To zapewne najkrótsze przemówienie Korwina, jakie zobaczycie. "I za to dostaje pieniądze?!"

Janusz Korwin-Mikke

Janusz Korwin-Mikke (Fot. Agata Grzybowska/ Agencja Gazeta)

Podczas czwartkowej sesji w Parlamencie Europejskim rozmawiano m.in. na temat planowanego budżetu. Podczas posiedzenia głos zabrał także Janusz Korwin-Mikke, który przemawiał... dokładnie 15 sekund. "A kasa leci" - kpi "Fakt".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Jedno politykowi trzeba przyznać: w tym czasie zdążył wytłumaczyć, czemu zagłosował przeciwko przyjęciu nowego budżetu. Inna sprawa, że europoseł nie wykorzystał w swoim "przemówieniu" żadnych merytorycznych argumentów.- Głosowałem przeciwko budżetowi dlatego, że budżet jest zwiększony w porównaniu z ubiegłorocznym, a obiecałem, że nigdy nie zagłosuję za zwiększeniem budżetu. A poza tym sądzę, że Unia Europejska musi być zniszczona. Dziękuję za uwagę - powiedział.

Na długość wystąpienia od razu zwrócił uwagę "Fakt", który w kontekście czasu pyta retorycznie: "I za to dostaje pieniądze?". Gazeta przypomina, że jako europarlamentarzysta Korwin-Mikke zarabia miesięcznie ok. 8 tys. euro, czyli ok. 34 tys. zł. Dostaje też ryczałt na utrzymanie swojego biura oraz zwrot wydatków za podróże.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
 • Ryszard Petru i protest partii KORWiN Korwinista zagłuszał Petru na konferencji prasowej. Świetna riposta polityka
 • Co czwarty głosujący w gminie Rusiec głosował na partię KORWiN Poznajcie gminę Rusiec - centrum korwinizmu. Co czwarty głosujący wybrał partię Korwina
Komentarze (86)
To zapewne najkrótsze przemówienie Korwina, jakie zobaczycie. "I za to dostaje pieniądze?!"
Zaloguj się
 • jjmmpp

  0

  Dziennikarze, zdecydujcie się. Jak politycy "leją wodę" to Wam źle i psioczycie na nich. Ale jak nie leją wody tylko mówią konkretnie, to dopiero się zaczyna... Za co Wy, dziennikarze, bierzecie pieniądze?

 • awers777

  0

  Pożyteczny idiota Putina

 • awers777

  Oceniono 2 razy 0

  darmozjad, cynik, miernota
  Pieniądze bierze, nic od siebie nie daje, nic nie robi dla kraju

 • kuncik kuncik

  0

  a może by tak podać nazwiska deputowanych pisu i po którzy ani razu nie zabrali głosu?

 • bj32

  Oceniono 9 razy -5

  Znalazł się Kato Najstarszy od siedmiu boleści :D
  Dziadziowi już całkiem na dekiel wali :D

 • hastatrespasos

  Oceniono 15 razy -7

  Ten paranoik, chory psychicznie bęcwał, idiota, nie pierwszy raz przecież tak skandalicznie prowokował na forum Europarlamentu słuchaczy. Jak śmie drań, otwarcie walczący z Unią Europejską, zasiadać w tej Izbie, i na koszt Unii prowadzić luksusowe karygodne życie? Za te jego słowa powinien zostać od razu pozbawiony mandatu (którym pewnie tak samo pogardza jak posłanka Pawłowicz flagą UE). A najpierw on sam powinien być ZNISZCZONY dosłownie i w przenośni: każdy europoseł powinien go po tym nadętym pysku solidnie wytrzaskać. JK-M jest zwolennikiem stosowania przemocy, a więc trzeba go zniszczyć właśnie tą samą drogą.

 • gtpress

  Oceniono 12 razy 4

  doskonaly sposob na zycie w demokratycznych systemach sprawowania wladzy, niestety, dostepny tylko dla patologicznej mniejszosci, wiekszosc moze korzystac tylko z urny........

 • antoszek22

  Oceniono 25 razy -3

  Korwin ?
  Do sejmu dostało się 235 idiotów którzy twierdzą, że nie wiedzą jakie PKB wypracowała w 2014 roku Polska oraz jaki mamy deficyt i dlatego obiecali swoim wyborcom że wydadzą na swoje obietnice całe PKB.
  Dzisiaj mówią że dopóki nie sprawdzą jaka jest wysokość PKB w wikipedii nie moga powiedzieć które z obietnic spełnią a które nie .
  Rzecznik PISu Witek jednak powiedziała prawdę gdy mówiła my nie umiemy liczyć dlatego nie wiemy, które z naszych obietnic są nierealne .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje