Poseł Liroy: Sytuacja w kraju to tragedia. Młodym nie obiecuje się przyszłości

- Trudno mówić, żebym się przyzwyczaił do bycia posłem - mówił na antenie TVN24 Piotr Liroy Marzec. Muzyk został wybrany na posła z listy ruchu Pawła Kukiza. - Trzeba zmienić to, w jaki sposób traktuje się obywatela - mówi.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

- Idę do parlamentu zmienić sytuację, w której znajdujemy się od bardzo wielu lat. Jest (w Sejmie - red.) cała banda ludzi, którzy starają się udawać specjalistów w każdej dziedzinie - mówił na antenie TVN24 przyszły poseł Piotr Liroy Marzec.

Na lidera listy Kukiz'15 w Kielcach zagłosowało 22 614 osób. Jak muzyk i producent ocenia swoje kompetencje do sprawowania mandatu? - Będąc ojcem, artystą i rewolucjonistą z serca i duszy, dokładnie widzę, co tu się dzieje - mówił.

"To jest tragedia"

Co Liroy chce zmienić w kraju? - Ci sami ludzie są specjalistami od katastrof lotniczych i w tym samym czasie mówią o aborcji. To jest tragedia - stwierdził. - Trzeba też zmienić to, w jaki sposób się traktuje obywatela - dodał muzyk.

- To jest tragedia, co stało się z sytuacją w kraju, jak się traktuje młodych ludzi. Obiecuje im się większe pensje i całą resztę, a nie obiecuje się im przyszłości. Te stare leśne dziadki nie rozumieją młodych ludzi i to jest ich problem - ocenił świeżo wybrany parlamentarzysta.

Więcej o tym, dlaczego idzie do polityki, Liroy mówił w rozmowie z Gazeta.pl na miesiąc przed wyborami. - My, jako obywatele, codziennie musimy udowadniać państwu, że nie jesteśmy złodziejami. Przecież to jest jakiś żart! - stwierdził wtedy.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (65)
Poseł Liroy: Sytuacja w kraju to tragedia. Młodym nie obiecuje się przyszłości
Zaloguj się
 • david321

  0

  Hahahahaha.... Poszukajcie na YT: VJ Dominion Wybory - Liroy sie tam nabija z tego czym sam sie stal ;))

 • jo1952

  0

  Zabrał głos specjalista- w dziedzinie? ! Raper, specjalista od melorecytacji z bluzgami? Już był w sejmie inny specjalista,który obwieścił koniec Wersalu .

 • kaskris25

  Oceniono 1 raz -1

  Powiedział prawdę bo w kampani było widać panią premier a ministrowie leniwcy tylko fochy w debatach TV pokazywali i nie było mowy o tym jak ma żyć KOWALSKI.

 • kuma1

  Oceniono 5 razy 3

  Prze I Si w natarciu. Usuwają wszystko ślady III RP i Vetują co tylko się da, po tej wstrętnej Rzeczpospolitej Polaków. Nastał Kaczystan IV Wolskiej. Będzie się działo. Ciekawe czy ktoś będzie kontrolował dziury między ustawami i ewentualnie zapisy w ustawach dyskutowane o 2 w nocy na Żoliborzu oraz zapisy dotyczące powszechnej miłości Kaczystanu pod groźbą natychmiastowej sprawiedliwej oceny Trybunału Ludowego.

 • kuma1

  Oceniono 5 razy 3

  Chyba ma "ptaszki" w pomroczności jasnej.

 • majo_rmajor

  Oceniono 5 razy 3

  taki młot kowalski jest (p)osłem. W pisdu z takim sejmem

 • kazik2500

  Oceniono 3 razy -1

  Wiesz co pie...? PO zrujnowalo przyszlosc calego mlodego pokolenia a ty sie tu bedziesz wyglupial? Za jakich rzadow najwiecej mlodych wyjechalo za granice "muzyku"?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX