"Kryształowo uczciwy Kamiński". Naprawdę? Przytaczamy cytaty z wyroku sądu

17.11.2015 21:06
Mariusz Kamiński to "kryształowo uczciwy człowiek", jak mówi prezydencki minister, czy osoba, która "wielokrotnie łamała prawo", jak uważa sąd? Porównaliśmy opinię Kancelarii Prezydenta z wyrokiem sądu.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Prezydent Andrzej Duda ułaskawił byłego szefa CBA Mariusza Kamińskiego i byłych funkcjonariuszy biura skazanych za działania w tzw. "aferze gruntowej. Według Kamińskiego ta decyzja to "symbol przywracania podstawowego poczucia sprawiedliwości, uczciwości i przyzwoitości w życiu publicznym".

Decyzję o prawie łaski przedstawił Andrzej Dera, sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta. Słowa Dery postanowiliśmy zestawić z fragmentami uzasadnienia do wyroku sądu, który skazał Kamińskiego.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (596)
Zaloguj się
 • kde44

  Oceniono 208 razy 188

  To, że bojówkarze z PIS będą teraz pluć ludziom w twarz, było wiadomo od początku. Mimo to tępe masy wybrały tych cynicznych drani. Zestawienia takie jak wyżej, albo to, co robi jakiś poseł PO wykazując sprzeczności w twierdzeniach pisowców, nie zrobi na wyborcach PISu żadnego wrażenia - z założenia bowiem przyjmuje on, że wszystko, co robi PIS, jest dobre. To sprawa wrodzonej lub nabytej głupoty.

 • hastatrespasos

  Oceniono 116 razy 100

  Mnie ta skandaliczna decyzja nie dziwi. Niczego innego nie można było się spodziewć po człowieku, który na prezydenta nadaje się tak samo, jak na laureata nagrody Nobla we wszystkich kategoriach. Ale może zdziwili się niektórzy z milionów idiotów, którzy świadomie przekazali władzę najgorszym typom bezprawia i niesprawiedliwości. Przecież jego herszt DUCKczyński otacza się tylko takimi jak ten wtorkowy bohater na odwyrtkę ludźmi, tak jak on sam traktującymi prawo wedle własnej zasady: Prawo musi być po naszej stronie! DUCKczyński sam określa co jest białe a co czarne, kto jest kryształowy, a kto kryminalista. No i tym ostatnim najchętniej powierza czarną robotę ten łotr, największy szkodnik współczesnej Polski. Sam DUCKczyński nie będzie się na nikim mścił, gdzie tam, przecież to kaczor o anielskim sercu. Ale ten fałszywy kryształ Mariusz K., i ponownie szef sądownictwa Zioberko, i Antek M. rozwalacz służb, ową czarną robotę wykonają sumiennie. A pan AD, który w pałacu prezydenckim nie powinien być nawet woźnym, najdobitniej POGRZEBAŁ PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ NA CMENTARZU SPISKOWYCH OBIETNIC PRZEKSZTAŁCENIA POLSKI W RAJ NA ZIEMI I MOCARSTWO nie kosmiczne, a KOMICZNE!

 • tet233

  Oceniono 108 razy 94

  Podsłuchiwanie opozycji. Przesłuchania w środku nocy. Słynny telefon, przez który na żywo słuchał rozmów Jarosława Wałęsy i innych "przestępców". Nawaleni testosteronem goście, którzy przychodzili o szóstej rano, albo w kilkunastu aresztowali świadków, którym wystarczyło wysłać wezwanie na przesłuchanie. Granie aferami. Przecieki trafiające kilogramami do prawicowych mediów. Rzeczywiście kryształowy człowiek.

 • chi-neng

  Oceniono 107 razy 89

  Kryształowy Kamiński.
  Krszytalowy Ziobro
  Krysztalowy Lech Kaczynski
  Krysztalowy Jaroslaw Kaczynski
  Krysztalowy Duda
  Krysztalowy Macierewicz
  Krysztalowy Rydzyk
  Krysztalowy Episkopat
  Krysztlowa Szydlo
  Krysztalowy Brudzinski
  Krysztalowy Plaszczak
  Krysztalowy Gowin
  Krysztalowy Mastelarek
  Kryszlowi toreadorzy
  Krysztalowa panna Krysia z turnusu trzeciego
  Krysztalowa Sobecka
  Krysztaloway cwierkajacy wrobelek
  Krysztalowe kepy rozchelstane na wietrze...
  Krzysztalowy szefer -necker 'mordobijca' - armia zlodzieji i podszywaczy nickow; harujacy pod egida 'Zeslanca' i Naczelnika czy Namiestka (pal to szesc !) Polski; ale chodzi o suflera z tylnego siedzenia...

  Etc...etc...

  KRYSZTALOWY I BIALY JAK SNIEG CALY PIS I JEGO ELEKTORAT !

  KRYSZTALOWY KOSCIOL, KTORY NARAZIE ZAMKNAL SIE - BO CZEKA NA LEPSZY MOMENT - JUZ PO FAKCIE !

 • pysio62

  Oceniono 98 razy 84

  Kaczynskiego, Dude, Macierewicza, Kaminskiego, Ziobro i innych PIS-owcow nie obowiazuja normalne zasady prawa. Oni sa jedynymi prawdziwymi Polakami, i musza byc traktowani wedlug innych, specjalnych zasad. Jesli ktos tego jeszcze nie zrozumial, to ma powazne problemy z mysleniem. Jeszcze raz "gratuluje" tym "inteligentnym inaczej", ewentualnie bardzo, ale to naprawde bardzo naiwnym, ktorzy zaglosowali na Kaczynskiego i PIS. Wladowaliscie Polske, Polakow, i takze siebie, w bardzo powazne klopoty, a wystarczylo tylko troche pomyslec przed glosowaniem.

 • rwakulszowa

  Oceniono 90 razy 80

  Nastepnymi do prawa łaski będzie ten Falenta i kelnerzy którzy wykonali zadanie zlecone przez capo di tutti capi Jarosława, Kaminskiego i specjalisty od podsłuchów Wąsika .
  Potem prawa łaski dostapi zięć Dubieniecki

 • szmul.bender

  Oceniono 90 razy 74

  W Czeka i UB też byli samo kryształowi funkcjonariusze. Wystarczy poczytać powiesci z tamtych lat.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje