Macierewicz zapowiada rewolucję w MON. A Schetyna ostro ją podsumowuje [CYTAT DNIA]

Antoni Macierewicz, nowy szef MON, zapowiada weryfikacji kluczowych kontraktów dla polskiej armii. Zdaniem Grzegorza Schetyny takie kroki mogą mieć jednak fatalne skutki dla Polski.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Wczoraj Antoni Macierewicz na posiedzeniu sejmowej komisji obrony powiedział, że trwa weryfikacja przygotowywanych głównych kontraktów zbrojeniowych, w szczególności zamówienia na śmigłowce wielozadaniowe oraz na system obrony powietrznej średniego zasięgu (program "Wisła"). W ramach programu "Wisła" poprzednie kierownictwo MON wskazało amerykański system Patriot. Tymczasem Macierewicz stwierdził, że kontrakt na zakup rakiet Patriot "w istocie nie istnieje".

Schetyna przypomniał, że plany zakupu systemu Patriot były konsultowane w czasie prac sejmowej komisji obrony narodowej. - Byliśmy przekonani, że tu jest zgoda i konsensus, że decyzje po konsultacjach w komisji obrony narodowej mają pieczątkę wszystkich sił parlamentarnych - mówił na antenie Radia ZET szef sejmowej komisji spraw zagranicznych.

Według byłego szefa dyplomacji, system Patriot to "klucz do naszego systemu obronnego, nie tylko związku z NATO i Stanami Zjednoczonymi, ale też systemu, który daje gwarancje obrony".

Schetyna przypomniał, że sprawa tarczy rakietowej USA w Polsce była przyczyną ostrych protestów Kremla, słowa Macierewicza ocenił jako "fatalną wiadomość" dla Polski.

- To jest największy prezent, który mogliśmy zrobić Rosji - ocenił polityk PO.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (287)
Macierewicz zapowiada rewolucję w MON. A Schetyna ostro ją podsumowuje [CYTAT DNIA]
Zaloguj się
 • 12345janka

  0

  Macierewicz ekspert spie....ze Smoleńska.

 • mate29

  0

  Po tym czynie polubiłem Macierewicza.
  Schetyna dalej jest żałosny - jego wiedza to ujadać na Rosję

 • welnaj

  0

  Prezent dla Rosji to postawa GW

 • anvill

  0

  Przecież nie od dziś Macierewicz zachowuje się jakby był ruskim agentem. Poprzednio doprowadził do ujawnienia agentów naszego wywiadu i rozłożył na łopatki cała nasza ochronę kontrwywiadowcza teraz zaprzepasci na lata budowę systemu obrony Polski... Noc dodać nic ująć. Czy aby ta nominacja nie była pisana cyrylicą?

 • plaskaty

  Oceniono 2 razy 2

  Prezent Macierewicza dla Rosji? Wcale nie jestem zaskoczony. Już przy raporcie z likwidacji WSI mówiło się że Macierewicz jest agentem rosyjskiego wywiadu

 • mercury_staff

  Oceniono 2 razy -2

  Jak śmiać mi się chce jak ujadacie na tym forum, ślina z pyska tryska i ryk.Propaganda PO zrobiła spustoszenie......

 • nord-ost

  Oceniono 2 razy 2

  To może w końcu dotrze do was skąd taka intensywna propaganda Powstania Warszawskiego. Skąd taki zafałszowany i jednostronny jego obraz. Skąd taki jad wypluwany na każdego krytyka.
  Chodzi o to moi drodzy, żeby najpierw Polaków rozbroić z oręża dającego jakiś szanse w walce, a potem wysłać młodzież uzbrojoną w filipinki i VISy na ufortyfikowane stanowiska ckm.
  Chodzi o kolejną eksterminację najlepszej części narodu.

 • petrucchio

  Oceniono 3 razy 3

  Czekam na wiadomość, że Polska poprze Rosję w konflikcie z Ukrainą, jeśli dostaniemy wrak tupolewa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX