Starszy pan ma dość samotnych Świąt. Najbardziej wzruszająca reklama na Boże Narodzenie

Klip opowiada wzruszającą historię starszego pana. Ale kończy się... Sami zobaczcie.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Niemiecka sieć supermarketów Edeka wypuściła reklamę z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Wideo rozchodzi się w sieci. Trzy dni od publikacji 28 listopada, wideo niemiecką sieć supermarketów polubiło ponad 280 tys. internautów. A przeszło 480 tys. internautów podzieliło się klipem na Facebooku.

Reklama opowiada prostą historię mężczyzny, który ma dość spędzania Świąt samotnie. Obmyślił więc fortel, żeby ściągnąć dzieci i wnuki do domu na Wigilię.- Nie ma nic lepszego niż być w domu na Święta. Pyszne jedzenie i czas spędzony z bliskimi. Czy nie tego chcemy wszyscy? - napisała Edeka pod swoją reklamą. Zachęciła też internautów do dzielenia się swoimi świątecznymi historiami.

Edeka: chcieliśmy wzbudzić emocje

Większości oglądających podobała się reklama. - Świetne nagranie. Gratuluje - chwalił firmę komentator. Jednak znaleźli się też tacy, którzy uznali wideo za kontrowersyjne. - To niesmaczne. Trywializujecie prawdziwy problem - napisała użytkowniczka Facebooka. - To tania gra na emocjach. - skrytykował klip inny internauta.

Do tych komentarzy odniosła się sama firma. - Wiemy, jak bolesna może być strata kogoś bliskiego. Chcieliśmy wzbudzić te emocje - by przypomnieć, że w Świętach chodzi o spędzanie czasu z najbliższymi - brzmiało tłumaczenie Edeki.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (132)
Starszy pan ma dość samotnych Świąt. Najbardziej wzruszająca reklama na Boże Narodzenie
Zaloguj się
 • robert28l

  0

  dziadek z wermachtu??

 • robert28l

  0

  dziadek z wermachtu?

 • plorg

  Oceniono 1 raz -1

  Kretyńska reklama i kretyni się nią dzielą na fejsbuku ...

 • jozef.ok

  Oceniono 1 raz 1

  Wygląda na to,że staruszek SAM przygotował wystawną wigilię[?], Czyli progenitura nie przyłożyła się ani fizycznie ani finansowo do wystawnej wyżerki. Też bym tak chciał przyjechać
  na gotowca.No i słusznie ktoś napisał o tym zabłąkanym VOGLU na stole.

 • accommo

  Oceniono 3 razy 3

  Marta K. z domu Lewantowicz, której teściowie nieopatrznie zapisali dom, najpierw uśmierciła starszego pana (prokuratura w Żyrardowie od 2009 r. nie potrafi wnieść aktu oskarżenia do sądu!), a teraz zabrania rodzinie (dostali email) odwiedzania starszej pani, bo to w Marty K. z domu Lewantowicz domu. Zgodnie z wytycznymi z emaila rodzina nie może zaprosić starszej pani na wigilię... Brawo żyrardowska prokuratura, która wspiera morderczynię! Marta K. z domu Lewantowicz rządzi. Bo jej brat jest wpływowym prawnikiem?

 • Dariusz Kwiecien

  Oceniono 2 razy 2

  i zgodze sie jesli masz własna rodzinę to ta reklama jest do nich nie zostawiajcie swoich bliskich ojca matki samych w swieta

 • ef.ha

  Oceniono 4 razy 0

  Paskudna reklama. Edeka to nie Caritas...po prostu sklep nastawiony na zyski...Wstyd!

 • ugrydul

  Oceniono 3 razy 1

  Reklama ma TYLKO jeden cel. Sprzedać produkt. Niesmaczne...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX