TVP zawiesiło Karolinę Lewicką po programie z wicepremierem Glińskim

Karolina Lewicka została zawieszona w obowiązkach prowadzącej program "Minęła dwudziesta" przez prezesa TVP- podaje press.pl. Sposób prowadzenia programu z ministrem kultury Piotrem Glińskim miał "odbiegać od standardów nadawcy".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

W programie "Minęła dwudziesta" doszło do starcia wicepremiera i ministra kultury Piotra Glińskiego z dziennikarką Karoliną Lewicką.

Gliński nie odpowiadał na pytania i chciał wygłaszać oświadczenia, by ostatecznie stwierdzić: "To jest program propagandowy, tak jak wasza stacja uprawia propagandę i manipulację od kilku lat. I to się skończy, ponieważ tak telewizja publiczna funkcjonować nie powinna".

Czegoś takiego w telewizji jeszcze nie było. Prof. Gliński, nowy minister kultury, pokazał, co potrafi >>>Prezes TVP Janusz Daszczyński w rozmowie z "Presserwisem" powiedział, że Lewicka zachowała się w niewłaściwy sposób. - Sposób prowadzenia programu odbiegał zdecydowanie od standardów, które obowiązują w telewizji publicznej - tłumaczył.

Dziennikarka prowadziła dziś rano inny program na antenie TVP Info. Jest ona zawieszona w obowiązkach prowadzącej program "Minęła dwudziesta" - precyzuje press.pl.Cały program można zobaczyć na stronie vod.tvp.pl>>>

List protestacyjny

Co ciekawe, Daszczyński podpisał się pod listem protestacyjnym, który dziennikarze wystosowali do wicepremiera Glińskiego. Żądają oni przeprosin za słowa, które padły w trakcie programu. "Nie życzymy sobie, by ani Pan, ani ktokolwiek inny, posiadający lub nieposiadający władzę, tak mówił o nas lub innych dziennikarzach" - napisali.

Prezes TVP wyjaśnił, że "zapowiedź upolitycznienia mediów publicznych zasygnalizowana w wypowiedzi wicepremiera jest atakiem na wolność słowa w niepodległej Polsce", jednak nie zmienia to jego oceny przebiegu programu.

Wcześniej, w sprawie zachowania Glińskiego w programie, dziennikarze TVP napisali do ministra list otwarty:

Otwarty list protestacyjny:Szanowny Panie Wicepremierze!My, dziennikarze TVP Info stanowczo protestujemy przeciwko sł...

Posted by Beata Chmiel on  22 listopada 2015
Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (1420)
TVP zawiesiło Karolinę Lewicką po programie z wicepremierem Glińskim
Zaloguj się
 • gsb

  0

  Dla mnie to jest słaba dziennikarka, która przychodzi z gotową tezą i nie przyjmuje do wiadmości, że ta teza jest nieprawdziwa - nie potrafi zmienić scenariusza rozmowy i w rezultacie obraża gościa. Bo ja to tak odbieram. On przez całą rozmowę próbuje jej tylko powiedzieć, że nie zdjął żadnego spektaklu - ale że wykonuje swój obowiązek ministra finansującego ten teatr prosząc ów teatr o wyjaśnienia w obliczu protestów społecznych. Potem się okazało, że dyrektorem teatru jest poseł PO/Nowoczesna, a wszystko to była prowokacja. To też ta dziennikarka powinna wiedzieć prowadząc taką audycję.

 • zytnia23

  0

  koniec z propaganda PO na antenie pani Karolciu, proszę zapukać do TVN lub Polsat moze gdzies panią wcisną w Lisa

 • zytnia23

  Oceniono 1 raz 1

  no tak, dziennikarka ta ewidentnie sympatyzuje z rodziną PO, nie jestem za nikim w tym sporze, jednak przyznam rację że dziennikarze ostatnio uprawiali propagandę i to jest najgorsze bo polityka rozumiem jest brudna, ale jeśli dziennikarz jest brudny to nie powinien być na tym stanowisku. Niech pisze na formach.

 • Jonathan Cole

  0

  Socjalizm . Komuna. Płacimy pensje TVP i teatrom, ministrom kultury które to nie mają żadnego wpływu na naszą kulturę , gdyż sami wybieramy co lubimy, jaki spektakl jaki film, jaką książkę.

 • gregor7070

  0

  lewicka to dziennikarskie dno

 • janbociek

  Oceniono 1 raz 1

  Towarzysz Prezes TV sra w gacie bo w końcu PIS zabierze się za dupo-lizusów PO.

 • unamatita

  Oceniono 2 razy 2

  Karolka, ależ ty masz paskudny pysk!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX