Raper Sobota wrzuca do sieci zdjęcie z czarnoskórym synkiem, a reakcja fanów? Gigantyczny pozytyw!

Kilkuletni syn rapera Soboty pozuje razem z nim do zdjęcia. Podpis pod fotografią brzmi ?Jaki ojciec, taki syn?. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie to, że chłopczyk jest czarnoskóry. Reakcje fanów pozwalają wierzyć w to, że polski internet nie tylko hejtem stoi.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

"Kolor skóry nie ma znaczenia (...) Jak komuś się nie podoba, nie musi patrzeć"; "Cudowny widok ojca z synem"; "Twój syn jest cudowny" - to te najwyżej oceniane komentarze na facebookowym profilu Soboty. Fani rapera w zdecydowanej większości razem z nim cieszą się z jego związku z czarnoskórą partnerką i trzymają kciuki za jego rodzinę.

Jaki ojciec, taki syn ;)

Posted by Sobota on  27 listopada 2015


Jednak pojawiają się także komentarze, które - mimo że zamieścili je fani artysty - do pozytywnych nie należą.

"Przeczyść sobie rurkę, bo za dużo sadzy zostaje"; "Czy aby na pewno Twój?"; "NIE dla uchodźców w Polsce" - to tylko te najłagodniejsze.

Giną one jednak pod tymi, z których zamiast hejtu wylewają się ciepłe słowa w stronę rapera i jego rodziny, a także pod tymi, które hejtują hejtujących.

"A ja jestem w szoku, że w dzisiejszych czasach widok taty z synem budzi tak skrajne emocjie. Nie wspomnę o rasistowskich wpisach... bo nawet nie wiem, jak można w naszym języku określić takie wypowiedzi. Smutne to i ch**owe. Sobota! Szacun!"

Raper w zeszłym roku zmagał się z falą nieprzyjemnych słów ze strony fanów, kiedy zamieścił w internecie zdjęcie ze swoją czarnoskórą partnerką.

Wyjazdowo do wujka Pina :) na rybkę i relax :) Essa z Wami :)

Posted by Sobota on  14 czerwca 2014


Wówczas Sobotę zaczęli bronić także ludzie ze środowiska hip-hopowego, przypominając skąd pochodzi rap i że to czarnoskórzy grają w rapie pierwsze skrzypce.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (182)
Raper Sobota wrzuca do sieci zdjęcie z czarnoskórym synkiem, a reakcja fanów? Gigantyczny pozytyw!
Zaloguj się
 • mangusta3

  Oceniono 1 raz 1

  Czy ta durnowata gazeta nie rozumie, że w Polsce nikt nie ma nic przeciwko ludziom o innym kolorze skóry tylko występuje uzasadniona obawa przed konfliktem kulturowo-cywilizacyjnym jaki wiąże się z agresywnymi przybyszami z państw islamskich notabene w większości jasnej karnacji którzy często prześladowali za kolor skóry właśnie czarnych. Najlepszym przykładem są islamscy najemnicy NATO z Cyrenajki mordujący czarnoskórych w Libii w 2011 i 2012.

 • addmeen

  Oceniono 2 razy 0

  A dlaczego miałoby nie być pozytywu?

  it-fails.com/

 • kilmer775

  Oceniono 3 razy -1

  Są różne zboczenia, ale tacy ludzie nie powinni mieć dzieci. Apartheid nie ma nic wspólnego z nienawiścią, chodzi o to, aby murzyni (nota bene - nie czarnoskórzy, kolor skóry w rzeczy samej nie jest najważniejszy w określeniu rasy) żyli osobno. Nie jest powiedziane, że ludzie należący do społeczeństw oddzielonych od siebie nie mają takich samych praw.

 • jakis_gosc01

  Oceniono 6 razy 0

  Mały kundelek.

 • Kasia Rydzy

  Oceniono 6 razy 2

  Ci, co tak brzydko się wypowiadają, latają do ciepłych krajów, zalegają na plażach, czy na balkonach , żeby się strzaskać na mahoń, - a często wychodzi buraczany....zgodnie z preferencją haha.. zazdrość w czystej postaci......hahaha

 • Kasia Rydzy

  Oceniono 3 razy 1

  Kochajcie się i szanujcie, a zazdrośnikom niech żal dupę ściska:))hahaha

 • wujek_dobra_rada6

  Oceniono 1 raz 1

  Sorry, ale 'rap' to 'crap'!

 • marek-wait

  Oceniono 5 razy -1

  Bo może GW odkryje wreszcie, że zdecydowana większość Polaków nie ma poglądów rasistowskich. Niestety Państwo z GW do tej większości nie należycie. Propagujecie bowiem rasitowskie poglądy Jana Grasa (Polacy jako naród morderców) oraz faszystowskie Die Zeit (przymuszanie Warszawy). W obu przypadkach brak możliwości komentarza, co odczytać można jedynie jako propagowanie takich poglądów Popieracie rasism i faszyzm udając, że z nimi walczycie. Uprzejmie informuję,że jesteście państwo monitorowani i w odpowiednim momencie zostaną podjęte kroki prawne przeciwko GW.
  NIE POZOSTANIECIE BEZKARNI.

 • colonelturnip

  Oceniono 4 razy -4

  Potomkowie bolszewików nigdy nie pojmą, że nieistotny jest kod genetyczny, tylko kulturowy. Dla Polaka to jest fajny chłopak i fajna mama. Dla czerwonych to CZARNE dziecko. GW to rasistowska gazeta. Żałosne teksty żałosnych komuchów.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX