Prezydent Duda w Paryżu o uchodźcach: Pomagać - tak, ale jak najbliżej ich kraju

Wsparcie finansowe dla uchodźców zapowiedział Andrzej Duda w rozmowie z przywódcą Francji. Dodał, że zarówno pomoc, jak i obozy powinny być sytuowane jak najbliżej państwa, z którego pochodzą uchodźcy. To pierwsza oficjalna wizyta polskiego prezydenta nad Sekwaną.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Trzeba dziś czynić wszystko, aby wojna się zakończyła - tak o sytuacji w Syrii powiedział Andrzej Duda. Prezydent po spotkaniu z Francois Hollandem opowiedział się za "wzmocnieniem finansowym" dla uchodźców, tak aby warunki w obozach stały się bardziej godne. Jednocześnie Duda wyraził przekonanie, że obozy powinny znajdować się jak najbliżej państwa, z którego pochodzą uchodźcy: - By mogli do niego łatwo wrócić, gdy zmieni się tam sytuacja - wyraził swoją troskę prezydent.

Jak powiedzieli obaj prezydenci na wspólnej konferencji prasowej, Polska ma wsparcie Paryża w swoim dążeniu do stanowiska niestałego członka Rady Bezpieczeństwa ONZ.

Wypełnić porozumienie mińskie

Spotkanie dotyczyło również Ukrainy. Prezydent Duda wyraził zadowolenie ze wspólnego stanowiska Polski i Francji w sprawie unormowania sytuacji za naszą wschodnią granicą: - To nas cieszy jako sąsiada Ukrainy, jako państwo, któremu bardzo zależy na tym, aby na Ukrainie nie było zamrożonego konfliktu, czego wszyscy się obawiamy, ale żeby zaistniał tam stały pokój i by Ukraina odzyskała kontrolę nad swoimi granicami.

Andrzej Duda dodał również, że porozumienie mińskie, którego autorem była m.in. Francja, musi zostać wypełnione w całości: - Pan prezydent [Francois Hollande - red.] teraz po raz kolejny zaakcentował, że porozumienia mińskie muszą zostać wykonane w całości - to znaczy, że nie może być tak, że zostaną z nich wybrane pojedyncze punktyChcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! 

Więcej o:
Komentarze (175)
Prezydent Duda w Paryżu o uchodźcach: Pomagać - tak, ale jak najbliżej ich kraju
Zaloguj się
 • senior2244

  Oceniono 1 raz 1

  Tym razem przyznaję rację narcyzowi.

 • junkamm

  0

  panie dr prezydencie duda . niech pan sie wypowie co z wynajeciem przez tego b komorowskiego za 2000 zł miesiecznie apartamentu . kiedy on opusci ten apartament . albo mu dajcie podwyzkę do 10000 zł miesiecznie albo go na morde wywalcie . to nie świeta krowa . tyle zaszkodził polsce i narodowi polskiemu że ten apartament powinien zamienic na cele wiezięnną .

 • 1pirat2

  Oceniono 2 razy 2

  Prezydent Duda, mówi to czego oczekują Polacy, ale też to co ustalił z Prezesem.

 • cuowiekmaupa

  Oceniono 4 razy -2

  Pomimo tego, że sam nie głosowałem na obecnego Pana Prezydenta, to muszę przyznać, że wygląda (szczególnie na tle Hollande'a) bardzo dobrze, wyprostowany, uśmiechnięty i w dopasowanym garniturze

 • candid13

  Oceniono 3 razy 3

  A nie skarzyl sie prezydentowi Francji ze do ciemnogrodu zal mu wracac?

 • candid13

  0

  Prawdziwy rasista!

 • zd46

  Oceniono 7 razy 1

  Po Unijne środki łatwo wyciągać łapę wołając: "więcej, więcej, jeszcze, jeszcze" a kiedy potrzeba okazać solidarność pokazujemy tyłek i chcemy jeszcze aby nas popierali w realizacji chorych ambicji, ambicji wielkomocarstwowych. Umiaru mości Dudo !! Znaj miejsce w szeregu, nie wybiegaj przed fałszującą kapelę

 • zd46

  Oceniono 10 razy 4

  Polaków, emigrantów ekonomicznych a także antyPiSowych, zachód powinien odesłać jak najbliżej granic polskich? Do czasu jak się w Polsce poprawi? Aby ich odesłać? Panie Duda dyplomatą się jest ale nie można JEJ się nauczyć będąc przez lata ministrantem,.

 • zd46

  Oceniono 8 razy 4

  Najbliżej siebie i najdalej od Polski. Duda chce rządzić na świecie a świat? Pokiwa głowami, i tak zrobi po swojemu. Za chudy w uszach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX