RMF FM nieoficjalnie: Polak walczył w szeregach IS. Został zatrzymany w Jordanii

- Zatrzymany to Adrian Al-N., Polak urodzony w Niemczech - podaje RMF FM, powołując się na informacje jordańskich służb. Według ich ustaleń, mężczyzna miał przejść szkolenie w obozach bojowników w Syrii, po czym przez kilka miesięcy walczyć po stronie Państwa Islamskiego.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Adrian Al-N. miał niedawno wrócić do Niemiec, gdzie został zatrzymany na podstawie informacji naszych służb o możliwe powiązania z terroryzmem. Mężczyzna został następnie deportowany do Polski, jednak nie udało mu się nic udowodnić. Teraz zatrzymano go w Jordanii w związku z działalnością terrorystyczną - podaje RMF FM.

By potwierdzić doniesienia stacji, zwróciliśmy się do ABW i MSZ z prośbą o udzielenie informacji w tej sprawie. "Ze względu na ograniczenia natury prawnej nie możemy informować, ani w formie potwierdzenia, ani zaprzeczenia, o szczegółach naszych działań bez względu na to, czy są one podejmowane, czy też nie" - czytamy w wiadomości od rzecznika prasowego agencji.

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (113)
RMF FM nieoficjalnie: Polak walczył w szeregach IS. Został zatrzymany w Jordanii
Zaloguj się
 • frusto

  0

  Polak? Deportowany do Polski? Gdyby nie imię, powiedziałbym, że może Czeczen (od razu uprzedzając: większość z 6 tysięcy Czeczenów nie jest ekstremistami i podobno swoich dzieci pilnują), ale też czytałem niedawno, że pojawiają się wśród nich werbownicy radykałów.

  Z drugiej strony, mógł nazwisko zmienić po przejściu na Islam. Neofici często są bardziej rąbnięci. W Polsce wystarczy porównać tatarskiego imama, który ma bardzo zdrowe podejście, z neofitką, z którą ostatnio dyskutował (cholera, zapomniałem jej imienia - to ta Polka, co przeszła na Islam i pisała, że odrąbałaby synowi głowę...)

 • jnd

  Oceniono 3 razy -1

  Kaminskiego skazano za to ze stosowal prowokacje wobec podejrzanych o przestepstwa, a sedzia zinterpretowal to jako podzeganie do przestepstwa, pewnie na podstawie tendencyjnych interpretacji tych dowodow przez funkcjonariuszy podleglych PO. Mysle ze watpliwosci interpretacyjne powinny byc zawsze na korzysc oskarzonego, bo inaczej mamy farse z prawa w ktorej brali udzial rowniez prokuratorzy i sedziowie, ktorzy zatwierdzli prowokacje. Oni moze jeszcze bardziej powinni byc pociagnieci do odpowiedzialnosci niz Kaminski.

 • bzyk_origo

  Oceniono 2 razy 2

  Odstrzelic to gowno od razu i tyle.

 • szto_tawariszczi

  Oceniono 3 razy -1

  Cóż, redaktory gw jak to żydy - ustaliły narodowość po "matce"...

  W kręgach kultury europejskiej jednak zazwyczaj po ojcu ustala się narodowość...

 • kazik2500

  Oceniono 4 razy 2

  Polki puszczaja sie z Arabami (proceder siegajacy zreszta lat 60-tych) i taki rezultat -- pozbawic obywatelstwa. Takiej "roznorodnosci" nam nie potrzeba.

 • spokojniejaknawojnie

  Oceniono 6 razy 4

  Jaki tam z niego polak, urodzony w Niemczech jak on pół życia w Syrii a drugie w Jordanii. Tyle co był w Polsce jak go deportowali

 • szczurzec1

  Oceniono 2 razy 2

  Mam nadzieję że nie będziemy występować o ekstradycję - niech tego śmiecia Jordańczycy potraktują kulą lub sznurem.

 • mercury_staff

  Oceniono 3 razy 3

  Walczą za to w co wierzą niech giną za przekonania czy o to im nie chodzi? kula w łeb już w Jordanni powinna mu być sprzedana a teraz jeszcze podatnik takiego będzie utrzymywał.

 • hr.kalashnikoff

  Oceniono 5 razy 5

  To oszczerstwa. Adrian wprawdzie walczył, ale nie był ekstremista. Był w najwyżej w górnej strefie stanów umiarkowanych. Nieprawda, że wódki nie pił. Pił bezalkoholowa.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX