Sprawa odmowy publikacji wyroku TK trafiła do prokuratury

Jak podało Radio Zet, prokuratura ma zbadać, czy minister Beata Kempa nie złamała prawa. Jedno zawiadomienie trafiło już do prokuratury.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Z naszych informacji wynika, że drugie zawiadomienie jest w drodze do prokuratury.

1. Rząd odmówił do czasu wyjaśnienia wątpliwości publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 3 grudnia,

2. Pismo w tej sprawie do TK wysłała szefowa kancelarii premiera Beata Kempa,

3. Rząd argumentuje, że wyrok został wydany przez niekompletny skład sędziów i nie ma on mocy prawnej,

4. Radio Zet podało , że sprawa trafiła do prokuratury - zawiadomienie, które złożyła osoba prywatna, dotyczy przestępstwa urzędniczego, jakim jest niedopełnienie obowiązków przez nieopublikowanie wyroku Trybunału Konstytucyjnego. Drugie z zawiadomień, o którym się dowiedzieliśmy, ma złożyć łódzki prawnik. Jego treść znajdziecie poniżej. Trzecie zawiadomienie złoży Platforma Obywatelska.

- Platforma Obywatelska złoży w piątek doniesienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa urzędniczego przez szefową KPRM Beatę Kempę - zapowiedział Tomasz Siemoniak. Chodzi o wstrzymanie publikacji wyroku TK. "PiS idzie na wojnę z państwem prawa" - ocenił Siemoniak. Dodał, nie może być tak, że "urzędnik dokonuje oceny, czy publikować orzeczenie TK, czy ono mu się podoba czy nie. To jest absolutny skandal".

>>> CZYTAJ WIĘCEJ O NIEOPUBLIKOWANIU WYROKU TK <<<

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (319)
Sprawa odmowy publikacji wyroku TK trafiła do prokuratury
Zaloguj się
 • iwano10

  0

  Beacia zaryzykuje karierę,opinię i wszystko aby tylko być przy nim i móc go wielbić-Jarosław,Polskę zbaw.Głupie-zapewne ale budzi też grozę

 • shinshimoyet

  Oceniono 2 razy 2

  Na pewno jedno się zmieniło w Polsce w ciągu miesiąca - słownictwo. Inwektywy zastępują rozum i zdrowy rozsądek.
  Wiecie, zastanawia mnie jedno, parlamentarzyści z PiS wiedzą w jakim celu robią to co robią- nie mają wyboru.Muszą być posłuszni bo stracą kasę i władzę. Ale ludzie? No może poza tymi marionetkami którzy nie czytają tylko słuchają-tych rozumiem, nie umieją czytać ze zrozumieniem - lustrzane odbicia literek :D
  .Ale skoro o.dyrektor wypiął się na rząd i prezydenta, to ciekawe jakie stanowisko zajmą oddziały moherowych beretów? Bo ci co wierzą w kościół [zamiast Boga] powinni posłuchać swojego "ojca" i uszanować jego decyzje!

 • ramzes-ra

  Oceniono 1 raz 1

  Czekamy na stanowisko Prokuratury.Myślę że jeszcze żyjemy w wolnym kraju gdzie obowiązuje konstytucja a ludzie ja bezczelnie łamiący będą ukarani.Prawo i demokracja zgodnie z konstytucją powinny być przestrzegane a ich łamanie przykładnie karane.

 • zyks

  Oceniono 12 razy -12

  W pierdlu jeszcze administratywki nie mieli... Ucieszą się:)

 • realista_77

  Oceniono 3 razy 1

  Czy Pani minister jest aż tak tempa, czy to tylko cyniczna gra polityczna?

 • pyffello114

  Oceniono 13 razy -11

  Zupełnie nie rozumiem dlaczego prezydent Duda ociąga się z ułaskawieniem Beaty Kempy.

 • badziewiak66

  Oceniono 17 razy 17

  Tylko trzy ? O ile sobie przypominam termin do opublikowania orzeczenia to 14 grudnia. Nie ma przepisu regulującego termin publikacji orzeczenia. Decyduje o tym zwyczaj.

 • ergosumek

  Oceniono 5 razy 1

  Rację ma Morawiecki, Trybunał powinien podać sie do dymisji, wtedy trzeba zmienić ustawę i powołać ciało w nowym składzie i na nowych zasadach.
  Bo na razie biorą udział w hucpie.
  Ale stawiam dolary przeciw orzechom, że tego nie zrobią, bo jedyną motywacją ich działania jest kasa, a nie interes państwa.

 • malg0

  0

  A co to są "zawiadomia"? Taki "news dnia", na pierwszej stronie gw i taaaaaaki babol :) Gratulacje, panie Redachtorze Nadnaczelny ;)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX