Komentarze (407)
Już wiadomo: te partie NA PEWNO wejdą do Sejmu. PKW potwierdziła [OFICJALNE WYNIKI]
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • v.prl.pisiorow

  Oceniono 9 razy -1

  podajcie na kogo ten 'londyn' głosował, bo juz wiemy na kogo niestety głosowało 'chicago'.... :)))

 • fabifabe

  Oceniono 5 razy 1

  500 na dziecko, górnictwo takie ważne... władza jakby scentralizowana i właściwie tylko jedna partia w Sejmie. Wróg czyha zewsząd, imię jego Zachodni kapitalizm, bankierzy... Boże, czy ja śnię, czy naprawdę mieszkam w PRLu?

 • ksiadztezczlowiek

  Oceniono 4 razy 4

  Uprawnieni do glosowania: 30,51 miliona
  Na PiS glosowalo 5,71 miliona czyli 18,72% ludzi, czyli co piata osoba w Polsce oddala glos na PiS
  Na PO glosowalo 3,66 miliona czyli 12% ludzi, czyli co osma osoba spotkana na ulicy oddala glos na PO
  Na Kukiz15 glosowalo 1,34 miliona Polakow, czyli 4,39%, wychodzi z tego, ze co 23 osoba spotkana na ulicy glosowala na partie Kukiza.
  Nie glosowalo prawie 16 milionow uprawnionych do glosowania czyli wiecej jak polowa nie byla przekonana, aby pojsc zaglosowac, tj. wiekszosc Polakow

 • almir_almir

  Oceniono 6 razy 4

  mam nadzieje, ze w swojej zmianie konstytucji PIS odbierze prawo do glaosowania wszystkim Polakom. Jezeli ponad polowa polskiej populacji to "dupki" ktöre daja sie prowadzic przez zycie "obojetnie komu" to prezes, wiedzacy lepiej i widzacy dalej moze tylko przyklasnac takiej pasywnosci. Takich orlöw on potrzebuje.
  Polak to osoba przekorna. Jezeli zabroni mu sie glosowac, to pewnie bedzie sie bil do ostatniej kropli krwi aby möc znowu glosowac.

 • junkamm

  Oceniono 8 razy -6

  no i dobrze . w koncu w polsce zaczeła się rewolucjia . szkoda tylko że nie było wcześniej takich ludzi jak kukiz czy liroi. do tego musiało dojsc . wczesniej od 26 lat bylimy okradani głowani i i upokarzani szczególnie nie tylko przez platformę obywatelską ale przez wszystkie partie wcześniejsze . a najbardziej przyczynili sie do tego dziadki polityczne w tym komunisci . no ale co było zrobic . jak juz wałesa sprzedał nas przy okrągłym stole z gieremkiem balcerowiczem mazowieckim i nie tylko już na samym początku . narodzie mogliśmy zrobic wiele ale jest teraz jak jest . pozbylismy sie przedewszystkim komunistów . przyszedł czas np na pana liroja lub pana kukiza .popieramy rewolucjie . a wierzymy tym panom że przypilnują zmiane konstytucji i dotrzymanie słowa przez prawo i sprawiedliwośc a napewno naród szybko im sie odwdzieczy . już ludzie nie wytrzymują . jak najszybciej 500 zł na dziecko emerytom pomoc natychmiastowa i 12 zł najmiej na godz . to jest pilna sprawa najbardziej pilna . szkoda że polskie stronictwo ludowe weszła do parlamentu ale cieszmy sie że ten karierowicz piechocinski nie przystąpi progu sejmu. to już cos . reszte gumofilców damy rade . jeszcze ten petru . to też niewypał i liczymy dalej na to że bedziej dalej nosił teczkę za kimś . platforma obywatelska bedzie robiła problemy chocby dlatego że przegrali sromotnie wybory . . najlepsza koalicjia była by prawo i sprawiedliwośc i pan kukiz . ale rewolucjia już sie zaczeła i bedziemy bronić jej z całej sił .

 • marc_pl

  Oceniono 9 razy -1

  Dziwne i niezrozumiałe jest to że rolnicy, grupa zawodowa w Polsce która najwięcej zyskała na przystąpieniu naszego kraju do UE otrzymując bezpośrednie dotacje do posiadanych gruntów oraz dotacje bezzwrotne do zakupionych maszyn rolniczych jest w dużej części przeciwna przynależności do UE, co pokazało zwycięstwo PiS na polskiej wsi.

 • ksiadztezczlowiek

  Oceniono 4 razy 2

  Podaje troche prawdziwsze spojrzenie na wybory:
  Uprawnieni do glosowania: 30,51 miliona
  Na PiS glosowalo 5,71 miliona czyli 18,72% ludzi, czyli co piata osoba w Polsce oddala glos na PiS
  Na PO glosowalo 3,66 miliona czyli 12% ludzi, czyli co osma osoba spotkana na ulicy oddala glos na PO
  Na Kukiz15 glosowalo 1,34 miliona Polakow, czyli 4,39%, wychodzi z tego, ze co 23 osoba spotkana na ulicy glosowala na partie Kukiza.
  Nie glosowalo prawie 16 milionow uprawnionych do glosowania czyli wiecej jak polowa nie byla przekonana, aby pojsc zaglosowac, tj. wiekszosc Polakow.

 • ultra_mega_orzel

  Oceniono 5 razy -3

  Chcieliscie wydymać freda to fred wydymał was.

  Rozmienianie na drobne wyszlo wam bokiem.

 • stemp10

  Oceniono 7 razy 1

  PO 24,1 ale jak dodać 7,6 Nowoczesnej to wychodzi 31,7, to wcale nie jest duża przegrana

 • krystoff2

  Oceniono 8 razy -6

  Osobiście nic mnie tak nie kręci jak wyautowanie lewatywy. Zwłaszcza odchwaszczenie Sejmu z palikociarni. Jest w tym jakiś palec Boży.

 • absurd

  Oceniono 7 razy 1

  Jedynym pozytywem tych wyborów jest wywalenie poza nawias partii postkomunistycznych. Szkoda wprawdzie, że PSL-owi udało się jednak wczołgać do sejmu, ale jest szansa, że już się nie podniesie. W każdym razie jakieś tam moje marzenie jako wyborcy się spełniło. Teraz mam następne, na którego spełnienie czekam: żeby za cztery lata poszła w rozkurz cała ta pisowsko-peowska hałastra.

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 4 razy -2

  Po co reszta partii w sejmie jak pis będzie rządził sam,będziemy tą resztę utrzymywać z naszych podatków???

 • mypetroniusz-ak-25

  Oceniono 10 razy 6

  Śmiem powiedzieć że polacy to durny naród,chociaż nie wszyscy,wielu będzie żałowało co zrobili 26-10-2015 r.

 • ado43

  Oceniono 10 razy -10

  24,1% + 7,6% = 31,7% złodziei i ich rodzin w Polsce to jak w tym kraju może być dobrze?

 • grey-sky

  Oceniono 3 razy 3

  Przedwyborczy sondaż TNS najlepszy. Co prawda podali, że ZL się załapie a PSL nie, ale błędy nie większe niż 1%.
  Rewelacyjnie trafili.
  Porównanie trzech sondaży - Infogram, charts & infographics

 • stan-1

  Oceniono 7 razy 3

  Miller chciał odejść w godnym towarzystwie. No cóż, jego elektorat od wielu lat schodził do podziemia. Czas wyprowadzić sztandar, lekcja już kiedyś przerobiona.

 • marc_pl

  Oceniono 28 razy -2

  Skoro jak wybory pokazały (PiS, Kukiz) Polakom tak źle jest w UE, to nic na siłę. UE powinna znacznie zmarginalizować znaczenie Polski w strukturach europejskich oraz zamknąć strumień dotacji finansowych. W perspektywie doprowadzić do całkowitego usunięcia z obszaru UE kraju którego mieszkańcy zupełnie się nie kwalifikują aby nazywać się europejczykami.

 • stan-1

  Oceniono 22 razy 16

  Nie słyszę chóru głosów by wybory zostały sfałszowane? Czyżby wygrana pewnej pewnej partii spowodowała zanik elementów sPiSkujących?

 • pokojnaziemi.wordpress

  Oceniono 14 razy -4

  Zadziwiające, że Polacy nie widzą, że PO w dość oczywisty sposób podłożyła się PiSiorom.

  Pisałem, że tak będzie już kilkanaście miesięcy temu.

  Dokonała się sterowana z zewnątrz "kolorowa rewolucja" w wersji bardzo "soft".

  Uwiarygodnieniem tej inscenizacji kierował agent UKUSraela Kamiński, który zadbał o słabą kampanię wyborczą premier Kopacz pomijającą wiele rzeczywistych sukcesów obecnej koalicji.

  Chodziło, o to żeby przekazać władzę PiSdzielstwu, ale tak żeby wyglądało to na naturalny proces, a w żadnym wypadku nie dopuścić do podejrzeń o sterowanie z zagranicy, gdzie mają siedzibę władcy marionetek , .

  Bandycki układ atlantycki z centralą w City of London i głównymi oddziałami na Wall Street i w Tel Awiwie, oparty głównie na potędze statusu U$D jako światowej waluty rezerwowej i NATO jako zbrojnym ramieniu dokonującemu kolejnych podbojów, zabezpieczającemu nielegalne szlaki handlowe przemytu narkotyków (heroina z Afganistanu, ecstasy z Izraela, captagon z Bułgarii) i nie tylko, uprawiającemu sabotaż, dywersję i terroryzm wobec niepokornych państw, organizacji, ruchów społecznych chyli się ku upadkowi i desperacko chce zachować hegemonię.

  Rolą PiS w kolonii Polin jest zapewnienie by to właśnie Polacy zapłacili największą cenę za powstrzymanie i ewentualne złagodzenie tego upadku. Znowu kraj nad Wisłą poniesie największy koszt w relacji do swojej wielkości i liczby mieszkańców za geopolityczne transformacje globalnych banksterów.

  Ponad 70 lat temu celem było zniszczenie Niemiec jako konkurenta wobec brytyjskiego imperium The Crown Corporation i stworzenie z jej amerykańskiej kolonii światowego hegemona pilnującego "porządku" na świecie.

  NATOwscy zbrodniarze przeciw ludzkości szykują prowokację wobec Rosji w części południowo-wschodnie Bałtyku, i kiedy wybuchnie konflikt PiS oczywiście zostanie zwolniony ze swoich wyborczych populistycznych obietnic, zapanuje "wolna amerykanka", bo "w czasie wojny milczą prawa".

  Polacy to jeden z najdurniejszych narodów w Europie, głupi przed szkodą i po szkodzie jak mawiał poeta. Zawsze gotowy by przelewać krew w imię obcych interesów, co wielokrotnie pokazywała historia, chociażby w 1963 czy 1944.

  Zwłaszcza tak szokująco debilnej nasto- i dwudziestoletniej młodzieży to dawno nie było.

  You can't fix stupid.

 • supertlumacz

  Oceniono 11 razy 1

  Od strony technicznej wybory te powinny być przełomowe.

  Powinny uprzytomnić nawet najgłupszym upośledzonym ARYTMETYCZNIE Polakom tj , gospodyniom domowym w wieku średnim, korpusowi sędziowskiemu, związkowcom, urzędnikom wszystkich szczebli, tęczowej koalicji że Polska ordynacja wyborcza jest wadliwa.

  PRÓG WYBORCZY JEST ZBYT WYSOKI I NALEŻY PWRÓCIĆ DO SYSTEMU PROPORCJONALNEGO BEZ AMPLIFIKSACJI DLA NAJWIĘKSZYCH PARTII.

  Należy się tylko pocieszać że uniknięto JOW-ów, wtedy dominacja zwycięskiej partii w Sejmie, w tych wyborach PiS, byłaby większa niż obecna dominacja PiS w senacie.

  Szkoda że jedyny poseł który to rozumiał, Waldemar Pawlak, absolwent studiów dziennych Politechniki Warszawskiej, nie zakwalifikował się do senatu. Pamiętam jego rozsądne wyjaśnienia na temat należnej Polsce liczby miejsc w gremiach europejskich przed wejściem Polski do UE - odpowiedź na zarzut PIS niemożności blokowania Niemiec itp.

  Czy ja was Polacy nie przeceniam? Czy ktoś rozumie moje wyjaśnienia?

 • plastikpiokio

  Oceniono 11 razy -1

  jednak moje prosby i modlitwy nie zostały wysłuchane --gumofilce zamiast do szamba z gnojowicą sposobem piskorza wyslizgały wszystkich --może dlatego że mokre i sliskie od gnoju???

 • kikut5

  Oceniono 6 razy 4

  Obietnice będą spełniane tylko dla wyborców PiS. Reszta nic nie dostanie, bo przecież nie głosowała na obietnice PiS.

 • konfuziussagt

  Oceniono 24 razy -2

  PiS kupil glosy wyborcow dla wygrania wyborow
  za obietnice ca. 2 bln. zl.

  Teraz przyjdzie sie z tego wywiazac
  bez zrujnowania finansow panstwa,
  gospodarki i relacji spolecznych.

  Nie ma zadnego wytlumaczenia,
  bo przejmuje od PO zarzadzanie panstwem
  w stanie rozwoju na najwyzszym poziomie w UNII.

  Pora brac sie do roboty, bo wyborcy nie odpuszcza.

  Na ucieczke w dyktature Polacy nie dadza sie nabrac.

 • zygosz

  Oceniono 8 razy -6

  Tylko z młodymi sięgniemy po życie nowe .
  To oni dodają nam sił i dycha ,aby kraj
  wyrwać z Moskali praw.

 • wolny_wypowiadacz

  Oceniono 21 razy 15

  spójrzcie na to realnie - zaledwie 19% uprawnionych wskazało na PIS i w ten sposób powierzyło im sterowanie Państwem na 4 lata; szkoda, że tak mało nas się wypowiada przy urnach (a może emigracja jest dużo większa niż podają politycy i statystycy?)

 • Oceniono 6 razy -4

  Nie rozumiem dlaczego PKW nie podaje podziału mandatu. Przecież to przeliczenie nie zajmuje więcej niż 5 minut. Ostateczny podział mandatów PIS 234, PO 138, Kukiz 42, Petru 29, PSL 16, MN 1

 • janusz36

  Oceniono 10 razy -6

  Wreszcie może ten kraj zajmie się ważnymi sprawami a nie tylko jak Krzyśka przerobić na Anię, Jolkę uznać mężem Tereski, a Azora namówić do składania zeznań przeciwko swemu Panu.

 • kochaj.forumowicza.jak.siebie

  Oceniono 2 razy 0

  brawo gazeta!

  nie ma nic wspanialszego niż dwa video na jednej stronie i oba automatycznie startujące (tak przynajmniej pod ie).

 • semeon

  Oceniono 8 razy 6

  Tragedia z tym PSL-em i do tego znowu ten komediant Kłopotek w sejmie, który zazwyczaj jest za, a nawet przeciw, za nic mając dziwaczny swój elektorat.

 • 270203mk

  Oceniono 17 razy 7

  Pan Michnik wbił SLD po latach drugi ( tym razem chyba ostateczny ) gwóźdź do trumny. Pierwszym była afera Rywina, a tym drugim jest promocja partii Razem.

 • student_zebrak

  Oceniono 3 razy 3

  Interesujacy jest calkowity koszt tego eksperymentu spolecznego. Zrealizowanych i niezrealizowanych obietnic, spadkow gieldowych, notowan wiarygodnosci bankowej i kraju, koszt ruchawek ulicznych, przyspieszonej emigracji, wewnetrznej emigracji, rozwydrzenia nowych wladcow w spolkach panstwa, w mediach, w obsadzaniu swojakami, w wyplatach dla krk.....

 • kamill2001

  Oceniono 28 razy 10

  Brawo Adam, brawo Gazeta, dzięki promocji skrajnej lewicy Razem zlewacy nie weszli do Sejmu a tym samym PiS uzyskał większość sam.

 • Alfons Wafel

  Oceniono 14 razy 0

  Proszę Państwa,
  25 października 2015 roku zaczął się materializować ostateczny koniec Jarosława Kaczyńskiego.

  Radujmy się. Jest z czego.
  :D

 • antyprawiczek2

  Oceniono 12 razy 2

  Jedyna dobra wiadomosc tego bardzo smutnego dnia to ze "Ku...n" bedzie poza sejmem!!!
  Niestety ta pozytywna wiadomosc nie moze zadoscuczynic temu ze Polska, a zwlaszcza mlodzi Polacy pokazali jakimi sa zacofanymi kato-faszystami.

 • zdzisiek66

  Oceniono 10 razy 4

  I w ten właśnie sposób sporo Polaków, na złość PO, odmroziło sobie, no powiedzmy, uszy.
  Zobaczymy, co powiecie za 3 lata. Dla wyznawców religii smoleńskiej ratunku już nie ma, ale ciekaw jestem, ilu z dzisiejszych miłośników PIS wspomni za 3 lata rządy znienawidzonego teraz PO jako czasy spokoju i dobrobytu :)

 • z_b2

  Oceniono 19 razy -7

  Czyli wielokrotnie liczony "Londyn" pozbawił PIS - 0,71% a dodał PO + 0,6%. To jakieś 130-150 tysięcy głosów oddanych więcej na PO kosztem PIS w Londynie!!! CIEKAWE jaka była tam frekwencja? Wygląda to na "szukanie" na siłę, w akcie desperacji koalicjanta dla PIS aby ten nie mógł rządzić samodzielnie.

  Dlaczego karty do głosowania nie są drukami ścisłego zarachowania tak jak recepty? Co za problem? Zwykły konduktor w PKP ma takie "cóś" do skanowania kodów na biletach przy d...pie... i jeszcze z tego czegoś sprzeda ci bilet z miejscówką! Stare dziady z PKW mogłyby sobie w końcu odpocząć i skończyłby się ten "hendmejd" wyborczy.

  Trzeba zweryfikować wszystkie karty do głosowania z "Londynu" porównując je z podpisami na listach. Tyle na temat...

  "Nie ważne kto jak głosuje, ważne kto liczy głosy." - cytując klasyka.

 • yosemitesam

  Oceniono 22 razy -2

  Mówcie co chcecie, ale poseł Liroy to brzmi dumnie !
  Już widzę go zmierzającego na mównicę:
  "Skubiduja, skubidubiduja,
  Partia Kukiz - nie ma na nią chu...
  Wszystko rozje...my bo mamy k...wa rację
  Teraz chcę pier..lnąć swą interpelację!"

 • mkobylin

  Oceniono 7 razy 5

  No to nareszcie będzie obiecana kasa. To od kiedy zaczną wypłacać po 500zł na dzieci?

 • dr_pitcher

  Oceniono 7 razy -3

  wszedzie na swiecie, w systemie JOW (a takie sa wybory do senatu) podaje sie wyniki prawie natychmiast. Czemu nie w Polsce?

 • zygosz

  Oceniono 11 razy -5

  A bylo to tak niedawno Paikot z Millerem
  pragneli wyrzucic krzyz w Sejmie.
  Krzyki i wrzaski ateistow ,slyszeli juz niemal
  wszyscy ,teraz tylko pokora pomoze wrocic
  na stare lona.
  Reka siegala do krzyza wysoko,ale upadla ,
  kiedy lud krzyknal glosno,to obludnicy ,
  zobaczcie dzis pozostali z niczym.
  kiedy lud krzyknal glosno.

 • faustxyz

  Oceniono 9 razy -1

  Bardzo szkoda B.Nowackiej, ale Miller zasłużył na solidnego kopa. Nie wiem dlaczego Razem nie dogadało się z ZL? To takie proste weszliby do koalicji z ZL, dostaliby się wszyscy do sejmu. Potem mogliby się znów oddzielić, bo ogarniam ich wstręt do np. Millera. Pisuar nie takie sztuczki robił, robi i będzie robił - np. udawanie przez Prezesa pokojowo nastawionego, nie żądnego zemsty. Terefere, kto jak kto, ale on wie jak było ze Smoleńskiem. Gdyby zaczął naprawdę stawiać serio peowcom zarzuty, bo do teraz robi to nieoficjalnie, głównie przez "niepokornych", z premedytacją w celach wyborczych, to USA musiałyby w końcu pokazać jak wyglądał "zamach", np. pewną rozmowę...

 • nigdy_nie

  Oceniono 14 razy 2

  Katastrofa narodowa, Polskę spowija mrok ciemności!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX