Kopacz: Współczuję pani Szydło. Ja sama dobierałam skład swojego rządu [U LISA]

- Panią Szydło zapominano zaprosić na spotkanie, na którym ważyły się losy jej gabinetu. Szczerze jej współczuję - powiedziała w programie "Tomasz Lis na żywo" premier Ewa Kopacz. Zapowiedziała też "gabinet cieni" Platformy.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Trochę współczuję pani Szydło - powiedziała Kopacz zapytana przez Tomasza Lisa, czy obserwuje formowanie rządu Prawa i Sprawiedliwości. - Sama byłam przez rok premierem i wiem, jaka odpowiedzialność spada na szefa rządu. Ja nie miałam swojego zwierzchnika, który by z tylnego siedzenia mówił, co mam robić - mówiła premier.- Z konstytucji wynika, że tylko premier odpowiada za działania rządu i swoich ministrów. Ja sama dobierałam skład swojej Rady Ministrów - stwierdziła. - Panią Szydło zapominano zaprosić na spotkanie, na którym ważyły się losy tego gabinetu. Szczerze jej współczuję z tego powodu - dodała Kopacz.

"To nie pani Szydło wygrało wybory, tylko PiS"

- Platforma będzie miała swój gabinet cieni, swoich ministrów; mało tego, będziemy mieli swoich wiceministrów. Nie pozostawimy ani jednego wystąpienia ministra przyszłego rządu bez komentarza lub bez recenzji - zapowiadała Kopacz.

- Wtedy, kiedy trzeba będzie pochwalić, działanie będzie racjonalne i dobre dla Polaków, to będziemy chwalić. Nie będziemy "nie bo nie" - dodała premier, zapewniając jednocześnie, że "tam, gdzie będzie trzeba ostro recenzować, będziemy to robić".Do kwestii tworzenia rządu Beaty Szydło odniósł się też kolejny gość programu Lisa, Leszek Miller.

- To nie pani Szydło wygrało wybory, tylko Prawo i Sprawiedliwość i ci kandydaci, którzy zdobyli mandaty - ocenił. - Dla skuteczności rządzenia, misję tworzenia rządu powinien otrzymywać ten, kto odgrywa główną rolę w danym ugrupowaniu, kto decyduje o wszystkich sprawach - powiedział Miller.

Były premier przewidywał, że Beatę Szydło czeka podobny los, co Kazimierza Marcinkiewicza, który przestał być premierem po niespełna roku.Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (469)
Kopacz: Współczuję pani Szydło. Ja sama dobierałam skład swojego rządu [U LISA]
Zaloguj się
 • unamatita

  Oceniono 1 raz 1

  "Ja sama dobierałam skład swojego rządu" - co widać, słychać i czuć!

 • ewalew67

  0

  Kopacz, ty martw się lepiej o swój POwski stołek który Schetyna wyrwie ci zaraz z pod tyłka. A rząd Szydło mimo ujadania GW, TOKFM, POLITYKI i innych tego typu szmatławców i tak będzie lepszy niż PO, w którym zasiadały same skorumpowane egzemplarze....

 • ewalew67

  0

  Kopacz, ty się martw teraz o swój POwski stołek który zaraz ci Schetyna wyrwie z pod tyłka. A rząd Szydło to ty się nie martw. Jedno jest pewne że taki jak twój skorumpowany nie będzie...

 • junkamm

  0

  a co sobie kopacz myślała że ktroś jej podaruje te haniebne czyny wobec narodu polskiego? no jeszcze czego.

 • junkamm

  0

  jeżeli wczesniej kopacz nie wylądujesz w więzieniu .

 • junkamm

  0

  gdzie jest mój komentarz ?

 • junkamm

  0

  jeżeli o 5 czy 6 rano zapuka do dzrzwi policjant to napewno do polityków platformy obywatelskiej .. a co oni sobie mysleli że przez 8 lat okradania z wszystkiego i wszystkich afer korupcji pójdzie im płazem? jeszcze czego . brawo tylko pan ziobro musi zostać minstrem sprawiedliwości i zrobi z nimi pożądek . muszą odpowiedziec przed sądem politycy polskiego stronictwa ludowego i platformy obywatelskiej . naród sie tego domaga . nie wolno pozwolic tym ludziom chodzic na wolnosci i cieszyc sie ukradzionymi pieniedzmi i życ jak pączek w maśle śmiejąc sie z tych co ich okradli .to było do przewidzenia że kiedyś odpowiedzą za te haniebne czyne bestialskie jakie dopuściły sie wobec narodu polskiego .aferzysci złodziejie i korupcjanci już powinni sie bac . jestem przekonany że ci co sie obłowili nielegalnie siedzą już na walizkach z paszportem w kieszeni . pszyszła w koncu sprawiedliwośc po nich .

 • jkal

  Oceniono 1 raz 1

  taakie dyrdyMOły to se frontmenka Kopaczowa MOrze oPOwiadać ale Tuskowi, albo swojej babci!

 • jarzebina78

  0

  jasne ze szydlo szybko odpadnie a i samemu Kaczynskiemu ja nie daje dluzej niz 3 lata..on jest po prostu juz stary zmeczony on za 3 lata bedzie tesknil do mamy i brata i sobie pojdzie...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX