"Dobre spotkanie z polską premier". Donald Tusk po rozmowie z Beatą Szydło

30.11.2015 17:29
Beata Szydło i Donald Tusk

Beata Szydło i Donald Tusk (Fot. Donald Tusk/Twitter)

Premier Beata Szydło i szef Rady Europejskiej Donald Tusk spotkali się w Paryżu na marginesie szczytu COP21 poświęconego ochronie klimatu. Rozmowa polityków zamiast kilkunastu minut trwała około godziny.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W trakcie rozmowy Beacie Szydło towarzyszył wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański, a Donaldowi Tuskowi - jego doradca Paweł Graś. Spotkanie odbyło się bez udziału dziennikarzy. 

"Dobre spotkanie z polską premier Beatą Szydło na marginesie konferencji klimatycznej COP21" - napisał na Twitterze przewodniczący Rady Europejskiej.

Premier Szydło na briefingu przed południem wyraziła nadzieję, że spotkania z Tuskiem - podobnie jak spotkanie z szefem Komisji Europejskiej Jean-Claude'em Junckerem, które ma się jeszcze odbyć w poniedziałek - to będzie początek dobrych rozmów, prowadzących do tego, by UE aktywnie uczestniczyła w negocjacjach klimatycznych, a także wprowadzała rozwiązania korzystne dla gospodarek, "które dzisiaj mogą mieć różnego rodzaju obawy w związku ze zmianami, które się proponuje".

Jak zaznaczyła, to na poziomie UE będzie zapadało bardzo wiele ważnych decyzji i rozstrzygnięć dotyczących interesów polskiej gospodarki. - W związku z tym rozpoczynam dzisiejszy dzień spotkaniami, które w mojej ocenie, w ocenie polskiego rządu są niezwykle ważne dla przyszłości rozwiązań, które my proponujemy. Będę się spotykała z najważniejszymi osobami w UE, które takie decyzje mogą wspierać - mówiła Szydło tuż po rozpoczęciu paryskiej konferencji klimatycznej.

- Możemy wspólnie doprowadzić do tego, że dobre rozwiązania zabezpieczające interesy polskiej gospodarki i innych gospodarek europejskich będą zawarte - oceniła Szydło, nawiązując do spotkania z Tuskiem i Junckerem.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (104)
"Dobre spotkanie z polską premier". Donald Tusk po rozmowie z Beatą Szydło
Zaloguj się
 • montagnes44

  Oceniono 1 raz -1

  Ciekawe czy Kłamszydlo powiedzialo Tuskowi kiedy zamierzają go aresztować.

 • 1pirat2

  Oceniono 1 raz 1

  Tusk z panią Premier Szydło, szczerze i długo rozmawial, teraz tylko czekać na akceptację Prezesa i o Rydzyka.

 • icek20

  Oceniono 2 razy 2

  Ciekawy przypadek? po jakiemu ta pani sie porozumiewa?

 • nino.rota

  Oceniono 11 razy 5

  .co raz bardziej podobaja mi sie konkretne dzialania i zdecydowana postawa premier Szydlo w wielu polskich sprawach.
  Porownajcie to z ulegloscia i niezdecydowaniem Kopacz...

 • scarletscarab

  Oceniono 4 razy 4

  Czy ktos moze mi przetlumaczyc z kaczego na polski co ona powiedziala? Bo byl potok slow i zero tresci. "Dobre", "korzystne"... czyli co? Boi sie powiedziec, by potem nie musiec sie wycofywac rakiem tak jak ze wszytkich obiecanek przedwyborczych?

 • zyks

  Oceniono 8 razy -2

  Podała mu rękę rękę? Współmordercy Wielkiego Prezydenta? Gwarantowanemu klientowi Trybunału Konstytucyjnego i sądów karnych? Ja śnię, czy to fotomontaż? Ale to mało: podobno spotkała się też z Grasiem. Z GRASIEM !!

 • hastatrespasos

  Oceniono 20 razy -10

  Dobre? Dla kogo? Dla D. Tuska, bo Błogosławiona nie wzięła go od razu siłą do kibitki, żeby wywieźć go do jakiegoś obozu koncentracyjnego, jak ciągle mu grozi? Raczej dla tej niewydarzonej szefowej sPISkowego nierządu. Ciekawe, czy ona miała czelność rzucić mu prosto w twarz skandaliczne oskarżenia o doprowadzenie Polski do ruiny i, wspólnie z Putinem, do śmierci Lecha K. – największego człowieka w dziejach ludzkości? Albo: czy Tusk przez tę godzinę sam zażądał od niej wyjaśnień na ten temat? Błogosławiona miała okazję aby szefowi Rady Europejskiej podziękować za błędy Platformy, dzięki którym bezprawie i niesprawiedliwość zdołało zmanipulować społeczeństwo do tego stopnia, że zdobyli DYKTATORSKĄ władzę.

 • krzysztof_ptk

  Oceniono 9 razy 5

  Gdyby ona była panią premier tego kraju, to posłuchałaby mądrzejszego. Ale bajki są dla grzecznych dzieci i te po 20.00 godzinie poszły spać.

 • cholonek

  Oceniono 7 razy 1

  Don Donaldo dostał wezwanie do prokuratury, list od Kulczyka i Tomczykiewicza, czy po prostu pocałunek śmierci?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje