Lis i Pospieszalski znikną z anteny. Prezes TVP zapowiada, że nie przedłuży umów

05.11.2015 07:10
Jan Pospieszalski | Tomasz Lis

Jan Pospieszalski | Tomasz Lis (WOJCIECH OLKUŚNIK / MICHAŁ ŁEPECKI | Agencja Gazeta)

Po zakończeniu umów z producentami "Tomasz Lis na żywo" i "Bliżej" Jana Pospieszalskiego TVP nie będzie ich przedłużało - poinformował prezes TVP w rozmowie z "Presserwisem".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Janusz Daszczyński obejmując funkcję prezesa TVP deklarował, że zmieni model publicystyki publicznego nadawcy tak, by nie była ona realizowana przez firmy zewnętrzne, jak to się dzieje w przypadku programów Lisa i Pospieszalskiego. TVP odchodzi też od programów w formie politycznych starć, na rzecz rozmów eksperckich.

Poprzednie umowy miały "zagwarantować większy nadzór TVP nad odcinkami" >>>

Podczas konferencji prasowej Daszczyński podsumował 100 dni swojej kadencji, ale nie sprecyzował jakie są dokładne plany TVP wobec tych dwóch produkcji. - Kiedy wejdzie ramówka zimowa i potem wiosenna, zobaczycie państwo zmiany - mówił. W rozmowie z "Presserwisem" potwierdził jednak, że po zakończeniu umów z producentami, nie będą one przedłużane.

Umowa na program "Bliżej" wygasa z końcem tego roku, a na "Tomasz Lis na żywo" niedługo później. Kontrakty na ostatni okres zostały podpisane przez ustępującego prezesa TVP Juliusza Brauna.

Nie ucieka przed nową władzą

Prezes TVP mówił też o tym, że nie zamierza zmieniać sposobu zarządzania spółką ze względu na zmianę władzy i podkreślił, że PiS nie przedstawiło jeszcze projektów transformacji telewizji. - Zostałem wybrany na cztery lata i tak działam - zadeklarował i dodał: - Byłoby całkowicie nieodpowiedzialne, gdybym zachowywał się w ten sposób, że zaraz nastąpi potop i trzeba uciekać na arkę.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (366)
Zaloguj się
 • cyklista

  Oceniono 35 razy 25

  Problem rozwiąże się sam. Postkomunistyczna lewica skończyła się, bo jej elektorat wymarł. Elektorat TVP też powoli wymiera, młodzi to 30-ki państwowej TV już nie oglądają.

 • pwiejacz

  Oceniono 46 razy 22

  Panie prezesie TVP:
  Nic panu nie pomoże likwidacja programów "Tomasz Lis na żywo" i "Bliżej", nawet jeśli Lisa pan w ogóle zwolni z telewizji a Pospieszalskiemu da nowy program "Już tutaj". Bo PiS już ma kandydata na pańskie miejsce. A że tego nie ogłasza - to taki charakter ma ta partia że wszystko trzyma w tajemnicy do ostatniego momentu.

 • mks82

  Oceniono 51 razy 21

  Obaj panowie reprezentują podobny styl, tylko, że jeden popiera PO a drugi PiS. Jeśli to prawda, że TVP rezygnuje z programów konfrontacyjnych to jest to słuszny kierunek. Niestety publicystyka większość mediów informacyjnych polega obecnie na zapraszaniu do studia dwóch skrajnych polityków/działaczy itp i następnie nakręcaniu ich wzajemnego naparzania się po łbach ku uciesze widowni. Takie praktyki praktycznie zniszczyły w Polsce debatę publiczną.

 • jakub13579

  Oceniono 24 razy 16

  Nie tylko Lis i pospieszalski znikna z anteny. Zniknie tez prezes.TVP. Z tym szczegolem, ze pospieszalski wroci a Lis i prezes TVP nie.

 • v_rzeczpospolita

  Oceniono 41 razy 13

  Nowy, PiSowski prezes TVP nie tylko przywróci Pospieszalskiego w dotychcasowym czasie antenowym, ale doda mu jeszcze czas antenowy Lisa.

 • obywatelnbhy

  Oceniono 27 razy 11

  Zabawne są pańskie ambicje panie Prezesie nikogo nie interesują, a zapewne niebawem chłopaki z PiS-u szybko zrobią rozwałkę... Najlepszym rozwiązaniem jest połączeniem połączenie TVP z telewizją TRWAM i radiem Maryja... Duet Karnowscy + Rydzyk, to byłaby oglądalność. Na deser obowiązkowe powtórki, lekcje i ćwiczenia dla telewidzów z "łapania hostii" wg Prezydenta Dudy...czyli zrób to sam...

 • obywatelnbhy

  Oceniono 26 razy 10

  Bez obaw, za gora miesiąc, dwa o 9:00 Msza, 14:00 Msza, 19:00 Msza, 23:00 Msza. Dla animuszu jakies reklamy.

 • realistas

  Oceniono 7 razy 7

  Na Lisa PiS sadził się od dawna. Nic dziwnego. Prowadził program PO. Pospieszalskii to człowiek rydzyjka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje