Gronkiewicz-Waltz o Sikorskim: ?Niech on idzie do Lidla po te ośmiorniczki"

Radosław Sikorski wysłany do "Lidla po ośmiorniczki" przez prezydent Warszawy. To odpowiedź Hanny Gronkiewicz-Waltz na słowa Sikorskiego o Ewie Kopacz i o potrzebie "nowego, silnego przywództwa w PO".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Sikorski ostro skomentował wyborczą porażkę Platformy Obywatelskiej. Były szef MSZ powiedział, że PO potrzebuje "nowego, silnego przywództwa". Wspomniał o "jednoosobowym prowadzeniu partii i jednoosobowej odpowiedzialności za wynik wyborów". - Jestem przekonany, że Ewa Kopacz będzie wiedziała, co w takiej sytuacji zrobić - powiedział Sikorski, wzywając Kopacz do rozliczenia z wyniku wyborów.

Prezydent Warszawy została o to zapytana przez dziennikarzy. W odpowiedzi wytknęła Sikorskiemu m.in. aferę taśmową, wysyłając Sikorskiego "do Lidla po te ośmiorniczki". Przypomnijmy, że podczas jednego z nielegalnie nagranych spotkań Radosław Sikorski na kolacji z Jackiem Rostowskim zamówił w jednej z warszawskich restauracji m.in. ośmiorniczki. Za całość, jako szef MSZ, zapłacił kartą służbową.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE! 

Więcej o:
Komentarze (216)
Gronkiewicz-Waltz o Sikorskim: ?Niech on idzie do Lidla po te ośmiorniczki"
Zaloguj się
 • aleapj

  Oceniono 1 raz 1

  Sikorski, Giertych, Kamiński, Napieralski. Tu jest klucz do zwycięstwa PIS. Platforma okazała się być partią bez wyrazu. Nie potrafiła przedstawić żadnego sukcesu. Była tylko antypisowa, I przeciw małym ugrupowaniom. Czyli niedemokratyczna. Dziś w kraju żyją miliony osób, które nie pamiętają komuny. Nie można wiecznie porównywać dzisiejszych osiągnięć do ciężkich czasu totalitaryzmu. W PO połowa członków ma podstawowe wykształcenie. To również pokazuje, że partia nie ma zaplecza.

 • electron_blue

  Oceniono 1 raz 1

  Pani Hanna trafila "w punkt". Sikorski to może i sensowny pod wieloma względami polityk, ale to właśnie głównie on dorobił PO gębę partii, która przyrosła do stołków i odleciała od rzeczywistości, tzn.tego co poza Warszawą, czy tez racze warszawką. A ta gęba to przecież główny powód przegrane.

 • jan_sobczak1

  Oceniono 1 raz 1

  Złodzieje i szczury kłócące się o miejsce w ostatniej szalupie. Budujący widok.

 • 20portal

  0

  Sikorski, dawaj ostrzej. PO teraz i tak się rozpadnie, poniewaz jest to partia bezideowa. Na rozpad PiS, niestety, będziemy musieli poczekać jeszcze do ok. 4 lat.I wtedy Polska zacznie wychodzic na prostą.
  Z Panem Bogiem

 • pyffello114

  0

  W sprawie posłuchów Ewa Kopacz popełniła kardynalne błędy. To, co robiła, było na rękę PiS-u. Pani Kopacz, dymisjonując podsłuchanych, tylko przydała całej sprawie wagi.
  Czy podsłuchiwani zdradzili jakieś tajemnice państwowe?? Poza garścią wulgaryzmów nicze ważnego w tych podsłuchanych rozmowach nie było. Należało całą tzw "aferę podsłuchową" zbagatelizować.
  Szkoda. że politycy nie mją w sobie dostatecznie dużo samokrytycyzmu, aby zdawać sobie sprawę , ze pewne stanowiska przerastają ich możliwości intelektualne.

 • punter

  0

  Do Lidla ? Do Bufetu :))

 • kuma1

  Oceniono 1 raz 1

  Tą wypowiedzią o MSZ R.Sikorskim i Marszałku Sejmu , pokazała sama osobiście kim jest i w następnych wyborach w Zarządzie nie powinna mieć miejsca. To kompromitacja jej jako członka partii i polityka.!

 • kochambolka

  Oceniono 1 raz 1

  Znikły wszystkie komentarze.....????
  Hanna odcięła się ...ale czy HANNA nie powinna siedzieć za niedopełnienie obowiązków służbowych???
  Hanna pilnowała totemu pupiastego Biedronia...a kompletnie zaniedbała monitorowanie strategicznego mostu!...Zapłaciliśmy za jej głupotę 100 000 000 zł. jak za BUL-KUR-SZOGUNA!
  Hanna prawa...ośmiorniczki ...nie....ale kamienica? TAK!

 • kor102

  Oceniono 2 razy 2

  Gronkiewicz-Waltz o Sikorskim: "Niech on idzie do Lidla po te ośmiorniczki"
  -----------------
  Jednak bufetowa.
  Od prezydenta, mam prawo oczekiwać więcej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX