Coming out w Lao Che i deklaracja zespołu. Muzycy wsparli Kampanię Przeciw Homofobii

O zespole Lao Che, w ostatnim czasie znanym głównie z piosenek powstańczych, znów zrobiło się głośno. Tym razem za sprawą coming outu Michała Jastrzębskiego, perkusisty zespołu, a także włączenia się wszystkich muzyków w Kampanię Przeciw Homofobii.

Polub i bądź na bieżąco!

Zespół wczoraj opublikował wideo, w którym prezentuje swój pogląd na temat homoseksualizmu i związków partnerskich. W tym samym materiale perkusista Lao Che Michał Jastrzębski wyznał, że jest gejem.

Reakcje ze strony fanów, jak można było się spodziewać, są bardzo różne. Pod zdjęciem, które zespół wrzucił na Facebooka, pojawiają się te negatywne, które uderzają w zespół i ich deklarację, jak również poddają ją w wątpliwość.

Po prostu.

Posted by Lao Che on  15 października 2015


Po tym, jak Lao Che czerpał i jechał przez lata na fali nacjonalizmu i nie opuścił żadnego gigu na rzecz tzw. Żołnierzy Wyklętych i innych antysemitów i faszystów, to naprawdę zaskakujące i chwalebne. Ale nie kupuję tego (...) - napisał jeden z fanów zespołu na Facebooku.

Czy można sobie wyobrazić coś bardziej odrażającego niż dwóch facetów uprawiających seks? Odwracam się od tego zespołu - to jeden z kolejnych komentarzy.

Są też tacy, którzy gratulują muzykom odważnej deklaracji.

"Kroczy sól ziemi, tyle że sól jest niezdrowa". (Sól ziemi na załączonych obrazkach)"Nie jestem homofobem, ale..."...

Posted by Kacper Marciniak on  15 października 2015


Deklaracja zespołu, jak ktoś napisał, jest kropką nad i. Przekaz płynący z płyt jest oczywisty, a wszystkim zawiedzionym i odwracającym się od zespołu współczuję - brzmi kolejny głos fana.

Co na ten temat mówią sami muzycy?

- Warto być zaangażowanym w coś, co ma zdrowy rozsądek. Każdy rodzi się taki, jaki się rodzi, i jeżeli Bóg miał taki plan, to ja mu nie będę się w tę robotę pakował - powiedział wokalista zespołu Hubert Dobaczewski.

Mariusz Denst dodał, że "uprzedzenia i brak tolerancji są najgorszą rzeczą". Odniósł się też do deklaracji perkusisty zespołu, którzy przyznał, że jest gejem. - Staramy się to odbierać jak najbardziej naturalnie. Ktoś pyta co u mnie i u mojej żony, i tak samo my pytamy co u niego i u Mikołaja.

Dobaczewski powiedział także, że solidarność z osobami LGBT najlepiej okazywać przez "absolutną akceptację". - Najlepiej traktować wszystkich równo - dodał, pytany o związki partnerskie. - Związek to jest sprawa dwóch osób i reszcie nic do tego. I powinno być tak, że prawo będzie brało ich pod jakąś ochronę i powinni uczestniczyć w społeczeństwie w pełni, a nie na pół gwizdka - zakończył wokalista Lao Che.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (329)
Coming out w Lao Che i deklaracja zespołu. Muzycy wsparli Kampanię Przeciw Homofobii
Zaloguj się
 • krzysztof pop

  Oceniono 1 raz 1

  Fajnie byłoby żyć w kraju ,gdzie nikt nie musiał by ujawniać swojego homoseksualizmu bo nikogo to by nie interesowało.

 • elzbieta09

  0

  @mjwypych
  co do coming outu jednego z czlonkow
  ________________
  Faktycznie wylazł mu na wierzch... ? Outu, outu, wsadź sobie w butu. To też "polszczyzna".

 • elzbieta09

  0

  coming outu
  ___________________
  Pan redaktor ma "koming atutu', a może "a kuku" w główce?

 • puuchatek

  Oceniono 2 razy 2

  Naprawdę trudno mi zrozumieć ludzi, którym wydaje się, że kogoś interesuje to, z kim sypiają…

 • a.k.traper

  Oceniono 1 raz 1

  panie "redachtor" a co to je ten "kominołt"?
  Moja psychika odrzuca wszelkie zbliżenia chłopa z chłopem i nijak nie mogę wykrzesać z siebie zrozumienia dla takiego hobby, są tacy ludzie co wolą baby:)))

 • ehtarr

  Oceniono 3 razy 1

  W życiu nie słyszałem o tych penisossaczach. Zatem kampania reklamowa zadziałała - teraz o nich wiem. Kriejtiw dajrektor i kopirajter mogą sobie pogratulować udanej kampanii reklamowej i uczcić to szybkim wytryskiem na brodę jeden drugiemu.

 • zwispokolana

  0

  Znajomy mówił mi, że ten cały lao to mu fallusem śmierdzi, dziwiłem się, skąd u niego takie powonienie a tu okazuje się, że będę musiał go przeprosić, bo miał nosa po prostu. Ja nadal będę ich słuchał. Nauczyli mnie patriotyzmu. Trzymajcie się chłopaki. Nie dajcie się zaszczuć polskiej żuli.

 • szmondak

  Oceniono 1 raz -1

  nigdy ich nie lubiłem więc te info mi wisi

 • remislanc

  Oceniono 3 razy 3

  Niedługo Polska będzie hurtownią części rowerowych....
  I po co te homosie wyłażą z tych swoich szaf i drą mordy że są pedziami ? Czekają na oklaski czy zrobienie laski ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX