Bezwzględne więzienie dla kibica za rasizm. Pierwszy taki wyrok w Polsce

Kibice Pogoni Szczecin

Kibice Pogoni Szczecin (ŁUKASZ WĄDOŁOWSKI)

Dwa miesiące więzienia bez zawieszenia, dwuletni zakaz stadionowy i pokrycie kosztów procesu - taki wyrok usłyszał kibic Pogoni Szczecin, skazany za rasistowskie okrzyki podczas meczu piłkarskiego Pogoni z Piastem Gliwice.

Polub i bądź na bieżąco!

- To absurdalnie wysoki wyrok - powiedział Głosowi Szczecińskiemu Maciej Kasprzyk ze Stowarzyszenia Kibiców Pogoni Szczecin "Portowcy". Najprawdopodobniej jest to pierwszy tak surowy wyrok w Polsce.

Do więzienia za "Jeb... Arabów"

Jak podaje Głos Szczeciński, były już "gniazdowy" kibic Pogoni Szczecin, skandował podczas meczu przyśpiewki typu "Jeb... Arabów" czy "Islamskie świnie, nie chcemy was w Szczecinie".

- Policjanci zatrzymali go podczas wrześniowego meczu z Piastem Gliwice. Najpierw trafił do policyjnego aresztu, a następnie usłyszał zarzuty - powiedziała Irena Kornicz z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

Maciej Kasprzyk nie rozumie, co kierowało sądem. - Prokurator domagał się niższego wyroku. Na pewno będzie apelacja, a my będziemy wspierać naszego kolegę - powiedział kibic.

Prokurator chciał niższej kary

Najprawdopodobniej nie było jeszcze tak surowego wyroku w Polsce. Dotychczas za nawoływanie do nienawiści na tle różnic narodowościowych i wyznaniowych nie skazywano kibiców na bezwzględne więzienie. Teraz szczeciński kibic został skazany na dwa miesiące pozbawienia wolności, dwuletni zakaz stadionowy i pokrycie kosztów procesu. Prokurator domagał się jedynie kary grzywny.

Wyrok nie jest prawomocny.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
  • Radość Wojciecha Szczęsnego Polscy piłkarze szaleją z radości po meczu. Ale najlepsza jest reakcja Szczęsnego w 2:22
  • Bójka kibiców podczas wesela Fani Legii robią weselną "bramę" dla kolegi, gdy nagle... atakują ich kibice Wisły Płock [NAGRANIE]
  • Podejrzany ginekolog został zatrzymany przed swoim gabinetem w Gdańsku. Czeka go kolejny proces Lekarz pedofil. Gdy trwał jego proces, molestował kolejne dzieci

Najnowsze informacje