Komentarze (273)
Odcinkowy pomiar prędkości już niedługo. Trwają odbiory urządzeń
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • grenlandzki-opos

  Oceniono 16 razy 0

  Brawo, jeszcze tylko do monitoringu podłączyć system wykrywający bydlaków przejeżdżających na czerwonym.
  Na homosovietus nie innego sposobu, tylko karać.

 • krolowa-mroku

  Oceniono 2 razy 2

  " żeby tych pieniądze nie przepadły"

  Polska język, trudna język ;-)

 • bronek77

  Oceniono 22 razy 10

  Odcinkowy pomiar prędkości jest niezgodny z konstytucją. Państwo pozyskuje dane o wszystkich autach - nie tylko tych, które przekraczają przepisy - art 51 konstytucji:

  "Władze publiczne nie mogą pozyskiwać, gromadzić i udostępniać innych informacji o obywatelach niż niezbędne w demokratycznym państwie prawnym."

  Gromadzenie informacji o tym, jaki samochód (numer rejestracyjny + zdjęcie) był w konkretnym czasie i miejscu - nie jest NIEZBĘDNE (pomaga, ale niezbędne nie jest) w 'państwie prawa'. Da się egzekwować przepisy o ruchu drogowym bez tego.

  Samo pozyskanie informacji o obywatelu, który żadnego prawa nie przekroczył - po to, by wyłapać popełniających wykroczenie - jest niezgodne z konstytucją. Te informacje dają się nadużyć, konstytucja ma nas bronić przed takimi nadużyciami.

 • stop.pek

  Oceniono 13 razy 5

  Dla mnie jedynym zauważalnym skutkiem wprowadzenia tego systemu będą mniejsze korki i szybsze powroty do domu z Kaszub:)
  Jak w Gdańsku zdjęli 3 fotoradary na Słowackiego tak co wracam z wypadu na Kaszuby to korek bo 70 km to za mało dla rajdowców na krętej stromej drodze i co chwile jakiś baran najedzie komuś na tyłek albo wbije się w barierę energochłonną. Najgorsze jest to, że jak Pacan zrobi to o 15 to Korki potrafią skończyć się o 20-22.

  O mandaty się nie boję. Cieszę się tylko, że będę mógł szybciej i bezpieczniej podróżować.

 • yellowtoad

  Oceniono 7 razy 3

  A ja bym podpiął do tego system do skradzionych samochodów.
  Logi i zdjęcia z takich urządzeń nie są duże więc taki system powinien bez problemu trzymać zdjęcia z ostatnich 3 dni (skoro obraz z kamer ochrony w biurowcach może trzymać ostatnie 2 tyg to 3 a nawet 5 dni to nie problem). Po zgłoszeniu kradzieży sprawdza się listę zarejestrowanych tablic, sprawdza zdjęcie kierowcy i kierunek jazdy. Do tego na wypadek zamiany tablicy na inną coś prostego typu wyciągnięcie z bazy po tablicy np koloru samochodu i spawdzenie czy kolor odpowiada tablicy.
  Należy dążyć do uszczelnienia terenu kolejnymi sekcjami takich kamer. Złodziejskie bydło trzeba tresować, normalni i uczciwi ludzie nie zauważą systemu.

 • vargaso

  Oceniono 5 razy -3

  Średnia z dwóch punktów - bardzo miarodajne, szczególnie na odcinku 20 km. Wystarczy wjechać z dozwoloną prędkością, potem gnać na złamanie karku, i na koniec wyjechać, zgodnie z przepisami. Średnia będzie OK.

 • zigzaur

  Oceniono 6 razy 2

  Coś takiego wymyślił w maju roku 1939 naczelnik niemieckiej policji, Heinrich Himmler, mgr inż. rolnictwa. Wtedy wprowadzono znaki ograniczenia prędkości. Pomiar odbywał się w prosty sposób: w odmierzonej odległości stawało 2 policjantów, jeden z nich miał stoper i mierzył czas.
  W Wehrmachcie była specjalna odznaka dla zasłużonego kierowcy. Mogła zostać odebrana za przekroczenie dozwolonej prędkości. Nawet pod nieprzyjacielskim bombardowaniem. Ale Ordnung muss sein?

 • Michal D

  Oceniono 5 razy -3

  Wreszcie ...... super !!!! i prosimy WSZYSCY ... większe mandaty. Jak ktoś nie potrafi jechać z dozwoloną prędkością to niech płaci. Mi tych co przekraczają przepisy nie żal .... większe mandaty. Za +40 .... 3500 zł, za +30 2500 zł, za + 20 1000 zł , za +10 300 zł, za za 0-10 80 zł. I dokupić 300 wozów policyjnych + radary wszędzie gdzie tylko się chce. Przestrzegać prawa trzeba zawsze a nie tylko tam gdzie się chce. To by była magia, ilość wypadków spadła by b.b.b. mocno.

 • siwywaldi

  Oceniono 4 razy -2

  Wklejam ta informacje PO RAZ kolejny :-))

  Wiem że autodebile którzy "jeżdżą szybko ale bezpiecznie" zaraz mnie totalnie zminusują
  ==================
  Tak się stało, więc do przeczytania mojego wpisu ZAPRASZAM na drugą stronę (tam gdzie lądują opinie z kilkoma minusami). :-))

 • badteddybear

  Oceniono 11 razy 3

  "...prezydentom, wójtom i komendantom straży miejskich nie chodzi o wpływy z mandatów, tylko o to "aby nasi mieszkańcy, nasze dzieci przede wszystkim były bezpieczne."

  Po prostu wzruszajace.

 • janboden49

  Oceniono 26 razy 12

  System jest w EU nielegalny. Używany jedynie w Austrii - trwają procesy przeciw.
  Wg prawa obowiązuje domniemanie niewinności. Rejestracja danych wszystkich niewinnych w domniemaniu, że znajdzie się tam jeden winny nie jest konform z prawem. Co za tym idzie zapis nr rejestracyjnych, (choćby na krótko, ale kto gwarantuje. że na krótko) wszystkich uczestników ruchu drogowego może się okazać sprzeczny u ustawą zasadniczą.
  Nawet tymczasowe zezwolenie, czy dekret nie może byś sprzeczny z ustawą zasadniczą.
  Cel nie uświęca środków.

  Dlatego np. w Niemczech, od kilku lat, pomimo wysiłków gmin i policji nie dopuszczono tej metody, a jest to już bardzo policyjne państwo.

 • plorg

  Oceniono 11 razy 1

  Nie rozumiem tych półśrodków!
  Zdelegalizować wszystkie pojazdy mogące przekraczać prędkość 50km/h i po sprawie.
  Oczywiście zwolnione z tych ograniczeń zostać muszą pojazdy uprzywilejowane - posłanek i posłów oraz innych prominentnych osób. Ew. policji i pogotowia ratunkowego, ale to już niekoniecznie. Chcemy bezpieczeństwa? Potrzebujemy radykalnych rozwiązań!
  Rozwiązanie to podsuwam wolskim posłom całkowicie nieodpłatnie, z góry zrzekając się nawet wszelkich roszczeń do praw autorskich.

 • radhex

  Oceniono 4 razy 0

  Nie dać się mafijnej władzy, to jest niezgodne z konstytucją, nie da się udowodnić że została przekroczona prędkość tam gdzie jest jakaś norma (obszary, znaki)

 • Oceniono 12 razy 2

  Tu zawsze chodzi o pieniądze, bo gdyby chodziło o bezpieczeństwo to rozbudowano by drogi i zabezpieczono chodniki albo dobudowano chodniki, jak zawsze ściemniają, kasę z nas trzepią i to jest główny cel !!!

 • kopua

  Oceniono 3 razy 1

  W Kołbieli to chyba za zbyt małą prędkość będą kasowali? :D

 • gm

  Oceniono 7 razy 1

  czyli co mozna bedzie grzac potem wytarczy zatrzymac sie prze natepnym pomiarem na chwile i po sprawie, ale glupota

 • west_pomeranian

  Oceniono 4 razy 0

  Tzn., że objęte tym pomiarem są tylko S-ki i drogi krajowe, ale autostrady już nie?

 • rosfita

  Oceniono 9 razy -1

  Centrum Automatycznego NazdoRu rowniez musi byc w Warszawie nieprawdaż? Niech żyje nam centralizm demokratyczny niech żyje

 • wadim.murski

  Oceniono 8 razy -2

  Najprostsze rozwiązanie? Znak ograniczenia prędkości emituje sygnał do chipa umieszczonego w silniku, ten zaś automatycznie ogranicza prędkość. Znak odwołania ograniczenia odblokowuje prędkość. Proste? Proste i skuteczne. Tylko za co wtedy łupiłoby się mandaty?

 • plorg

  Oceniono 6 razy 0

  Nie mogę się doczekać kiedy żont POmrocznej Wolski obligatoryjnie będzie swoim obywatelom w dupach implantował czyjniki GPS do permanentnego pomiaru prędkości z automatycznym poborem opłat bezpośrednio z kont bankowych.

 • moni_30

  Oceniono 5 razy -3

  Wjeżdżam na taki odcinek w terenie zabudowanym, pędzę 120km/h. W połowie zatrzymuję się na siku, papierosa i znów dalej pędzę. Gdzie tu dbałość o bezpieczeństwo?

 • Kuba Olchawa

  Oceniono 2 razy -2

  pryeciey to jest absurd
  nie dosc ze mz placimy podatki to jescze mandaty to jest poyebane

 • y0rg

  Oceniono 7 razy -1

  Ktoś wymyślił tzw. ''strajk włoski'' - wreszcie należy zacząć tak jeździć by powstawały gigantyczne korki. By władzom, pazernym na naszą kasę, kasa ta okoniem w gardle stała i zmusiła ją / władzę/ do rozsądnych decyzji, w temacie represyjności nas, kierowców.

 • zdziwiony1980

  Oceniono 6 razy 2

  Kołbiel ?!!! hahaha dobry żart

 • bonifacy_40

  Oceniono 3 razy 1

  gimbaza nie potrafi jeszcze przygotowac jpga do edycji , a na kogoś szkolonego nie stać gazety , to powtarza sie juz od dłuższego czasu

 • kmicic-1-1

  Oceniono 7 razy -3

  Gdzieś pośrodku tego terenu kontroli szybkości należy tuż przy drodze uruchomić taki mały zajazd z kawą i piwkiem biznes gwarantowany i pomiar sfałszowany . Hej

 • shark_ik

  Oceniono 4 razy -2

  Tylko czekac jak na technike pojawi sie technika, czyli np zdalnie zmieniajace/zaslaniajace sie tablice rejestracyjne...

 • kapitan_popczyk

  Oceniono 6 razy -2

  Sprzedaż mechanizmów zasłaniających tablice lub przyklejanych liści drastycznie wzrośnie, a naklejki będą przyklejane za wycieraczką lub ulotką i z jakiego powodu instalacje będą miały miejsca na nowych drogach ekspresowych? Przecież tam nie ma wypadków! Zobaczymy czy PiS coś z tym zrobi bo dla PO to wiadomo, że miał być skok na kasę.

 • tematdnia

  Oceniono 9 razy -1

  debilizm kompletny! srednia jest jak kazda statystyka - do orientacji. Jezeli pojazd przed nami (rower, bryczka, traktor) albo SYTUACJA NA DRODZE zmusza nas do naglego przyspieszenia - system tego nie wie, ale kierowca uniknal lub uprzedzil ewentualna kolizje lub niebezpieczenstwo. Naprawde debilizm i mam nadzieje ze znajdzie sie prawnik ktory obali ten idiocyzm.Rozumiem bezpieczenstwo itd., ale przestanmy durniec!

 • tomus60

  Oceniono 6 razy 0

  Każdy bedzie miał swoje zdjęcie, niezależnie czy jechał zgodnie czy przekroczył, nigdy nie wiadomo kogo i z kim uda się cyknąć ale materiał bedzie i to w rekach GDDKiA poza kontrolą naszych kiepskich sedziów

 • notremak

  Oceniono 6 razy 0

  "Na dniach"(p. I strona) to po jakiemu - po wolsku może?
  Za mało lekcji polskiego w zerówce, którą właśnie opuścił autor-dziennikarz gazety.pl?

 • kapitan_rzbik

  Oceniono 7 razy -1

  ja myśle że jak pis zadłuzy państwo tak jak zamierza to raday wrócą

 • kapitan_rzbik

  Oceniono 5 razy -1

  "Zezłomujemy pieniądze podatników i powiemy, że - te miejsca są od dzisiaj niebezpieczne"
  biedactwa
  to przkażcie ISD

 • nienietak6

  Oceniono 15 razy -3

  Powinny być na każdej drodze w Polsce, do czasu likwidacji kasty bandytów udających kierowców, urządzających rzezie na drogach, jakich nie zna normalny kraj.

 • siwywaldi

  Oceniono 12 razy -2

  Wiem że autodebile którzy "jeżdżą szybko ale bezpiecznie" zaraz mnie totalnie zminusują
  ==================
  Tak się stało, więc do przeczytania mojego wpisu ZAPRASZAM na drugą stronę (tam gdzie lądują opiniei z kilkoma minusami). :-))

 • kichchi

  Oceniono 7 razy -3

  a co jak odwołam sie od mandatu i powiem że to UFO mnie porwało i wypuściło kilometr dalej ?

 • wisniawy

  Oceniono 12 razy 0

  "pierwsze wezwania do sprawców wykroczeń zaczną być wysyłane w najbliższych tygodniach"

  Co to za podejście? A jeśli nie będzie wykroczeń to też będą wysyłać? Nie jestem przeciwnikiem tego rozwiązania ale w podejściu ludzi odpowiedzialnych za ten system widać, że chodzi tylko o ściąganie kasy.

 • barakuda62

  Oceniono 9 razy -3

  Argumentuje, że prezydentom, wójtom i komendantom straży miejskich nie chodzi o wpływy z mandatów, tylko o to "aby nasi mieszkańcy, nasze dzieci przede wszystkim były bezpieczne"
  ======================================================================
  Tak tak!! a świstak siedzi i owija te bezpieczeństwo w sreberka,

 • jakmi

  Oceniono 9 razy -3

  Takie teoretyczne rozważanie: jeśli oświadczę że na połowę 20 km odcinka zamieniłem się z żoną za kierownicą? Konstytucja daje nam prawo do nie zeznawania przeciw sobie jak i osobie bliskiej, więc nie musimy oświadczać które z nas przekroczyło prędkość - kogo zatem ukarać mandatem?

 • trumper_1

  Oceniono 54 razy 40

  No proszę do tego aby zidentyfikować samochód na potrzeby ewentualnego mandatu to mamy technologię ale żeby zadziałało to na autostradzie zamiast bramek to jest k... niewykonalne. Banana Republic Of Poland.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX