Dlaczego zachodni dziennikarze krytykują Polskę? Sellin już zna odpowiedź

W ostatnich tygodniach Polska nie ma za granicą najlepszej prasy. Myli się jednak ten, kto uważa, że takie oceny dziennikarzy wynikają ze specjalistycznych analiz - a przynajmniej tak uważa Jarosław Sellin z PiS.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Kilka dni temu na antenie CNN opublikowano materiał poświęcony Polsce. Dziennikarz stacji, Fareed Zakaria, mówił w nim m.in. o "przywracaniu elementów sowieckiej cenzury", "mrocznych siłach" palących kukły Żydów i "zapatrzonym w Orbana" Kaczyńskim. - Wydarzenia w Polsce przybrały bardzo brzydki obrót - ocenił po tym, jak pochwalił nasz kraj za ogromny wzrost gospodarczy, pokonanie kryzysu i bycie "lojalnym sojusznikiem w NATO".

Rządy PiS krytykowały też m.in. niemieckie media, a także wpływowy brytyjski dziennik, "The Economist". Co leży u źródła takich poglądów zagranicznych dziennikarzy? - Myślę, że ktoś im dostarcza krytyczne informacje na temat tego, co się w Polsce dzieje. A nic się nie dzieje nadzwyczajnego, to jest normalne przekazywanie władzy po demokratycznych wyborach - przekonywał na antenie Radia Zet Jarosław Sellin.

Sellin o dziennikarzu CNN: Myślę, że on mało wie o Polsce

Sekretarz stanu w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego stwierdził też, że Zakaria jest specjalistą od spraw Bliskiego Wschodu, Afryki i Ameryki Południowej, a nie polityki środkowoeuropejskiej. - Myśli pani, że on wyjątkowo wnikliwie bada skomplikowany spór prawny w sprawie Trybunału Konstytucyjnego? - pytał gość Moniki Olejnik.

I dodał, że dziennikarz oparł swój materiał na dostarczonych mu interpretacjach faktów. - Myślę, że on mało wie o Polsce, aczkolwiek jest wybitnym dziennikarzem obserwującym peryskopem cały świat - mówił Sellin.

Kim jest Fareed Zakaria?

Zakaria to znany i liczący się na świecie dziennikarz i komentator, autor pięciu książek, w tym trzech międzynarodowych bestsellerów, były wydawca "Newsweek International", współpracownik tygodnika "Time" i komentator polityczny.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (365)
Dlaczego zachodni dziennikarze krytykują Polskę? Sellin już zna odpowiedź
Zaloguj się
 • mrjarwit

  0

  Sellin. Ten "człowiek" jeszcze pokaże na co go stać! Kaczorek powinien go odsunąć jak najdalej bo się natnie ! Zapamiętajcie to nazwisko !!!

 • 1-wolne

  Oceniono 1 raz 1

  TYLKO SALIN JEST ALFA I OMEGA

 • inspiko

  Oceniono 1 raz 1

  A mowia,ze choroby psychiczne nie zarazaja.
  Wszyskich do izolatki!

 • safom

  0

  Panie Selim. Jak Pan wszystko wie, to czemu złoty leci na pysk? A wy udajecie że nie ma tematu. A giełda?

 • blue911

  Oceniono 1 raz -1

  Pan Becwalski dal glos. Az tyle i tylko tyle. W Ameryce jest okreslenie na takich typasow; a moron!

 • blue911

  Oceniono 1 raz -1

  Mysle,ze to spoleczenstwo donosi?! Czyli .......oszukani wyborcy !!!! Wiem,ze pan ma inne zdanie,ale ja nie dysponuje takim poteznym intelektem jak Waszmosc, z laski Bozej.

 • blue911

  Oceniono 3 razy -1

  Ten cwaniak wie wszystko!

 • Janusz Senex

  0

  Sellin,chamie!
  Dowiedz się,że już istnieje już na świecie telewizja,internet,a w Polsce przebywają (jeszcze) korespondenci zagranicznych mediów,którym nie zabronisz mówić i pisać.
  Wasza głupota, bezczelność i chamstwo są tak rażące,że nawet niewidomy i niesłyszący tego nie przegapi.

 • piotr_mitt

  Oceniono 1 raz -1

  A Szydlo zniklo.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX