Tata tłumaczy synkowi, co stało się w Paryżu. Maluch nie daje za wygraną: Oni mają pistolety. Mogą nas zabić

17.11.2015 17:45
Tata tłumaczy małemu synkowi, co stało się w Paryżu

Tata tłumaczy małemu synkowi, co stało się w Paryżu (Facebook.com/Jerome Isaac Rousseau)

Kilkuletnie dziecko nie rozumiało dokładnie, co stało się w Paryżu i jakie będą tego konsekwencje. Bało się jednak, że wraz z rodziną, będzie musiało wyjechać z Francji. Na szczęście tata potrafił wszystko wytłumaczyć.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Dziennikarz "Le Petit Journal" zapytał kilkuletniego chłopca, czy rozumie, dlaczego napastnicy dokonali zamachów w Paryżu. Ten nie miał wątpliwości. "Tak, to bardzo, bardzo źli ludzie" - odpowiedział, a po chwili dodał, że trzeba być bardzo ostrożnym, bo inaczej trzeba będzie się wyprowadzić.

Wtedy wtrącił się tata chłopca. - Nie martw się. Nie wyprowadzimy się. Francja jest naszym domem - powiedział. - Ale tu są źli ludzie, tato - zauważył kilkulatek, a tata wyjaśnił mu, że "źli ludzie są wszędzie". Syn nie dawał jednak za wygraną: - Oni mają pistolety. Mogą nas zastrzelić. - Mogą mieć pistolety, ale my mamy kwiaty. Zobacz, wszyscy układają tu kwiaty. Tak walczą przeciwko pistoletom - tłumaczył spokojnie tata. Wyjaśnił też, że świece są po to, by pamiętać o ludziach, którzy odeszli dzień wcześniej.

Chłopiec chwile myślał i podsumował: - Kwiaty i świece są tu, żeby nas chronić.

French father and son have the most precious conversation in i...

A father and son have the most precious conversation during an interview by french media at the scene of the Bataclan attacks. I saw that it hadn't been subtitled in english yet, so I made a quick edit to show the rest of the world how freakin awesome some of our citizens are. They're my heros. I feel better too now! (Courtesy of Le Petit Journal) #paris #bataclan #parisattacksOriginal Segment: http://bit.ly/1Lix9L2Original Video (without subtitles): https://www.facebook.com/PetitJournalYannBarthes/videos/1013093998733798/

Posted by Jerome Isaac Rousseau on 16 listopada 2015


129 ofiar zamachów w Paryżu

W nocy z piątku na sobotę terroryści zabili w Paryżu co najmniej 129 osób, w tym ponad 100 zakładników uwięzionych w sali koncertowej Bataclan. Do serii zamachów doszło w sześciu różnych miejscach Paryża - m.in. w okolicach stadionu, gdzie rozgrywano mecz Francja-Niemcy. Do zamachu przyznało się Państwo Islamskie. Zagroziło też Francji kolejnymi atakami. Czytaj więcej >>

Po tragicznych wydarzeniach w Paryżu prezydent Hollande ogłosił stan wyjątkowy, wprowadzono także kontrole na granicach. CO WIEMY O ZAMACHACH W PARYŻU? CZYTAJ >>Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Tagi:

Zobacz także
Skomentuj:
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje