Ten wpis Mellera o ojcu to najważniejszy tekst, który powinieneś dziś przeczytać

?Ja z apelem i o dziwo nie w sprawie Trybunału ani najgorszego sortu? - tak rozpoczyna swój wpis na Facebooku Marcin Meller.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Nie tylko polityka, nie tylko sprawy bieżące, nie tylko komentarze - przeczytajcie facebookowy apel Marcina Mellera. Dziennikarz poprosił o to, aby udostępniać go jak najdalej. I zdecydowanie - niezależnie od sympatii lub jej braku do Mellera - warto to zrobić.

A ja z apelem i o dziwo nie w sprawie Trybunału ani najgorszego sortu. Mój tata zmarł w lutym 2008 roku na raka jelita...

Posted by Marcin Meller on  16 grudnia 2015


Podstępna choroba

Rak jelita grubego rozwija się przez wiele lat zupełnie bezobjawowo. Może minąć nawet 10 lat, zanim ostro zaatakuje. Wykryty wcześnie, daje duże szanse na jego wyleczenie. Lekarze mówią, że szczególnie ostrożni powinni być ci, których członkowie rodziny chorowali na nowotwory, którzy mają znaczną nadwagę, źle się odżywiają lub nadużywają kawy, herbaty lub alkoholu.

Kolonoskopia jest badaniem jelita grubego. Polega na przebadaniu i obejrzeniu wnętrza jelita grubego za pomocą endoskopu. Gdy wszystko jest w porządku, powtarza się je po 10 latach.

Na świecie żyje około trzech milionów osób z rakiem jelita grubego. W Polsce co roku dowiaduje się o nim ponad 10 tysięcy osób.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (121)
Ten wpis Mellera o ojcu to najważniejszy tekst, który powinieneś dziś przeczytać
Zaloguj się
 • cool_observer

  0

  Przed wyborami Meller PiSał, że... nie boi się PiS-u u władzy, bo "to już jest normalna partia systemu demokratycznego". A teraz jednak boi się komentować bieżącej sytuacji, więc próbuje ... zasłaniać się śp. ojcem (skadinąd szacownym człowiekiem). Niech Marcinek wreszcie wyjdzie z szoku (po okazaniu się "pożytecznym idiotą") i oceni aktualną sytuację !

 • blekitnapanienka

  0

  Mój tata umarł na raka prostaty. jest b. częsta u mężczyzn. Badajcie się,panowie,proszę, i na to... To badanie w ogóle nie jest straszne. Wystarczy pobranie krwi

 • drabe1

  Oceniono 2 razy 2

  Pan Meller był uroczym człowiekiem i naprawdę wielka szkoda, że tak wcześnie odszedł. Powiem tu coś o kolonoskopii i przy okazji o gastroskopii. To są bardzo przykre i inwazyjne badania, ale koniecznie trzeba się badać, jeśli w rodzinie były przypadki tej choroby. U mnie nikt na to nie chorował, ale zmuszam się do badań, bo coś tam mam w żołądku ( Nic groźnego ). Zawsze proszę doktora o badanie pod narkozą, bo zwykłe znieczulenie nie wystarcza. Pozdrowienia dla pana Marcina.

 • wk-19

  Oceniono 4 razy 2

  Był wielkim człowiekiem. Ciągle żyje wśród nas. Cześć jego pamięci. Bóg z nim

 • mielis

  Oceniono 1 raz -1

  na przeciwników politycznych jest wiele sposobów. Najmodniejsze to samobójstwo przez strzał z daleka w plecy, nieostrożna jazda bryka, nowotwór płuc, gardła i jelita. Powiększenie prostaty. Niewydolność krążenia. Nawet jeśli zrobisz wszystkie badania to seryjny samobójca cię dopadnie gdy jesteś niewygodnym dla kogoś politykiem.

 • gtpress

  Oceniono 1 raz -1

  to dobrze, bardzo dobrze, ze "polskie elity", poki co, waskie elity, radza reszcie Narodu, co robic, by dluzej cieszyc sie zyciem u siebie, i na swoim. wlasnie wczoraj, Pani Premier Szydlo okreslila skale tych elit, niestety dzis sa waskie, z czasem caly NAROD ma byc elita, TAK NAM DOPOMOZ BOG !!!!!

 • plumgazeta

  Oceniono 4 razy -2

  Do rzeczy.
  Co chcesz wiedzieć o dziadku?

 • plumgazeta

  Oceniono 6 razy -4

  Meller- do rzeczy.
  Coś o chorobach dziadka opowiedz.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX