Nie będzie nagrań z lotu ptaka na marszu KOD? Zakaz lotów dronów. "Powodem działania BOR"

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

1. RMF FM podaje, że BOR zakazał lotów dronów nad centrum Warszawy
2. Zakaz obowiązuje do 10 stycznia
3. BOR nie podaje konkretnych powodów wprowadzenia ograniczeń


"Biuro Ochrony Rządu zakazuje lotów dronami nad większością obiektów rządowych w Warszawie" - podaje RMF FM. Zakaz ma obowiązywać do 10 stycznia.

Reporterzy stacji ustalili, że chodzi o obszar tzw. strefy ROL48, w której to właśnie BOR ma prawo decydowania o ew. zgodzie na używanie dronów. Obejmuje ona dużą część centralnej Warszawy - na jej terenie znajdują się m.in. Sejm, KPRM, Kancelaria Prezydenta, siedziba Trybunału Konstytucyjnego, Belweder i Pałac Prezydencki, a także cała trasa niedawnych manifestacji organizowanych przez KOD i PiS.Marsz w obronie demokracji from Michał Szustak on Vimeo.W praktyce decyzja taka może uniemożliwić manifestantom związanym z KOD filmowanie z pomocą dronów ich przemarszu planowanego na sobotę ( takie nagrania robiły w sieci furorę po ostatnim marszu, pokazując dobrze jego skalę). Jak podaje RFM FM, karą za złamanie zakazu może być grzywna, ale i do 5 lat pozbawienia wolności.

Powód zakazu? Trudno powiedzieć

Dlaczego BOR zdecydował się na taki krok? "Powodem podjętej decyzji są działania prowadzone przez Biuro Ochrony Rządu, stanowiące formy i metody stosowane przez funkcjonariuszy BOR, których zakres objęty jest klauzulą niejawności" - przekazała RMF FM w niewiele tłumaczącym oświadczeniu mjr Patrycja Kozub z biura prasowego BOR.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!Więcej o:
Komentarze (873)
Nie będzie nagrań z lotu ptaka na marszu KOD? Zakaz lotów dronów. "Powodem działania BOR"
Zaloguj się
 • vaari

  0

  W ostateczności zamówi się zdjęcia satelitarne. To nie jest żaden problem poza finansowym w dzisiejszych czasach. Nawet lepiej to wyjdzie bo dron ma ograniczony zasięg i jak widać już teraz nie ogarnia całości, a co dopiero po następnych "dobrych zmianach".

 • student_zebrak

  0

  w ten sposob BOR zabezpieczyl kraj. Prezes nie odleci poza strefe kontrolowana (w zasiegu wzroku).

 • niedzielat

  Oceniono 1 raz 1

  Skoro nie można użyć dronów to znaczy, że prezes kaczyński się czegoś przestraszył. Za wszelką cenę pis chce odebrać nam wolność ale się na tym przejedzie. Polak gorszego sortu z zakamuflowanej opcji niemieckiej.

 • kloceklego

  Oceniono 1 raz 1

  ciekawe kiedy stan wojenny i godziny policyjne

 • w.o.z.w

  Oceniono 1 raz 1

  Moim zdaniem, tymi samymi ograniczeniami zaczyna się, wykorzystanie władzy do ograniczania wolności. Dziękujemy wyborcom Pisu - w większości niewykształconym, niezaradnym, z rodzin patologicznych, z marginesu, niezdolnych, frustratów, starych rozemocjonowanych, awanturników, na lekach psychotropowych jak wzór kwaczor.

 • fernando51

  Oceniono 1 raz 1

  A kto bałby się pisdzielskiego BOR-u. Kochani Polacy, nie baliście się komunistycznych rządów i ich służb a będziecie dygali się przed jakimiś tam borowikami. Jak będą chcieli interweniować to śmiechem ich zaj .....ecie. Nie mniej takie zakazy świadczą o strachu skundlonych władz przed czymś tylko nie wiadomo czym.

 • zrjn

  Oceniono 1 raz 1

  "Powodem podjętej decyzji są działania prowadzone przez Biuro Ochrony Rządu, stanowiące formy i metody stosowane przez funkcjonariuszy BOR, których zakres objęty jest klauzulą niejawności" .
  A po polsku?
  zrjn.

 • asyaba

  Oceniono 2 razy 2

  Czy ktoś zabroni baloników na uwięzi z kamerkami?
  Wszelkiego tego typu zakazy świadczą o strachu władzy.
  W czasie stanu wojennego było Radio Solidarność,teraz mogą być baloniki zamiast dronów.

 • fctheduck

  Oceniono 6 razy 4

  Pisdzielce zaczynają cenzurować informacje. Żadna niespodzianka, ale znaczy to, że sie boją, małe fiutki.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX