Kolejne przecieki o składzie rządu. RMF FM: Ziobro ministrem sprawiedliwości. Jest też Macierewicz

04.11.2015 09:20
Antoni Macierewicz

Antoni Macierewicz (Fot. Marcin Stępień/ Agencja Gazeta)

Zbigniew Ziobro ministrem sprawiedliwości, Antoni Macierewicz szefem MON, a Witold Waszczykowski - MSZ. Jarosław Gowin ma zostać wicepremierem i ministrem nauki i szkolnictwa wyższego - to nieoficjalne ustalenia dziennikarzy RMF FM i nowe spekulacje o składzie rządu PiS.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Najprawdopodobniej w najbliższy piątek Prawo i Sprawiedliwość ustali skład nowej Rady Ministrów.

- Jeżeli wszystko będzie szło tak sprawnie jak do tej pory, to w piątek powinien być ustalony kształt przyszłego rządu - powiedziała rzecznik PiS Elżbieta Witek. - Jeżeli komitet polityczny zbierze się (w piątek) wieczorem, to zaprezentujemy kształt nowego rządu w sobotę - dodała.

Nazwiska podane przez dziennikarzy RMF FM to kolejne spekulacje o nazwiskach przyszłych ministrów. Pod koniec października tajną naradę władz PiS i "prawdopodobny" skład nowego rządu opublikował "Super Express". Wcześniej podobnymi ustaleniami podzielił się też "Fakt".

Politycy PiS nie chcą rozmawiać o medialnych spekulacjach i jednym głosem zapewniają, że ostateczne decyzje będą należały do Szydło. Jarosław Gowin potwierdził jednak w poniedziałek, że jest namawiany do objęcia nie ministerstwa obrony, ale nauki lub kultury. - Są rożne propozycje, nie ukrywam tego. Rozstrzygnięcie będzie w tym tygodniu - zapowiedział na antenie Radia Kraków.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (500)
Zaloguj się
 • halfl-itra

  Oceniono 115 razy 87

  Janusz Głowacki miał rację. Zapytany jak to będzie gdy PiS obejmie władzę powiedział, że dokładnie nie wie, ale że na pewno będzie śmieszniej. Paranoja, głupota i niekompetencja w natarciu.O przyrodzonej im podłości nie wspomnę. Brakuje mi jedynie genialnej min. Fotygi. Zazdroszczę Głowackiemu tego mieszkania w NY.

 • grastep02

  Oceniono 106 razy 82

  O IRONIO! Ministrem nauki ma ....zostać człowieczek ,który PUBLICZNIE głosił,że ZAMRAŻANE ZARODKI PŁACZĄ! Panie Gowin- nie kompromituj Polaków jako polski poseł.
  Dowiadujemy się,że jest Pan człowiekiem renesansu. "ZNA" się Pan na wszystkim. Może objąć przewodnictwo w każdym ministerstwie. Uczynił Pan z siebie ŻAŁOSNĄ istotę.

 • dr_avalanche

  Oceniono 88 razy 76

  Jadwiga Staniszkisz wieszczyła jeszcze całkiem niedawno, że Szydło będzie mieć rząd pełen ministrów, z których każdy będzie dużo bardziej fachowy niż ona sama. Się tej pani profesor żarty trzymają...

 • default_nick

  Oceniono 78 razy 70

  Ruskie będą się cieszyć jak nigdy. Wszak Macierewicz rozpieprzy resztki naszej armii. Połowa kadry zostanie uznana za komuchów i zwolniona. Zastąpią ich harcerze. A sprzęt nie będzie kupowany wg zapotrzebowania armii, tylko wg zapotrzebowania na przyjaźń. Niech sobie przypomnę komu lubimy wchodzić głęboko, już wiem, stanom. A więc kupimy nieuzbrojone Black Hawki.

 • mushiro

  Oceniono 83 razy 67

  Ku...wa zrobienie zdrajcy i bandyty Zera Ministrem Sprawiedliwości, to tak jakby ktoś mi plunął w twarz...

 • biesczad1

  Oceniono 75 razy 59

  Też uważam, że na każde rządowe stanowisko, oprócz miłości do swojego prezesa, obowiązkowe powinny być badania psychiatryczne...

 • macallan1

  Oceniono 66 razy 52

  No to spełniają się najgorsze i najbardziej niebezpieczne dla Polski przewidywania. Oznacza to cofnięcie Polski w rozwoju o 50 lat, ograniczenie swobód obywatelskich, cenzura i ryzyko wojny. To Polacy zrobiliście na własne życzenie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najczęściej czytane

Najnowsze informacje