Zdjęcie ofiary zbrodni w reklamie wódki. Zarzuty dla pracownicy agencji. "Nie wiedziałam, co przedstawia"

Wpis Żytniej Extra

Wpis Żytniej Extra (Twitter.com/MikołajNowak)

Prokuratura okręgowa w Legnicy postawiła zarzuty pracownicy agencji reklamowej, która wykorzystała zdjęcie dokumentujące zbrodnię lubińską do reklamy wódki "Extra Żytnia". Jak informuje wrocławska "Gazeta Wyborcza", kobieta tłumaczyła, że nie wiedziała, co przedstawia fotografia.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Gazeta podaje też, że podejrzana jest z wykształcenia historykiem.

Zarzut znieważenia

Liliana Łukasiewicz, rzeczniczka prokuratury okręgowej w Legnicy powiedziała, że w opinii prokuratury podejrzana "popełniła przestępstwo znieważenia jednej z osób widniejącej na zdjęciu". - 27 listopada została przesłuchana i usłyszała zarzuty - dodaje Łukasiewicz.

Prokurator Dariusz Nowak wyjaśnia, że podejrzana była zatrudniona przez toruńską agencję reklamową na podstawie umowy o dzieło. Zdjęcie znalazła w internecie, wyszukują obrazy z epoki PRL za pomocą wyszukiwarki Google. - Kiedy znalazła tę fotografię, zapisała ją na dysk. Pochodziła ona ze strony Instytutu Pamięci Narodowej - mówi Nowak.

Do roku czasu w więzieniu

Jak dodał prokurator, podejrzana, pomimo swojego wykształcenia, nie miała wiedzy o wydarzeniu, jakie przedstawiała fotografia. - Tłumaczyła, że zdjęcie uznała za intrygujące z powodu specyficznego przenoszenia mężczyzny - dodał prokurator. Grozi jej grzywna oraz ograniczenie bądź pozbawienie wolności do roku.

Czytaj więcej o zarzutach dla pracownicy agencji reklamowej we wrocławskiej"Gazecie Wyborczej".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Komentarze (241)
Zdjęcie ofiary zbrodni w reklamie wódki. Zarzuty dla pracownicy agencji. "Nie wiedziałam, co przedstawia"
Zaloguj się
 • piotrus.pan11

  0

  Darujcie sobie teorie spiskowe. Prawie zawsze, kiedy jakieś wydarzenie można wyjaśnić złymi intencjami albo czystą głupotą, chodzi o to ostatnie. To nie była pełnoformatowa reklama, tylko post na facebooku. Prawdopodobnie kierownictwo agencji, które mediów społecznościowych nie czuje i nie rozumie posadziło taką dwudziestoparolatkę przed komputerem, żeby regularnie "coś" wrzucała "bo ta młodzież to się na tych fejsbukach zna". Ich błąd był dwojaki: po pierwsze posadzili tam delikatnie rzecz biorąc niezbyt rozgarniętą osobę, a po drugie - nie przewidzieli żadnej walidacji tych treści przez kogoś bardziej rozgarniętego przed ich wrzuceniem na sieć.
  W efekcie: firma produkująca wódkę dostała ostro po wizerunku, agencja reklamowa straciła głównego klienta, a pracownica (oj, przepraszam - "zlecenioborca") straciła pracę. Gorzej, że pewnie straciło ją też wielu jej Bogu ducha winnych kolegów, jeśli agencja upadła lub mocno ograniczyła działalność, co jest wysoce prawdopodobne.

 • leming_13

  Oceniono 1 raz 1

  Jest to.trudne do.udowodnienia, ze uzycie zdjęcia bylo celowe. Pracowalem w.marketingu pare.lat, tam niewiele.dzieje sie przypadkowo, regula.jest ze kalkuluje sie straty, pozwy, roszczenia vs. Zyski, wzrosty korzyści, etyka jest hasłem na slajdzie. Kalkulacja jest zasadą, a szum, pozwy i sprzeciwy, hm to są parametry i zmienne, tak jak ogladalnosc, rozpoznawalnosc, itp.

 • g.r.a.f.z.e.r.o

  0

  Interesujący w sprawie jest ten zarzut znieważenia.
  Ciekawe ktorej osoby ma dotyczyć.

 • gtpress

  Oceniono 1 raz -1

  zapewne po licencjacie, dyplom zas u profesora PO historii

 • on-84

  0

  Ciekawe jakie wykształcenie odebrał autor artykułu, bo skoro wali takimi pleonazmami jak

  "Do roku czasu w więzieniu"

  podejrzewam, że nie było to dziennikarstwo czy filologia.

 • nicram112

  Oceniono 2 razy 2

  Art 216 Niewazenie osoby
  [....]
  § 5. Ściganie odbywa się z oskarżenia prywatnego.
  Jak widac w prywatnym folwarku prezesa PIS i jego swity, prokurator prywatnie poczul sie urazony. Szkoda ze mu inne zniewagi nie przeszkadzaja, ale widac taka ma usluzna wobec nowej wladzy nature.

 • lcf7519

  Oceniono 1 raz 1

  UWAGA blackdor-124 to naciągacz internetowy.

 • darazetes9898

  Oceniono 2 razy 0

  nie widze na zdjeciach z tych demonstracji zadnych aspektow pokojowych :) widze kilkanascie tysiecy chlopa , gornikow pewnie ,,, ktorzy chca sie naparzac z milicja. takich demonstarcji w tzw. wolnym swiecie jest kilkadziesiat w roku vide Poludniowa Afryka . i gina w czasie nich setki osob. Nie bylo zadnej zbrodni komunistycznej jesli to socjalistyczna.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje