Tragiczny wypadek na autostradzie A1. Pięć osób nie żyje

Do tragicznego wypadku doszło dziś rano na autostradzie A1 w okolicach węzła Pikutkowo. Samochód osobowy uderzył w ciężarówkę. Zginęło 5 osób podróżujących osobówką.

Polub i bądź na bieżąco!

Jak powiedział TVP INFO młodszy brygadier Grzegorz Sadowski PSP, do zdarzenia doszło około 5 rano. Samochód ciężarowy jadący w kierunku Łodzi z ładunkiem opon przewrócił się na jezdnię, a w niego uderzyła osobówka, którą podróżowało 5 osób. - Pasażerowie tego samochodu zginęli na miejscu - dodał strażak.Droga zablokowana

- Policja prowadzi czynności i nie jesteśmy w stanie powiedzieć, dlaczego TIR się przewrócił. Jego kierowca został przewieziony do szpitala, nie posiadamy informacji o jego stanie zdrowia - powiedział Sadowski.

Dyżurny Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu zaznaczył, że na autostradzie nie ma korków, gdyż służby autostradowe skierowały auta na objazdy.

Autostrada będzie zablokowana do czasu przeprowadzenia oględzin przez prokuratora i policję, a także usunięcia ciężarówki i ładunku oraz wraku samochodu osobowego.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (123)
Tragiczny wypadek na autostradzie A1. Pięć osób nie żyje
Zaloguj się
 • tupolew71

  Oceniono 1 raz -1

  Jak musiały wyglądać zwłoki..Taka miazga.

 • maarek75

  Oceniono 1 raz 1

  Możliwe,że kierowca ciężarówki przysnął a kiedy się ocknął był na lewym pasie w kierunku na balustrady, wtedy reagując gwałtownie próbował wrócić na swój pas. Gwałtowny ruch kierownicą i załadowana po dach naczepa mogła spowodować wywrócenie się składu.

 • zigzaur

  Oceniono 4 razy -4

  Policja mogłaby przynajmniej policzyć koła w naczepie. Z tym mogło być różnie.
  A osobówka pewnie jechała w odległości 5 metrów za ciężarówką.

 • magic3

  Oceniono 6 razy 6

  W ciężarówce mogła wystrzelić opona. Jeśli tak, to dlaczego? Dlatego, że właściciele oszczędzają na wszystkim, w tym na oponach, które często są tak zużyte, że nie spełniają żadnych norm, albo tez na każdej piaście opona innej firmy.

 • jozefa11

  Oceniono 11 razy 5

  Z jaką prędkością jechał ten TIR, że wywalił się na prostej drodze? Jak długo jeszcze kierowcy takich rozpędzonych potworów będą wymiatać wszystkich z drogi. W Warszawie na Modlińskiej (zakaz do 70) nie wiadomo, którym pasem jechać,aby nie znaleźć się miedzy rozpędzonymi do 100 ciężarówami, często z wyładowaną przyczepą!

 • dziadekjam

  Oceniono 3 razy -1

  - Policja prowadzi czynności i nie jesteśmy w stanie powiedzieć, dlaczego TIR się przewrócił. Jego kierowca został przewieziony do szpitala, nie posiadamy informacji o jego stanie zdrowia - powiedział Sadowski.
  =================================================================
  A co z trzeźwością? Bez tej informacji news nie ma wydźwięku...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX