Wojewódzki wkręcił Zelnika. A on odpowiada: "Zmanipulowali". Radio stanowczo: "Zelnik kłamie"

16.10.2015 07:52
- Halo, pan Zelnik? Tu Kancelaria Prezydenta - mówią dziennikarze Rock Radia i proszą o wskazanie "antysystemowych artystów". Jerzy Zelnik się namyśla, odpowiada: "Łukaszewicz i Barciś!". Potem twierdzi, że dziennikarze zmanipulowali wypowiedź. - Zelnik kłamie - odpowiada naczelny rozgłośni.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Dziennikarze Rock Radia nie pierwszy raz zażartowali sobie ze znanej postaci. Tym razem wyszło bardziej strasznie niż śmiesznie. Postanowili zadzwonić do Jerzego Zelnika, aktora (najbardziej znanego z roli w "Faraonie"), który od lat popiera PiS, a w wyborach prezydenckich wyraził poparcie dla Andrzeja Dudy.

- Halo, pan Zelnik? Tu Janusz z Kancelarii Prezydenta - mówią dziennikarze Rock Radia. - Którego antysystemowego artystę moglibyśmy wysłać na wcześniejszą emeryturę? - dopytują i precyzują: za nieprawomyślność i krytykowanie prezydenta Andrzeja Dudy.
Jerzy Zelnik się namyśla, w końcu odpowiada:
- Nie wiem, może Olek Łukaszewicz, prezes ZASP-u [Związku Artystów Scen Polskich]. br>- I on coś na Dudę opowiadał? - dopytywał dziennikarz.
- A nie, przepraszam, on już pobiera [emeryturę], on ma już 69 [lat] - mówi Zelnik i dodaje: - A może ten, Artur Barciś.
- On krytykował prezydenta? - upewniał się dziennikarz.
- Tak, on raczej za Komorowskim.
- No to już, na czarną listę. Zaczniemy od Barcisia - mówi dziennikarz.
Potem Zelnik żegna się serdecznie: - No, fajnie, z Bogiem.

Zelnik: "Ubecka prowokacja"

To nagranie puścili w swojej audycji Kuba Wojewódzki i Piotr Kędzierski przeszło miesiąc temu. Śmiali się na antenie, że "Zelnik podrapał się w głowę faraona". Jerzy Zelnik odpowiedział na swoim Twitterze: "W przekonaniu, że rozmawiam z Kancelaria Prezydenta, zgodziłem się zebrać opinie artystów na temat wieku emerytalnego. Reszta to prowokacja!" - napisał aktor. Dodał, że to "ubecka prowokacja", a pytania zostały dograne już po rozmowie z nim.Rock Radio: "Zelnik kłamie"

- Zelnik kłamie - powiedział Mikołaj Lizut, redaktor naczelny Rock Radia, i dodał: - Nic nie było dogrywane.

Również Mikołaj Janusz, dziennikarz Rock Radia, powiedział na antenie TVN 24, że do rozmowy z aktorem niczego nie dogrywano. A Zelnik "powiedział dokładnie to, co powiedział, i w takiej kolejności".

Zapowiadają, że dziś opublikują na swojej stronie internetowej pełną treść nagrania.

"Nie wiem, czy to głupota, brak inteligencji, zazdrość"

O audycji zrobiło się głośno w czwartek. Pierwsza zareagowała Karolina Korwin-Piotrowska. Napisała o tym w swoim wczorajszym felietonie na portalu Onet: "Ekipa w radiu, która też wiele przecież w swoim życiu słyszała, była w kompletnym szoku. Tych starych wyjadaczy absolutnie zatkało. Bo takiego zachowania się, żeby bez zająknienia się, bez najmniejszego oporu wskazać palcem potencjalnych wrogów nowej władzy, odsyłając ich na wcześniejszą emeryturę, nie spodziewali się" - pisze Korwin-Piotrowska. "Nie wiem, czy to głupota, brak inteligencji, zazdrość zawodowa czy jednak opętanie. A może jednak posunięte do granic cwaniactwo" - dodaje.

Zbigniew Hołdys zareagował na Twitterze: "Jerzy Zelnik w pełnej krasie szmaciarstwa i kapusiostwa, wstrząsające" - napisał. Potem opublikował zdjęcie teczki tajnego pracownika z dopiskiem "Faraon":"Zelnik, modelowy okaz pisowskiej mentalności, w akcji" - napisał Piotr Beniuszys z "Liberte!".

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz najnowsze wideo

Zobacz także
Komentarze (1418)
Zaloguj się
 • swietyszczur

  Oceniono 415 razy 347

  Tak wlasnie bedzie wygladalo NOWE po wyborach jesiennych . hehehehe

 • led2007

  Oceniono 348 razy 288

  Sądy kapturowe jak widać już skompletowane. Pis nie zapomina, pis zniszczy...

 • brysio76

  Oceniono 291 razy 261

  Zelnik-kolejny dowód na to że PiS to nie problem dla politologów tylko dla psychiatrów!
  Panie Zelnik, a w podstawówce donosiłeś pan kto niedostatecznie kocha Stalina?

 • notremak

  Oceniono 251 razy 209

  Szkoda, że to radio a nie telewizja!
  Bo nie było widać, jak padł na klęczki, kiedy usłyszał: "Tu Kancelaria Prezydenta Maliniaka".

 • strugan

  Oceniono 210 razy 194

  Panie Arturze, o szmaciarzu pisał nie będę bo szkoda czcionki ale dla Pana pełen SZACUNEK za znalezienie się na 1 miejscu w jawnym rankingu pierwszego kapusia IV RP. Podłość ludzka nie zna granic.

 • apolis

  Oceniono 197 razy 185

  Poglądy, popieranie, sympatyzowanie z konkretną opcją to jedno - każdy ma prawo do własnych poglądów. Natomiast to, co zrobił J. Zelnik to zwykłe k....wo.
  Nie spodziewałem się, że człowiek inteligentny, wykształcony zdolny jest do czego takiego...

 • kaczynski7

  Oceniono 203 razy 171

  Zelnik, Pietrzak, Wolski, Łaniewska, Chodakowska, Dałkowska - zaplecze pisowskiego quasi aktorstwa
  Pospieszalski, Reszczyński, Gargaś Wildstein, Lisicki, Sakiewicz, Ziemkiewicz, Karnowski - zaplecze pisowskiego quasi dziennikarstwa
  qqqqqqqqqwa - noz sie w kieszeni otwiera na sama mys ze to towarzystwo zawladnie Polskimi mediami ...

 • grenlandzki-opos

  Oceniono 205 razy 153

  Za Stalina dokładnie te same mechanizmy. Wystarczyło powiedzieć jakąś głupotę, a już taki Zelnik się znalazł i usłużnie doniósł. I wio do Karagandy z 58.10
  Tylko tu mamy widmo narodowego socjalizmu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje