Komentarze (121)
Ten wpis Mellera o ojcu to najważniejszy tekst, który powinieneś dziś przeczytać
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • skrecamy-w-prawo

  Oceniono 5 razy 5

  Dobrze trzeba apelować. Głównie do NFZ-u.

  Limity panie M., limity, zwabiają równie skutecznie jak rak.

 • chasselas

  Oceniono 17 razy -7

  Ten człowiek jako jeden z pierwszych nawoływał do tego, by nie głosować na PO. Tym samym spełnił rolę pożytecznego kaczego idioty.
  Nawet jeżeli miał - uzasadnione - zastrzeżenia, mógł je wyrazić inaczej, niż napędzając wyborców szczerbatemu kurduplowi. W przeciwieństwie do jego ojca, autora wspaniałej książki, nie mam dla tego celebryty żadnego szacunku.
  Ciekawe, czy w nowym, wspaniałym ustroju objawi się jako wielbiciel Słońca Żoliborza.

 • mniklasp

  Oceniono 4 razy 2

  Mieszkam od wieleu lat w USA, gdy skonczylem 50tke zrobilem badania , moja zona tez (kobiety tez maja tego raka) w sumie tanio, cena okolo 100 dolarow (gdy ubezpieczony) i bezbolesnie , 3 dni sok plus tabletki , nalezy sie wyglodzic, badanie jest trywialne i bardzo w USA powszechne, Murzyni musza sie badac co piec lat , biali co 10 lta, ci co mieli usuniety polip powinni powtorzyc po 5 latach. Pojscie na kolonoskopie to jest jak pojscie do dentysty, Na badanie sie nie czeka , jest od razu po glodowce w kazdej placowce zdrowia, trwa godzine i po dwoch wychodzisz . Wiem ze w Polsce ludzie opisuja rozne historie jakie to "straszne". Trywialnie proste i bezbolesne

 • lukki69

  Oceniono 1 raz 1

  ...ja wolę tekst o ojcu Kazia Koluszko...musisz przeczytać!! jest na naszej klasie...

 • jerzy_kostowski

  Oceniono 6 razy 6

  Bardzo popieram apel redaktora Marcina Mellera odnośnie profilaktycznych badań w kierunku raka jelita grubego.
  W 2007 r. napisałem e-booka "Kod raka" na ten temat. Krąży on do tej pory po Internecie. Wklepując do przeglądarki jego tytuł, można go ściągnąć bezpłatnie w wersji pdf. Mimo upływu lat jego przesłanie jest wciąż aktualne.
  Znam osoby, które po jego lekturze zrobiły badania i prawdopodobnie dzięki temu żyją - jak twierdzą. Niestety, jeszcze większa liczba osób to te, które nie chciały się przebadać lub bagatelizowały moje ostrzeżenia w czasie rozmowy. Cóż, większość z nich już nie żyje!!!
  Dostałem za tego e-booka podziękowania ze wszystkich kontynentów, oprócz Antarktydy.
  PS
  Gdy napisałem tego e-booka, w swojej naiwności usiłowałem nim zainteresować Ministerstwo Zdrowia. Pogonili mnie, twierdząc, że oni są od leczenia chorych, a nie od profilaktyki zdrowych (sic!).

 • Piotr Qunserva

  Oceniono 8 razy 6

  Jest program badań bezpłatny dla facetów po 50. Wziąłem udział, wcale nie bolało, i przy okazji schudłem. Usunięto mi jednego małego polipka. Wbrew temu, co tu piszą, to wcale nie jest jakieś straszne badanie, tylko trzeba się wyluzować i wziąć wcześniej ibuprom. Idźcie się badać.

 • robert.o81

  Oceniono 9 razy 3

  to wszystko nieważne, istotne jest to co powiedział lub czego nie powiedział premier zza kurtyny Kaczor

 • Ewa Zet

  Oceniono 6 razy 0

  Nie ma problemu i nie ma chorób nowotworowych jesli wystarczająco wczesnie zadbasz o swoje wnętrze.
  ajurweda-w-biznesie.blogspot.com/2015/08/wyniki-testu.html

 • zegrz

  Oceniono 14 razy 14

  To bardzo ważny temat, ale...
  Cóż, jak wielu innych otrzymałem z MZ zaproszenie do badania kolonoskopowego. Szybki termin. 4 dni przed badaniem trzeba się zgłosić by otrzymać preparat do czyszczenia jelit, bezpłatnie.
  W liście były ważne informacje - powikłania zdarzają się bardzo rzadko (perforacja jelit 1 na 10 000 badań) - uczciwie.
  Wyszło mi jednak że szanse na raka mam mniejsze... w mojej rodzinie nie było takich przypadków. Może zmienię zdanie, może nie.
  Ale profilaktyka jest ważna i dobrze że w końcu MZ zajęło się też zdrowiem mężczyzn.

 • eco82

  Oceniono 15 razy -9

  Smutne.
  Ale fakt, że rządziło wtedy PO, i w programie wyborczym z 2007 r. deklarowali reformę służby zdrowia. Obietnica do tej pory niezrealizowana.
  P. Marcinie czas na rozliczenia i stanowcze działanie. Bo z tego co kojarzę to rozlicznie PISu, przynajmniej pyblicystycznie, szło panu wybitnie

 • 3jw60

  Oceniono 23 razy 19

  Przychodzi CBA do pacjenta i pyta: czy chorował pan na kolana ? Nie, mówi człowiek. Proszę napisać oświadczenie, bo w NFZ jest, że miał pan kolanoskopię.

 • Marcin R

  Oceniono 13 razy -7

  To bardziej dla 30-latków - zapisz się już dziś, bo jak będziesz potrzebował za parę lat badania profilaktycznego, to będziesz bliżej w kolejce.

  Pan Meller ma dobre intencje, bardzo ładny apel, ale żyje w równoległej rzeczywistości.

 • nasa4ever

  Oceniono 10 razy -6

  Przyczyna powstawania komórek rakowych jest znana naukowcom i znane jest też co trzeba zapewnić organizmowi aby takowe nie powstawały. Tylko wtedy naukowcy musieli by przyznać że dzisiejsza medycyna jest zakłamana i nakręca biznes kompaniom farmaceutycznym. Lek na raka też już istnieje. Tylko bardziej się opłaca truć ludzi chemioterapią.

 • jg.k

  Oceniono 13 razy 1

  Marcin przestań!! Jest wiele osób z różnymi "rakami" i dają sobie lub nie dają z tym rady. Mężczyźni nie marzą o chodzeniu do lekarza. Stąd wcześniej umierają. Zresztą prawda jest taka jak mówi klasyk "kobiety chorują a mężczyźni walczą o życie". Mam nadzieję, że moja żona tego nie przeczyta.

 • naw.ad

  Oceniono 13 razy -9

  gazeta.pl bardzo prosze....................... co to za tytul artykulu? serio to najwazniejszy tekst dzisiaj???

 • tomtg123

  Oceniono 76 razy 70

  Jest taka książka "Świat według Mellera". To są wspomnienia Stefana Mellera, spisane kiedy już umierał. Chyba najcieplejsze i najbardziej - w mojej ocenie - pogodne wspomnienia z pięknego (choć chwilami trudnego) życia jakie dane mi było czytać.
  A przy okazji dokument pokazujący kawał życia porządnego człowieka i kawał historii PRL.
  Pare razy prawie płakałem ze śmiechu czytając tą książkę ("Norymberga" oraz habilitacja kolegi u profesora Kiniewicza - kto czytał , ten wie :) ) , pare razy czytałem o przepięknych zachowaniach ludzi (promotor Stefana Mellera oddający mu w 1968 do dyspozycji książęczkę oszczędnościową, z której ten nigdy nie skorzystał - ale mógł. Stefan Meller robił wtedy doktorat pracując poza uczelnią - z racji żydowskiego pochodzenia na uczelni pracować nie mógł, dorabiał sobie pracą w spółdzielni kosmetycznej i pisaniem tzw. tzw. "tygrysków" - kto pamięta PRL ten wie co to "tygryski". Ze zdumieniem dowiedziałem się że leży u mnie na półce wśród tysiący innych ksiązek "tygrysek" Stefana Mellera, tylko napisany pod pseudonimem :) ).
  BARDZO polecam te wspomnienia."Świat według Mellera".
  To historia życia fajnego człowieka.
  Marcinowi Mellerowi , jego Rodzinie, Rodzeństwu życzę dobrych pogodnych Świąt i wszystkiego dobrego.

 • squadack

  Oceniono 12 razy 10

  Kolonoskopia jest dla wielu bardzo bolesnym badaniem. Nie wszystkie szpitale wykonują ją w analgosedacji. Samo przygotowanie do zabiegu to dość ciężka i krępująca procedura - głodowanie i doprowadzenie się do ciężkiej biegunki - na dokładkę nie zawsze skuteczna, nawet wykonywana w szpitalu.
  Gastroskopia w porównaniu z kolonoskopią jest wyjątkowo komfortowym badaniem.

 • cleryka

  Oceniono 21 razy -13

  Pana ojciec miał dostęp do gastroentrologa nieograniczony,a my zwykli ludzie czekamy 7 miesięcy. po cholere ten apel?

 • carolina_reaper

  Oceniono 42 razy -6

  Noooo to jest dopiero news....wyciagniety z dupy, doslownie. Taka siurpryza, my o zupie, on o dupie i jej chorobach. Co to ma byc?

 • alex1w

  Oceniono 27 razy -1

  Nie tylko się przebadasz profilaktycznie, co jest mądre i rozsądne, ale również jest to jedna z niewielu okazji gdzie można zobaczyć się od wewnątrz na monitorze. A to robi wrażenie...
  Polecam.

 • yokoono23

  Oceniono 17 razy -9

  Pan Meller myli tropy,wikła i sprowadza na inne tory uwierzyłabym w szczere intencje gdyby nie ta jego nie ukrywana miłosć do PIS-u.

 • student_zebrak

  Oceniono 13 razy 5

  wniosek - czy to w zyciu, czy w polityce, uwazaj na dupe.

 • alex1w

  Oceniono 27 razy -1

  Brawo i dzięki Marcinie myślę, że uratowałeś tym wpisem kilka żyć. I mam nadzieję, że wiele osób się przebada. Ja mam to za sobą w ubiegłym roku. Jest ok. Przynajmniej tam... :)

 • gr_ub_y

  Oceniono 31 razy 1

  @naw.ad

  Nie... Petru.

 • avorum

  Oceniono 29 razy -1

  Wybaczcie, może nie powinienem, ale nie mogę się powstrzymać.
  Zgłaszasz się do lek. 1 kontaktu, on daje skierowanie do specjalisty. Rejestrujesz się do specjalisty - termin za 6 do 7 miesięcy. Specjalista daje skierowanie na badania - kolonoskopia, ew. także tomograf. Rejestrujesz się do badania - tomograf za 3 do 4 miesiące, kolonoskopia podobnie, albo dłużej. Badania dają wynik pozytywny - masz guza. Jeszcze nie wiesz, czy złośliwy, ale już minął rok - jak masz szczęście i np. tomograf się nie zepsuje.
  Mam pisać dalej? Czy każdy dopisze swoją historię?

 • 31.februarius

  Oceniono 45 razy 9

  Szczerze?
  To pierwsza rozsądna rzecz jaką przeczytałem dzisiaj w tutejszym cajtungu!

 • naw.ad

  Oceniono 26 razy 4

  Hmmm, zaginal artykul o SKOKu, pojawil sie apel o badania profilaktyczne, PiS juz tu dotarl?

 • w-al

  Oceniono 36 razy 30

  Dobra rada!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX