"Urban znieważył symbol Polski Walczącej". Jest doniesienie do prokuratury

Kilka dni temu Jerzy Urban opublikował film, na którym - jak twierdzi mieszkaniec Częstochowy, który złożył zawiadomienie do prokuratury - sprofanował symbol Polski Walczącej.

Polub i bądź na bieżąco!Znieważenie symbolu narodowego

Na filmie Urban mówi, że "My, Polacy, mamy symbole narodowe w głębokim poważaniu". Następnie ściąga spodnie, odwraca się i pokazuje przyczepioną do bieliznę biało-czerwoną flagę z symbolem Polski Walczącej.Jak podaje częstochowska "Gazeta Wyborcza", jeden z mieszkańców wczoraj zawiadomił Prokuraturę Okręgową w Częstochowie, domagając się kary dla naczelnego tygodnika "NIE". Jego zdaniem doszło do znieważenia chronionego prawem symbolu narodowego.

Czytaj wiecej o doniesieniu na Jerzego Urbana na Częstochowa.Wyborcza.pl

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (324)
"Urban znieważył symbol Polski Walczącej". Jest doniesienie do prokuratury
Zaloguj się
 • Wiktor Sikora

  0

  Ja mając 12 lat potrafił bym oddać życie za Polskę i jej symbole narodowe a ten stary dziad robi takie coś ja bym go skazał na krzesło elektryczne

 • Piotr Gra

  0

  Żydoska kanalia . Mamme i tatte już czeka na ciebie w zalanym szambem grobie.

 • l.i.l.a.b.a.j.ona

  0

  Ty stary pajacu, zyjesz tyle lat i jeszcze nie nauczyles sie nie uogolniac gdy nie ma na to dowodow? To, ze zyles w okresie przemian ustrojowych nie znaczy, ze stanowisz jakikolwiek autorytet moralny.

 • malaka136

  0

  kiedy ten żywy trup wreszcie zdechnie?

 • Jerzy Kuzniacki

  Oceniono 2 razy 0

  Powtórz to samo i powieś sobie wersety z koranu a islamscy "uchodźcy"Ciebie docenią czego Ci życzę -nie jesteś wart aby polska ziemia Ciebie ........ nosiła
  pozdrawiam i życzę Ci jw. Jurek

 • ramzes1960

  Oceniono 5 razy 3

  POWIEDZIAŁ PRAWDĘ O SYMBOLACH GDZIE MAJA POLACY A JAKI NARODWIEC SIE PODNIECA ZOBACZYMY JAK DZIŚ BĘDA SZANOWALI SYMBOLE

 • plautilla

  Oceniono 6 razy -2

  Skazać Jerzego Urbana! Komunista z Polską Walczącą na dupie… Art. 137 kodeksu karnego stanowi, że: „§ 1., „Kto publicznie znieważa, niszczy, uszkadza lub usuwa godło, sztandar, chorągiew, banderę, flagę lub inny znak państwowy, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.” zaś Ustawa o ochronie Znaku Polski Walczącej, stanowi, że jest to dobro ogólnonarodowe i podlega ochronie należnej historycznej spuściźnie Rzeczypospolitej Polskiej, a jego publiczne znieważanie podlega karze grzywny. Gdyby istniała „dziejowa sprawiedliwość” to w 1989 roku Jerzy Urban powinien dyndać na szubienicy. Tak się nie stało, a on opływa w luksusy , puszcza na YouTube filmiki, w których szydzi z powstańców warszawskich, aborcjowanych dzieci, ze Smoleńska czy też dawał hostię psu… jego ostatni film, na którym na dupie ma naklejoną polską flagę, na której widnieje znak Polski Walczącej to już definitywne przegięcie.
  Zachęcam Was do udania się do Waszych lokalnych prokuratur i składania zawiadomień o popełnieniu przestępstwa: tutaj macie dostępny wzór:
  zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa

  ……………………, dn. ……………………….
  (miejscowość, data)
  …………………………………
  …………………………………
  (dane pokrzywdzonego)

  Do
  …………………………….
  …………………………….
  (dane jednostki Policji lub prokuratury)

  ZAWIADOMIENIE
  o popełnieniu przestępstwa

  Na podstawie art. 304 § 1 k.p.k. zawiadamiam o popełnieniu w dniu ……………………. (data) w ………………………………………… (miejsce popełnienia przestępstwa) przestępstwa ………………………………………….. (rodzaj przestępstwa) na moją szkodę, przez …………………… (dane sprawcy lub informacja, że sprawca nieznany) oraz wnoszę o wszczęcie w tej sprawie postępowania przygotowawczego.

  Uzasadnienie

  [należy tu zwięźle opisać stan faktyczny oraz zachowanie sprawcy, które zdaniem zawiadamiającego nosi cechy przestępstwa i ewentualnie podać dowody na poparcie swoich twierdzeń]

  ……………………………………
  (podpis pokrzywdzonego)

  Załączniki:
  -
  -
  (należy wymienić tutaj dokumenty, do których odnosiliśmy się w uzasadnieniu)

 • lukki69

  Oceniono 3 razy -1

  Idol POlewicowej młodzieży:) grunt,że ma wszystko w dupie....taki heppening multikulti...:)))

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX