Cała prawica śmiała się z Ewy Kopacz. Dziś to prezydent zgubił się na czerwonym dywanie

28.10.2015 20:21
Ewa Kopacz | Andrzej Duda

Ewa Kopacz | Andrzej Duda (YouTube.com/zeruel11111 | Twitter.com/gerard_larcher)

"Kopacz ośmieszyła się w Berlinie" - pisał jeden z prawicowych portali, gdy premier zagapiła się i zboczyła z trasy podczas spotkania z kanclerz Angelą Merkel. Do podobnej sytuacji doszło podczas wizyty Andrzeja Dudy we Francji. Czy prawicowe media ogłoszą, że prezydent się "ośmieszył"?

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Przed żołnierzami po czerwonym dywanie szły kanclerz Niemiec Angela Merkel i premier Kopacz, która gościła w niemieckiej stolicy. W pewnym momencie Kopacz najwyraźniej chciała pójść po czerwonym dywanie trochę za daleko. Pomogła jej Merkel, która z uśmiechem wzięła polską polityk pod ramię i odeszła we właściwym kierunku.

Niby nic, a jednak... "Wstyd, kompromitacja i obciach" - tytułowała artykuł Fronda. "Szarpanina w Berlinie" - to z kolei portal wPolityce. Wpadkę komentował też współpracujący z prawicowymi periodykami satyryk Ryszard Makowski (pisownia oryginalna): "Na wybiegu dla Bundeswery waliła jak czołg Leopard z demobilu. Gdyby jej Merkel nie ustabilizowała - staranowałaby parkan".Podobna niezręczność spotkała prezydenta Andrzeja Dudę we Francji podczas spotkania z przewodniczącym Senatu Gerardem Larcherem. Prezydent, zmierzając w stronę czerwonego dywanu, nie zatrzymał się przed fotografami aż do chwili, gdy Larcher zablokował mu drogę.

Czy i tym razem prawica będzie mówiła o kompromitacji i obciachu?

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (1251)
Zaloguj się
 • tina1180

  Oceniono 261 razy 181

  Dudus zapomniał zabrać ze sobą klęcznika i dlatego był taki zdenerwowany. Po za tym do tej pory wiedział, ze po czerwonym dywanie tylko biskupi mogą chodzić. Jaka słodka jest ta nasza pokraka krakowska,ktora zostala Prezydentem Polskim za pośrednictwem Ducha Świetego. Pierwszy taki przypadek na świecie. Mamy prawo być dumnym Narodem.

 • kuma1

  Oceniono 284 razy 158

  Duduś nie po raz pierwszy palnął gafę a jego prawicowe gazetki i tv ocenzurowały jak dawna komuna. Po śmiechu zawsze głupków poznajemy bo nie potrafią śmiać się z siebie. Takiego teraz mamy gospodarza w pałacu. Ręki też nie potrafił podać Premierowi Polski..

 • bog43

  Oceniono 175 razy 131

  uśmiech Maliniaka jest bezcenny i nie do podrobienia a dywan , no cóż , każdy wie , że to nie klepisko i trochę onieśmiela .

 • a320m

  Oceniono 165 razy 129

  Ależ skąd.
  Nasz patriotyczny pomazaniec zignorował fotografów pokazując, że nie chce wysługiwać się Francuzom.

  Bohater

 • calmy

  Oceniono 179 razy 103

  W przeciwieństwie do Pani Premier, która zgubiła się obciachowo,, Pan prezydent Duda zgubił się słusznie i patriotycznie. Dla Polski. Nie ma co się czepiać.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje