W nowym nagraniu Państwa Islamskiego pojawia się flaga Polski. Dżihadyści chcą sprowokować Zachód

Najnowsze nagranie organizacji Państwo Islamskie ma przestraszyć przeciwników. Propagandyści porównują w nim ogromne koszta, które ponoszą Stany Zjednoczone ze znacznie mniejszymi kosztami dżihadystów. Kwestionują też fundamenty sojuszów państw walczących z IS.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Właśnie w kontekście walki z IS pojawia się flaga Polski. - Liczymy wasze flagi. 12 tysięcy żołnierzy walczy pod 80 sztandarami - mówi głos w nagraniu i zachęca by podjąć się walki z dżihadystami. - Ruszajcie bez zwłoki! Nasz sojusz jest najsilniejszy - dodaje.

Głos wylicza dalej. - Terytorium kalifatu jest większe od Wielkiej Brytanii, osiem razy większe od Belgii i 30 razy większe od Kataru. To państwo zbudowane na wierze w proroka, Koranie i Sunnie, a nie pakt bezpieczeństwa zawarty, by żołnierze walczyli w interesie liderów, kłamców, rozpustników i korporacji - mówi, a na ekranach widzimy m.in. Baracka Obamę, Billa Clintona i George'a W. Busha.Dręczenie i strach

W nagraniu pojawia się też wątek śmierci żołnierzy amerykańskich. 50 tysięcy miało - według danych przytaczanych przez propagandystów - zginąć na wojnach w Afganistanie i Iraku, a 6,5 tysiąca rocznie popełnia samobójstwa. - Kiedy wy manipulujecie faktami na temat sukcesów w bombardowaniach, my dręczymy umysły waszych żołnierzy i zaszczepiamy strach w ich sercach - słyszmy złowieszczy głos.

Przytaczane są również ceny bomb zrzucanych na terytorium Syrii, które zestawiane są z niskimi cenami kul, którymi dżihadyści strzelają w głowy żołnierzy.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (50)
W nowym nagraniu Państwa Islamskiego pojawia się flaga Polski. Dżihadyści chcą sprowokować Zachód
Zaloguj się
 • swietyszczur

  Oceniono 7 razy -1

  Polak Arab dwa bratanki i do kalifatu i do szklanki . Niech zyje przyjazn miedzy Kalifatem Islamskim i kalifatem Pislamskim .

 • bog43

  Oceniono 4 razy 2

  z tych ich panterek byłby niezły wzór dywanu

 • kastoripollux

  Oceniono 2 razy -2

  ONZ powinien zwołać radę bezpieczeństwa i rozważyć możliwość posadzenie grzyba na terenie państwa islamskiego. Cywile już chyba wszyscy uciekli a ci co się tam strzygą to sami fanatycy. Porządny grzyb, lub kilka mniejszych wyczyści świat od tej zarazy. Innej możliwości rozwiązania problemu nie widzę. Konwencjonalnymi sposobami ta hołota jest nie do pokonania. Przy całkowitym braku szacunku dla swojego życia, dostępie do środków na zakup broni, fanatycznym praniu mózgów pokonanie ich przez normalnego człowieka bez użycia grzybów jest niemożliwe. Przykro to pisać ale taka jest prawda i jedyna nadzieja na pozbycie się tego draństwa.

 • siwywaldi

  Oceniono 4 razy 4

  Grunt to zrobić "news" z niczego. Podejrzewam, że ten "wyliczający głos", z całego zestawu odgadł by może z 10 z 60 pokazanych flag państwowych. Pamiętam jak wielokrotnie na wycieczkach, polską grupę sadzano przy proporczyku z flagą... Indonezji

 • marac

  Oceniono 8 razy 2

  "To państwo zbudowane na wierze w proroka, Koranie i Sunnie"

  Możecie, drodzy propagandyści z Trybuny Allaha (d. gazeta.pl) wznosić modły 5 razy dziennie i w dowolny inny sposób zaklinać rzeczywistość, a i tak nie uda Wam się przysłonić przykrego faktu, że twórcy filmiku mówią świętą (nomen omen) prawdę. Państwo Islamskie jest ściśle oparte na wierze w proroka, Koranie i Sunnie. Jak żadne inne na świecie.

  Jak ktoś nie wierzy zapraszam do krótkiego przewodnika po Koranie:

  "Koran zakazuje muzułmaninowi przyjaźnienia się z niewiernym, nawet jeśli ów niewierny jest jego ojcem lub bratem (9:23), (3:28). Nasza święta księga nakazuje nam nie okazywać posłuszeństwa niewiernym i ich rządom, lecz ze wszystkich sił zwalczać niewiernych (25:52), i być dla nich srogimi, ponieważ ich miejsce jest w Piekle"(66: 9). Święty Prorok rozkazuje nam walczyć i stwierdza, że "walka jest dla nas dobra, chociaż jest nam nienawistna" (2:216). Następnie radzi: "uderzcie mieczem po szyi niewiernych; a kiedy ich całkiem rozbijecie, to mocno zaciśnijcie na nich pęta" (47:4) Nasz Bóg obiecał: "Ja wrzucę strach w serca niewiernych" i nakazał: "Bijcie ich więc po karkach! Odetnijcie im końce wszystkich palców!" (8:12). Zapewnia nas także, że kiedy zabijamy w jego imieniu "to nie my ich zabijamy, lecz Allach ich zabija, aby doświadczyć wiernych doświadczeniem pięknym, pochodzącym od Niego" (8:17). Każe nam "wzbudzić przerażenie w sercach wrogów" (8:60). Uczynił Dżihad obowiązkiem każdego muzułmanina i ostrzegł nas: "A jeżeli nie wyruszycie [na dżihad], to ukarze was Bóg karą bolesną i zmieni was na inny naród. A wy nie możecie Mu w niczym zaszkodzić. Przecież Bóg jest nad każdą rzeczą wszechwładny!" (9:39) Allach mówi do Świętego Proroka: "O Proroku! Walcz przeciwko niewiernym i przeciwko obłudnikom i bądź dla nich surowy! Ich miejscem schronienia będzie Gehenna. Jakże nieszczęsne to miejsce przybycia!" (9:73). "

  Więcej tutaj: www.buddyzm.edu.pl/cybersangha/page.php?id=278

  Jesteś za leniwy, żeby przeczytać całość, ale mimo tego masz zamiar napisać komcia "W Koranie są też fajne wersety, tak samo jak w Biblii, gdzie w Starym Testamencie jest horror a w Nowym miłość"? Daruj sobie:

  "Kiedy Prorok był w Mekce, nie był jeszcze wystarczająco potężny, wzywał więc do tolerancji. Powiedział: "Wy macie waszą religię, a ja mam moją religię" (109:6). Ten słynny cytat jest często wykorzystywany, by dowieść, że ogólną zasadą Koranu jest tolerancja. Mahomet radził swoim wyznawcom, by uprzejmie się zwracali do swych wrogów (2:83) i byli cierpliwi (20:103).Oświadczył, że w kwestii religii nie ma przymusu (2:256). Wszystko uległo jednak drastycznej zmianie, kiedy doszedł do władzy. Wówczas nieprzejednane zabijanie niewiernych i nieokazywanie im litości zostało usprawiedliwione w niezliczonych wersetach. Cytuje się kilka wersetów, by udowodnić, że islam jest tolerancyjny, ignorując wiele innych, w których nie ma nawet śladu tolerancji ani przebaczenia. Czy można doszukać się idei tolerancji w znanym wersecie: "Alarzu Lillah, Walhukmu Lillah"? (Świat należy do Allacha, więc jego rządy powinny zapanować niepodzielnie nad całą ziemią)."

 • jdkonrad

  Oceniono 13 razy -1

  pierwszy sukces międzynarodowy namiestnika posła, bo waszczyszczykiewicz jeszcze palcem nie kiwnął w swoim ministerstwie! szuka kwitów na Sikorskiego i Schetynę!
  duduś już te kwity znalazł! tfu! stworzył! więc może śmiało wystawiać nas na ataki terrorystów..

 • homo-homini-lupus

  Oceniono 12 razy 2

  Jeśli chodzi o tromtadractwo, egzaltację i fanfaronadę, to te palanty z IS dorównują polskości.
  Niesłychane!

 • faustxyz

  Oceniono 8 razy 6

  "To państwo zbudowane na wierze w proroka, Koranie i Sunnie, a nie pakt bezpieczeństwa zawarty, by żołnierze walczyli w interesie liderów, kłamców, rozpustników i korporacji" być może, ale krwiożercze fanatyczne patafiany gdyby nie nasz świat i nasze przydatne zabaweczki typu Internet, transport, niestety też nowoczesna broń, moglibyście co najwyżej dzidami i mieczami naparzać się między sobą. Anonymous zamknijcie tym sq... w końcu japy skoro ludzie opłacani z podatków tego nie potrafią cross fingers.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX