IMGW ostrzega przed mocnym wiatrem. Porywy mogą sięgnąć nawet 100 km/h

Niedziela będzie niezwykle wietrznym dniem. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pogodowe dla centralnej, północnej i zachodniej Polski.

Polub i bądź na bieżąco!

Ostrzeżenia 1. stopnia dotyczą dziewięciu województw:

- zachodniopomorskiego,

- lubuskiego,

- wielkopolskiego,

- kujawsko-pomorskiego,

- łódzkiego,

- mazowieckiego,

- podlaskiego,

- warmińsko-mazurskiego,

- pomorskiego.

Na samym Wybrzeżu obowiązuje ostrzeżenie 2. stopnia

Nawet 100 km/h

Nad morzem wiatr w porywach może osiągać prędkość nawet 100 km/h. Reszta województwa pomorskiego narażona jest na podmuchy dochodzące do 85 km/h. Ostrzeżenie IMGW obowiązuje do godziny 20 w niedzielę.

W województwie zachodniopomorskim prędkość wiatru może przekroczyć 90 km/h. Nieco słabiej może powiać w Wielkopolsce i na Ziemi Lubuskiej. Tu ostrzeżenia obowiązują do godzin popołudniowych.

Ostrzeżenia w centrum kraju obowiązują do wieczora. Porywy wiatru w woj. mazowieckim, łódzkim i kujawsko-pomorskim mogą sięgnąć 80 km/h.Trzy stopnie ostrzegania

Stopień 1. ostrzeżeń IMGW przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować szkody materialne, możliwe zagrożenie życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Stopień 2. ostrzeżeń IMGW przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Stopień 3. ostrzeżeń IMGW przewiduje wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących na znacznym obszarze bardzo duże szkody lub szkody o rozmiarach katastrof oraz zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska uniemożliwią prowadzenie działalności. Zalecana najwyższa ostrożność, potrzeba częstego śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (15)
IMGW ostrzega przed mocnym wiatrem. Porywy mogą sięgnąć nawet 100 km/h
Zaloguj się
 • juesej

  0

  Kara boska za głosowanie na PO. I to nie ostatnia - szykowane są następne plagi dla Pomorza.

 • krzywelustro

  Oceniono 6 razy 2

  Opis trzech stopni ostrzegania jest, eufemistycznie ujmując, nieuczciwy. Ze strony źródłowej www.pogodynka.pl/ostrzezenia wynika zupełnie inny opis mapy.

  Otóż 1. stopień ostrzegania (wg zamieszczonego opisu) oznaczany jest na mapie kolorem czerwonym. Aktualnie na mapie Polski nie ma terenów tak oznaczonych.

  2. stopień ostrzegania oznaczony jest kolorem pomarańczowym i aktualnie oznaczony jest nim niewielki obszar kraju na wschodnim wybrzeżu Bałtyku.

  Kolor żółty odpowiada 3. stopniowi ostrzegania.

  Zielony natomiast oznacza brak jakichkolwiek ostrzeżeń.

  Zamieszczona mapka w zestawieniu z opisem trzech stopni ostrzegania sugeruje więc coś kompletnie nieprawdziwego.

  Gazeta.pl zapomina, że zaufanie wypracowywane latami może obrócić w gruzy jedno przyłapanie na kłamstwie, zwłaszcza gdy to kłamstwo służy nagięciu faktów w kierunku spektakularnej tezy.

  Wstyd, Redakcjo!

 • 12-digit

  Oceniono 4 razy 0

  Takie ostrzeżenia po fakcie, to możecie sobie wsadzić.

 • pytlarro

  Oceniono 5 razy 3

  potwierdzam, w Gdyni nad samym morzem wieje naprawde niezle

 • jdkonrad

  Oceniono 9 razy -1

  polecam wyjazd nad morze i kontestowanie sztormu z bliska...
  byle nie zbyt blisko :)
  wrażenia niezapomniane.

 • lukki69

  Oceniono 7 razy 3

  te wasze filmiki to porażka..każdy umie włączyć sam...poproście szefa z Niemiec to wam dadzą stary system do samodzielnego wciskania play przez zainteresowanych......tylko wtedy byłby pewnie klops z oglądalnością...co?:)

 • fragles102

  Oceniono 6 razy -2

  znajac życie będzie na odwrót

 • bofhus

  Oceniono 14 razy 4

  A na południu, gdzie smog do przewiania, jakoś wiać nie chce. Kaczyńskiego wina.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX