Tomasz Lis z "Hieną Roku 2015". Lis: To wielki honor, odbiorę osobiście

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

1. SDP przyznało Tomaszowi Lisowi "Hienę Roku 2015"
2. "Hiena" to antynagroda dla "szczególnie nierzetelnych" dziennikarzy
3. Lis otrzymał "Hienę" za użycie fałszywych tweetów córki Andrzeja Dudy


17 grudnia 2015 roku Zarząd Główny Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (SDP) przyznał antynagrodę "Hiena Roku 2015" Tomaszowi Lisowi. O decyzji SDP poinformowało na swojej stronie internetowej.

SDP: Lis nie dochował staranności

- Tomasz Lis wielokrotnie łamał zasady etyki dziennikarskiej, w szczególności w nadanym 18 maja 2015 r. programie telewizyjnym "Tomasz Lis na żywo". Podał wtedy fałszywą informację o rzekomo dokonanym przez córkę kandydata na prezydenta kompromitującym wpisie na Twitterze. Mogło to wpłynąć na wynik wyborów - uzasadnia zarząd SDP.

- [Tomasz Lis] nie dochował staranności wymaganej od dziennikarza. Nie sprawdził faktów i zdeprecjonował córkę kandydata. Informacja ta, podana na kilka dni przed II turą wyborów, nie została odpowiednio sprostowana - podsumował zarząd Główny SDP.

Tomasz Lis chce odebrać nagrodę osobiścieDo przyznanej nagrody odniósł się sam Tomasz Lis. - Właśnie dostałem "Hienę Roku" od największych wazeliniarzy PiS z SDP. To największy honor. Nagrodę chcę odebrać osobiście - napisał.Tomasz Lis cytował fałszywe konto córki Dudy

Lis dostał "Hienę" za swój program z 18 maja 2015 roku. Podczas rozmowy z Tomaszem Karolakiem, gospodarz programu "Tomasz Lis na żywo" zacytował wpis z, jak się potem okazało, fałszywego konta córki Andrzeja Dudy - wtedy kandydata na prezydenta RP.

Wpis miał sugerować, że jeśli Duda zostanie prezydentem, to odda Oscara, którego dostała "Ida". Wpis był potem przytaczany w rozmowie z gościem programu, Tomaszem Karolakiem.

Wpis okazał się być nieprawdziwy. - Nie zweryfikowałam prawdziwości tego konta przed podaniem cytatu prowadzącemu - przyznała "Gazecie Wyborczej" Barbara Hrybacz, wydawca programu.

Co to jest SDP?

Stowarzyszenie Dziennikarzy Polskich jest dobrowolnym zrzeszeniem dziennikarzy. Podstawowe cele SDP to "dbałość o rzetelne informowanie społeczeństwa za pośrednictwem mediów, wspieranie twórczości dziennikarskiej, dbałość o etykę zawodową dziennikarzy i ochrona ich praw". Stowarzyszenie prowadzi swoją działalność w różnych formach. Organizuje m.in. konferencje, seminaria i dyskusje, a także konkursy dziennikarskie.

Choć, jak zaznacza samo stowarzyszenie, SDP ma być ciałem apolitycznym, potencjalne zaangażowanie niektórych jego członków w bieżące sprawy polityczne budzi coraz większe kontrowersje.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (743)
Tomasz Lis z "Hieną Roku 2015". Lis: To wielki honor, odbiorę osobiście
Zaloguj się
 • andres1167

  0

  Temu chu..jowi Lisowi trzeba wypalic na czole swastyke hitlerowska ,oznakowaccw...a jak bydlo

 • 0

  Super dziennikarz , super człowiek zawsze rzetelny mający własne zdanie.
  Jeżeli dostał pan nagrodę Hieny Roku za mówienie prawdy i wyrażanie swojej opinii to wielkie Brawa przesyłam i tak dalej trzymać. Jest pan prawdziwy a nie tak jak ci żałośni Pisowcy pożal się Boże dupowłazy na czele z Prezydentem Dudą pani premier Szydło i jej a raczej Kaczyńskiego rządem

 • iobserver

  Oceniono 1 raz -1

  Lisisko to kanalia do wyciecia. Gniga, niszczyciel Polski.

 • micki11

  Oceniono 1 raz 1

  Ta nagroda jest przyznawana przez największych pisowskich liżydupów, dupowłazów i siermięgi dziennikarskie takie jak Gmyz czy Karnowski.

 • zsaba

  Oceniono 2 razy 0

  a, to ten z pr 3, goowniarz przy interesie kaina pelłił wartę i się wybrał prezesem sdp gdzie prawi sprawiedliwi primus czba bański spec od mózgu prawych mas.padlina smakuje wyśmienicie nawet jak tekst śmierdzi?

 • vanlig

  Oceniono 4 razy 2

  Tomek, jesteś super, gratuluję nagrody - to naprawdę spore wyróżnienie.

 • vanlig

  Oceniono 2 razy 0

  Tomek, jesteś super, gratuluję nagrody - to naprawdę spore wyróżnienie.

 • 12345janka

  Oceniono 4 razy 2

  Gratuluję panie Tomku. Komunistyczna SDP znowu działa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX