz tej ideologii, uwieńczonej legalizacją prostytucji" - pisze radny.

Pietrzyński konkluduje, że "należy przerwać ten chocholi taniec wokół szczepionek HPV i odważnie podjąć walkę ze złem promującym ideologię obcej naszej tożsamość Narodowej, która została ugruntowana - jak to określił ks. abp Wacław Depo, przez 'zanurzenie Państwa Polskiego w sakrament chrztu świętego' w roku 966".

Ekspert: "Szczepienia są po to, żeby nie chorować na raka"

Choć wpis pojawił się na blogu kilka miesięcy temu, teraz znów jest udostępniany w mediach społecznościowych, ponieważ w radzie powiatu, w której zasiada Pietrzyński, trwa dyskusja o wpisaniu do budżetu na 2016 rok programu szczepień - pisze o tym " Głos Wielkopolski". Dziennik cytuje starostę Jana Grabkowskiego, który poinformował, że Pietrzyński przekazał mu niedawno ws. szczepień interpelację niemal identycznej treści jak blogowy wpis.

Ale w rozmowie z dziennikarzami "Głosu Wielkopolskiego" wypowiada się także prof. Ewa Nowak-Markwitz, ordynator oddziału onkologicznego w Ginekologiczno-Położniczym Szpitalu Klinicznym. - Szczepienia dziewczynek są (...) po to, żeby nie zachorowały na raka. To jedyny cel. Podaje się je w wieku 12-13 lat, bo wiemy już, że wtedy uzyskuje się najwyższy poziom przeciwciał - tłumaczy.

Przeczytaj też "O jednym takim... Biografia Jarosława Kaczyńskiego " >>

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (470)
Radny PiS o szczepionkach przeciw HPV: To przygotowanie dziewcząt do prostytucji
Zaloguj się
 • promemo

  0

  PiSowskie sukinsyny ...trzeba, żeby śmierć po HPV dotknęła rodzinę któregoś z pisowskich "ideologów" !?

 • Mirosław Bobo

  0

  za dzieciaka walną się klodkami iego w łepetyne i tak już zostało.szkoda chłopka

 • qra23

  0

  Z reguły nie komentuje artykułów na Gazeta.pl ale tym razem zrobię wyjątek.
  Idź Pan w C...j. Weź młotek i tak się pie...ij w ten pusty sagan, że aż zmadrzejesz. Aż strach takiego oszołoma słuchać. To jest pusto stan umysłowy i nie wiem jakimi idiotami są jego wyborcy.

 • the_tree_of_truth

  0

  G...wniana znów manipuluje:
  www.pietrzynski.pl/geneza-szczepionek-hpv-2

 • maria2211

  0

  Niedługo będziemy czytać tych z PIS jak coś w rodzaju " a wariat powiedział" niestety nie czytałam chyba jeszcze nic mądrego, co Ci z PIS by napisali.PIS to jakaś dziwna sekta, która zrzesza specyficznych ludzi...

 • Oceniono 1 raz -1

  Panu Markowi Pietrzyńskiemu życzę aby w jego rodzinie wszystkie kobiety były zdrowe... I nie przeszły tego co ja. I oby nie trafił im sie lekarz o podobnych jak ten Pan poglądach....

 • js2014

  Oceniono 2 razy 0

  Czy PiS sklada się z samych nieuków albo idiotów. W pierwszym przypadku prokurator winien wystąpić z oskarżeniem o narażanie życia kobiet, w drugim skierować wniosek o skierowanie do psychiatryka.

 • wuk4

  Oceniono 5 razy -1

  Grzeszne szczepienia nie, a więc trzeba będzie dla dziewczynek w szkołach sfinansować żelazne pasy cnoty z tytanowymi zamkami. Kogo pan radny mianuje klucznikiem?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX