Komentarze (164)
40 lat temu islandzkie kobiety przez jeden dzień strajkowały. Efekty były zdumiewające
Zaloguj się
Pokaż wcześniejsze komentarze
 • micant45

  Oceniono 10 razy 2

  Stosowanie zasady, że 40% zarządu muszą stanowić kobiety, czy też analogicznie mężczyźni, niepełnosprawni, blondyni, łysi ktokolwiek jest kompletną głupotą. Fakt, że ktoś uznaje to za coś rozsądnego świadczy o tylko o tym, że jest idiotą. Przymusowe dzielenie się urlopem wychowawczym to też jakiś lewacki debilizm. Jak się kobietom nie podoba, że zarabiają mniej od mężczyzn, to niech urlop wychowawczy usuną całkowicie, tak by były na równi z mężczyznami na rynku pracy. Ale jak wiadomo, dla lewicy równość jest fajna tylko wtedy gdy to my na niej korzystamy. Dlatego lewica za tym nigdy nie będzie, za to będzie wymyślać kolejne debilizmy w myśl zasady, że socjalizm to ustrój, który bohatersko walczy z problemami nieznanymi w żadnym innym ustroju...

 • ksiadztezczlowiek

  Oceniono 13 razy -1

  Gdyby nie bylo mezczyzn i by nie pracowali, kobiety zyly by srednio 25 lat i chodzily po drzewach. Praktycznie 99% postepu ludzkosci byl dokonany przez mezczyzn. Inny temat: Gdy facet nie umie gotowac to dla wiekszosci bab to problem, natomiast gdy kobita nie umie naprawic kranu, to zaden problem dla faceta. I tu widac rownouprawnienie.

 • q-ku

  Oceniono 5 razy 3

  ba, jak się ma kraj wielkości powiatu to można robić akcje

 • Zwillingerin

  Oceniono 14 razy 8

  Wychodzi na to , że J. Stuart Mill miał rację - "małżeństwo to legalne niewolnictwo". Facet od zawsze każdego dnia tak strajku... sorry - opierd...la sie, a kobietom wypomina sie jeden taki dzień w historii. Panowie wielce oburzeni, atakują feminizm, a nie widza tego że przecież większość kobiet samotnie wychowuje dzieci, prowadzi dom i oprócz tego jeszcze zarabia, bo na faceta w niczym nie można liczyć...

 • Zwillingerin

  Oceniono 6 razy 2

  Facet tak "strajkuje"(opierd...la sie) na co dzień , a w przypadku kobiet to wyjątkowy dzień zapisany w historii. Wychodzi na to że J.Stuart Mill miał rację- małżeństwo to jedyna instytucja legalnego niewolnictwa.

 • ktosmadrzejszy

  Oceniono 15 razy -7

  Straszne brednie w tym artykule - tak jak ktos tutaj juz napisal - czas zeby islandzcy mezczyzni zrobili strajk - najlepiej w zimie. Tak zeby nie pracowaly elektrownie, wodociagi, sluzby bezpieczenstwa, transport publiczny. Nie - mezczyzni nie sa tak egoistyczni i w przeciwienstwie do kobiet sa zbyt odpowiedzialni - nigdy na taki debilizm by sie nie zgodzili, poza tym - kochaja dzieci i kobiety, w przeciwienstwie do kobiet, ktore kochaja tylko siebie.

 • Jan Kowalski

  Oceniono 5 razy 1

  A może jednak "na Islandii" a nie "w"? Wiem, że język polski jest trudny, ale jeśli już chcecie tu żyć i pracować, to może warto jest się go dobrze nauczyć?

 • zdzisiek_2

  Oceniono 20 razy 18

  Ja tam jestem za równością. Prawdziwą równością gdzie mężczyźni i kobiety są równo traktowane przez prawo. Obecnie często jest dyskryminacja tak w jedną jak i w drugą stronę. Mężczyźni są dyskryminowani w sądach przy roztrzyganiu opieki nad dziećmi czy ustalaniu alimentów. Są też dyskryminowani gdy doświadczają przemocy domowej czy seksualnej.

  Co do doceniania pracy domowej kobiet to jestem za. Dobrym pomysłem byłoby gdyby składki emerytalne byłyby płacone wspólnie przez małżonków. Wtedy kobieta, która została w domu opiekować się dziećmi miałaby zabezpieczenie emerytalne.

 • strzemiennego

  Oceniono 13 razy 5

  Bez jaj, przez jeden dzień to można przeżyć nawet jak się jest ostatnim pierdołą leżąc na kanapie pstrykając pilotem i żrąc chipsy.

 • lech2011

  Oceniono 9 razy 1

  i one też wiedzą, że Kopernik był kobietą ?

 • aaggnniikk

  Oceniono 9 razy 3

  zapomnieli dodać, że w Islandii poważnie potraktowano konsytucyjny zapis o równości kobiet i męzczyzn i zakazano striptisów bo kobieta nie jest towarem dla mezczyzn. U nas w katolickiej Polsce urzędnicy nie potrafia czytac konstytucji i cały czas twierdzą, ze ustawa o swobodzie działalności pozwala na taką działalnośc , a zapominaką, ze nad tą yustawa jest konstytucja, która wyklucza istnienie burdeli (agencji towarzyskich) i klubów striptisowych, gdzie kobiet jest towarem a mężczyzna kupującym towar. Urzędników takich należałoby zwolnic dyscyplinarnie bo nie przestrzegaja ustawy zasadniczej

 • p8

  Oceniono 13 razy -3

  Po jaki ch... kolejny raz rozdmuchuje się między płciową "wojenkę"?
  Ile można ja się pytam?

 • leninnus

  Oceniono 30 razy -10

  I tak rodził się totalitarny feminazizm. Jego dni są policzone gdyż w eurokalifacie nawet w rezerwatach nie będzie na to miejsca. Czy jest to pocieszające?

 • ebom

  Oceniono 120 razy 106

  Dlatego w Polsce (i nie tylko) już od dawna media i pracodawcy zgodnie pracuja nad dzieleniem kobiet na "feminazistki" i "katolki", aby przypadkiem nie znalazły oparcia w sobie nawzajem, nawet jesli maja podobne cele. Prawica zrobiła z feminizmu obelgę, lewica ma raz w roku kongre kobiet i uważa sprawę za załatwioną, 90% kobiet musi obie radzić sama i widzieć w innych kobietach wrogów, bo tak im mówi prasa i telewizja.
  Kobitki, skupmy się na tym, co nas łączy! Przyznajmy wspólnie, że mogłoby byc gorzej, owszem, ale mogłoby tez być lepiej! Zamiast udawać, że nikt kobiet nigdzie nie dyskryminuje i nie krzywdzi, popracujmy nad poprawą tego, co poprawić się da!

 • shane00

  Oceniono 79 razy 59

  Jak pojadę na wieś albo (a nawet na jakieś mniejsze osiedle w mieście) albo za granicę, np. do jakieś wiochy greckiej, chorwackiej, włoskiej, jakiejkolwiek to zawsze jest ten sam obrazek - knajpka czy karczma pełna facetów w najróżniejszym wieku - coś sobie piją, gadają, palą, czasem grają w jakieś karty... Pewnie kasy nie mają za dużo, ale na knajpę zawsze jest. W tym czasie pewnie obiad w domu sam się robi, sam się ten dom sprząta, naczynia zmywają, gacie piorą a dzieci wychowują... Nigdy nie widziałam karczmy pełnej leniących się w ten sam sposób kobiet.

 • wieprzowinapozydowsku

  Oceniono 19 razy 5

  "Z półek supermarketów poznikały kiełbaski - jedyne danie, z którego przyrządzeniem radziła sobie większość islandzkich mężczyzn."

  A radzili sobie z otwarciem piwa?!? Taka banda patalachow nie zasluguje na szczytne miano mezczyzny!

 • marooned.mb

  Oceniono 16 razy 0

  Takie trochę naciągane wnioski, bo skoro założymy, że płcie rozkładają się po ~50%, to jeśli 90% kobiet przestało pracować to nawet gdyby to był mix płci, to jeśli ~45% kraju przestaje pracować to nie ma znaczenia czy to same kobiety czy nie, tak czy siak sporo rzeczy siądzie.

 • supertlumacz

  Oceniono 19 razy -5

  Chyba ciekawszy był "spisek" kobiecy w Polsce na początku lat 90-tych.

  Największym babińcem w Polsce , przynajmniej urzędniczym, była centrala NBP w Warszawie.

  W czasach PRL najniższe uposażenie wg taryfikatora mieli goniec i młodszy referent bankowy. Zatem związki małżeńskie pań z NBP były trwałe i szczęśliwe - 99% mężów zarabiało więcej, zwykle w przemyśle, co sprzyjało utrzymaniu tradycyjnego modelu rodziny.

  Demontaż przemysłu i wzrost uposażeń pracownic sektora bankowego na początku lat 90-tych odwrócił te relacje w 90% rodzin pracownic centrali NBP.

  Odbijało się to nawet, a może przede wszystkim, w łóżku. Bezrobotni mężowie wpadali w depresję, były nawet przypadki samobójstw. Masowo wpadali w alkoholizm, gwałtownie wzrósł wskaźnik rozwodów.

  PANIE W WIEKU ŚREDNIM (PONAD 80% ZATRUDNIONYCH) ZMÓWIŁY SIĘ I URADZIŁY ŻE W DOMOWYCH ROZLICZENIACH RODZINNYCH BĘDĄ OSZUKIWAĆ MĘŻÓW ZANIŻAJĄC SWOJE DOCHODY A ZAWYŻAJĄC UDZIAŁ MĘŻÓW.

  Podobno nastąpiła poprawa erekcji. O dziwo panie potrafiły zachować dyskrecję. Poznana kilka lat później pracownica NBP była zdumiona, że ja, mężczyzna, o tym wiedziałem.

 • archieil

  Oceniono 31 razy 5

  Mężczyźni z utęsknieniem czekają na dzień, w którym będą mogli zbiorowo zrobić sobie wolne....

  Powodzenia baby!!! :-D

 • panzerfaust39

  Oceniono 50 razy 0

  Lewactwo wymiksowało kobiety z macierzyństwa równouprawnieniem a teraz kwiczy że nie ma rąk do pracy i sprowadza imigrantów którzy pierwsze co robią to gwałcą te równouprawnione

 • baby1

  Oceniono 44 razy 26

  Jak mężczyzna nie jest w stanie usmażyć schabowego, zrobić naleśniki lub jajecznicę, to jest dupa wołowa i od razu powinien popełnić samobójstwo. Dla pozostałych takie jednodniowe strajki to nie jest problem.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX