Radosław Sikorski został wykładowcą na Harvardzie. Objął stanowisko dla "wyróżniających się osiągnięciami"

06.11.2015 16:59
Radosław Sikorski

Radosław Sikorski (Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta)

"Znakomity urzędnik i praktyk dołącza do Centrum Studiów Europejskich" - czytamy w oświadczeniu władz Harvardu. Sikorski ma brać udział w seminariach i dyskusjach ze studentami, a także "zaangażować się w życie intelektualne uniwersytetu".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Zdaniem szefa Centrum Studiów Europejskich na Harvardzie, Radosław Sikorski ma zapewnić "unikalne spojrzenie na politykę europejską i stosunki międzynarodowe". "Jesteśmy wdzięczni za jego chęć dzielenia się swoimi spostrzeżeniami, które z pewnością przysłużą się na rzecz wzbogacenia naszej społeczności" - czytamy w oświadczeniu.Stanowisko "senior fellow", które obejmuje były szef MSZ jest przeznaczone dla osób "wyróżniających się osiągnięciami, posiadających unikalną perspektywę i zrozumienie Europy i jej roli na świecie". Rolą senior fellows ma być zaangażowanie w życie intelektualne Uniwersytetu i "wzmocnienie połączeń między teorią a praktyką". Tacy wykładowcy uczestniczą w seminariach i dyskusjach z wykładowcami i studentami, czym mają przyczynić się do zwiększenia poziomu naukowego Centrum.

"Cieszę się, że będę mógł podzielić się z amerykańskimi studentami swoimi doświadczeniami z polskiej i europejskiej polityki" - powiedział Sikorski. Z oświadczenia wynika, że były polityk nie będzie na stałe obecny na Harvardzie.

Afera taśmowa

Radosław Sikorski był parlamentarzystą od 2005 roku - najpierw senatorem, potem, od 2007 roku posłem. Przez siedem lat pełnił funkcję ministra spraw zagranicznych, a w 2014 roku został wybrany na funkcję marszałka Sejmu - zastąpił Ewę Kopacz, która po odejściu Donalda Tuska do Brukseli stanęła na czele rządu. Funkcję tę pełnił tylko przez 9 miesięcy.

Sikorski to jeden z polityków PO, których prywatne rozmowy w jednej z warszawskich restauracji zostały nagrane, a następnie upublicznione. Ta sprawa stała się też powodem tego, że przestał być marszałkiem Sejmu. Polityk motywował swą decyzję o rezygnacji z funkcji marszałka Sejmu "troską o Platformę Obywatelską - jedyną partię, która jest w stanie utrzymać tę pozycję, którą Polska wypracowała sobie zarówno na arenie międzynarodowej, jak i w kraju, w ostatnich latach".Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (794)
Zaloguj się
 • puuchatek

  Oceniono 223 razy 145

  No, dalej, czekamy na opinię Wybitnych Specjalistów z PiS, którzy ze swadą wytłumaczą nam, że Harvard to nędzna, trzecioligowa uczelnia i sami idioci tam pracują.

 • adam.2x

  Oceniono 144 razy 76

  Gratulacje dla pana Sikorskiego. Czołowi politycy wysokiej klasy z Polski są dużo bardziej cenieni na zachodzie niż w Polsce gdzie panuję zawisć powszechna i z tego powodu narodek wybrał oszołomstwo na liderów. Ale to problem niedorosłego narodku a pan Sikorski będzie miał się dobrze.
  Natomiast patrząc na ten awans pana Sikorskiego z nieco humorystecznej perspetywy, uzasadnienie Harvardu:
  "Jesteśmy wdzięczni za jego chęć dzielenia się swoimi spostrzeżeniami, które z pewnością przysłużą się na rzecz wzbogacenia naszej społeczności"
  fajnie brzmi w kontekscie sławnych nagrań z kawiarni którym to nawet New York Times poswięcił sporo miejsca.

 • marac

  Oceniono 108 razy 74

  Skandal! Żydzi z Harvardu okradli Jarosława z posady, która należy się jemu i tylko jemu jak psu kość!
  Kolejny element antypolskiej kampanii nienawiści.

 • pruch15

  Oceniono 107 razy 65

  Gratuluję . Mam nadzieję, że tam Pisowcy nie będą zaglądać mu do talerza.

 • lukbon45

  Oceniono 65 razy 57

  Chodzą słuchy ,że Jarosław ma propozycję wykładów na Harwardzie na emeryturze ,ale raczej przyjmie propozycję z Yale, Princeton lub Berkeley.Wykłady będą odbywać się po polsku ze znakomitym tłumaczeniem:))))

 • c4r

  Oceniono 88 razy 54

  To jakaś pomyłka, Jarosław Polskęzbaw został pominięty, taka wybitna persona ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje