Viktor Orban proponuje Iranowi współpracę przy programie nuklearnym

01.12.2015 06:45
Viktor Orban

Viktor Orban (BERNADETT SZABO / REUTERS / REUTERS)

Viktor Orban zaproponował Iranowi pomoc w rozwoju cywilnego programu nuklearnego. - Mój kraj bardzo chętnie będzie współpracował z Iranem w tej dziedzinie - powiedział w Teheranie premier Węgier.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Viktor Orban jest pierwszym od 27 lat szefem węgierskiego rządu, który odwiedza Iran. - Zachowanie moich poprzedników było niemądre i pozbawione logiki - stwierdził Orban. Podkreślił, że teraz chce naprawić błędy z przeszłości i postawić na szybki rozwój współpracy z Iranem, głównie gospodarczej.

Do Teheranu Orban zabrał połowę swego gabinetu i 120 przedstawicieli węgierskiej gospodarki.

Umowa mocarstw z Iranem

14 lipca tego roku sześć mocarstw (USA, Rosja, Chiny, Francja, Wielka Brytania i Niemcy) osiągnęło z Iranem porozumienie, którego celem jest ograniczenie kontrowersyjnego programu nuklearnego tego kraju. Umowa przewiduje, że Teheran zrezygnuje z dążenia do uzyskania broni nuklearnej w zamian za stopniowe znoszenie międzynarodowych sankcji. Dzięki temu porozumieniu Iran stopniowo wychodzi z międzynarodowej izolacji.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (100)
Viktor Orban proponuje Iranowi współpracę przy programie nuklearnym
Zaloguj się
 • kilmer775

  0

  Orban dba o interesy Węgier, nasi politycy też powinni stawiać na pierwszym miejscu interes Polski. Preferowanie interesów nawet "sojuszników" jest dobre na krótką metę.
  Nie ma nic złego w pokazaniu UE środkowego palca jeżeli jest to korzystne dla własnego kraju. Czym jest Unia? Sztucznym tworem skleconym w celu popierania interesów wielkich koncernów.

 • prokuraturarejonowa

  0

  A ja sie pytam gdzie jest Premier Szydło i połowa polskiego gabinetu? Dlaczego jeszcze nie podpisuja lukratywnych kontraktów z Iranem?

 • jerzy.zywiecki

  Oceniono 7 razy 5

  W niedzielę wróciłem po kolejnym pobycie na Węgrzech i tej piszczącej biedy jakoś nie widzę. Kupuję natomiast zdrową żywność, bez GMO ( kaczki, sery twarde, które mają smak mleka a nie olejów, kiełbasy i słoninę mangolice a także olej słonecznikowy, który też tym słonecznikiem pachnie). Widzę w ostatnich latach bardzo dużo kobiet w ciąży i z wózkami, czego przez całe dziesięciolecia nie udawało się zaobserwować. Mogę po ulicach węgierskich miast łazić wieczorami, bez obawy, że ktoś mnie napadnie lub będzie zaczepiał.

 • rosfita

  Oceniono 9 razy -1

  8 lat rzadów Orban to PKB na mieszkańca równe PKB Polski mimo, ze kiedy zaczynał było ono prawie o 40% wyższe. Oto miatra sukcesu tego "zbawcy" hołubionego w Polsce przez cwiercinteligentow ktorych szmatławce typu Fronda, W Sieci itd naopowiadała bajek o wybitności tego mydlana. Węgry obecnie to rowńeiz ogromny skok w skali korupcji, nepotyzm i kolesiostwo na każdym kroku. I to samo chce w Polsce zaprowadzić PiS a głupcy wierzą ze maja dobra zmianę.

 • rosfita

  Oceniono 7 razy -1

  Durny Orban guru idiotow w Polsce bredzi ze polityka poprzedników była głupia zapominając dodać o tym, ze na Iran były nałożone sankcje międzynarodowe i dopiero teraz zostały one zńiesione. Wcześnie mog sobie Orban nawiązywać współpracę ktora byłaby nielegalna w świetle prawa miedzynarodowego.

 • rosfita

  Oceniono 11 razy -1

  Byłem na Wegrzech - bida, szaro i ponuro. Oto osiągnięcia Orbana ktore oferuje wam PiS.

 • sunzi15

  Oceniono 4 razy 0

  Przyjazn z Putinem zaklepana,
  Rowniez z Chinczykami ,
  wobec ktorych wyrazil podziw za skutecznosc
  i swoja niechec do uzaleznien w UNII.
  Wzajemnie zostal poklepany po plecach
  z protekcjonalna zacheta, zeby sie tak dalej staral.

  Iran to naturalny strategiczny kierunek
  dla wyrastajacego ponad UNIE meza stanu.

  Pozostaje tylko podbicie serca dyktatora Korei PN,
  z ktorym tez bedzie mozna pomajstrowac przy atomach.

  Teraz, kiedy UNIA w prawo, a Orban w lewo
  nasz wielki Strateg oglosi Dlugi Marsz
  - Za NIMI !!!

 • notremak

  Oceniono 10 razy -2

  Viktorka wyraźnie ciągnie do dyktatorskich śmieci: Putina, bandy islamskich oszołomów z Iranu... Gotów się zaraz z pissem zaprzyjaźnić, ale może uzna, że nawet dla niego za głupi?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje