Fan dostał się na kulisy koncertu, bo wpisał się na wikipedii jako członek rodziny muzyka

- Po pokazaniu ochroniarzowi strony z wikipedii czekałem pięć minut i byłem pewien, że się nie uda - mówił David Spargo, fan zespołu Peking Duk. Ostatecznie ochroniarz wpuścił na backstage, a Spargo spotkał się z muzykami.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

David Spargo zamierzał iść do domu po koncercie w Melbourne, gdy nagle przyszło mu do głowy, by spróbować dostać się za kulisy i spotkać z muzykami - opisuje " The Guardian".

Fan na swoim telefonie dopisał swoje nazwisko jako przyrodniego brata jednego z członków zespołu na jego stronie na Wikipedii. Ochroniarz z początku był sceptyczny, jednak ostatecznie wpuścił Spargo za kulisy.Po spotkaniu z muzykami mężczyzna wyznał im prawdę, a Ci byli raczej pod wrażeniem jego pomysłowości niż zezłoszczeni. - Ostatecznie wypiliśmy razem kilka piw - powiedział jeden z członków zespołu, Adam Hyde. - On nie był żadnym dziwakiem, tylko zupełnie normalnym kolesiem, co było chyba najbardziej zaskakujące - dodał muzyk.

Później na facebookowej stronie zespołu pojawił się wpis, ze zdjęciem zmienionej strony na wikipedii i cytatem "Właściwie, to nawet nie jestem zły. To było niesamowite!". Spargo napisał pod tym krótki komentarz: "Dzięki za wieczór, chłopaki".

last night someone edited our wikipedia page to say he was our family. showed security at our show, got into the green room and had a beer with the boys.. Spargo you legend

Posted by Peking Duk on  2 grudnia 2015


Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (18)
Fan dostał się na kulisy koncertu, bo wpisał się na wikipedii jako członek rodziny muzyka
Zaloguj się
 • wyciety

  Oceniono 1 raz 1

  Slow brakuje....

 • halibutt

  0

  Niestety, kiepskie tłumaczenie wypacza całą historię. Linka do oryginału z TheVerge nie da się wrzucić (filtr blokuje :D), ale można wyguglać "Fan lists himself as a band’s family member on Wikipedia to sneak backstage ".

 • zalogopeda

  Oceniono 1 raz 1

  ja mam taką teorię, że "starzystów", takich jak autor tego "newsa", podpuszczają stare, gazetowybiórcze wygi, które już dawno nauczyły się podstawowych zasad ortografii i gramatyki. Podpuszczają i - czekają. Oraz celowo nie dopuszczają do blokowania komentarzy. Taka... inicjacja, wicie-rozumicie. Gazetowybiórcza fala, if you like.
  Trafiłem? ;)

 • zalogopeda

  Oceniono 2 razy 2

  "Fan dostał się na kulisy koncertu, bo wpisał się na wikipedii jako członek rodziny muzyka"
  "past" dostal sie "na GW" bo wpisal sie na wikipedii jako czlonek rodziny Redaktora Naczelnego".
  I wszystko sie zgadza.

 • kor102

  Oceniono 8 razy 8

  Jaka gazeta, takie wiadomości.

 • kor102

  Oceniono 6 razy 4

  Biedna gazeta, jak ta wiadomość dnia.

 • jdkonrad

  Oceniono 13 razy -1

  'na kulisy koncertu'? drogi past!
  dyslektycy powinni przebywać na rencie lub kleić torebki papierowe. ale broń boże nie powinni pisać!!!!!!!!!!!!!

 • 31.februarius

  Oceniono 7 razy 7

  Siema "past",
  a Ty już wpisałeś "na Wiki", żeś dziennikarz (śledczy?)?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX