Komorowski nadal prezydentem. Tego dowiedzą się dzieci na lekcjach historii

Bronisław Komorowski

Bronisław Komorowski (Fot. Sławomir Kamiński/ Agencja Gazeta)

?Od 2010 roku prezydentem Polski jest Bronisław Komorowski? - czytają czwartoklasiści w podręczniku do historii. Informacja nie została poprawiona, mimo wyborów wygranych przez Andrzeja Dudę, bowiem podręcznik był już zaakceptowany przez MEN.

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Książka została oddana do druku w kwietniu tego roku. Do rozpoczęcia roku szkolnego było wówczas jeszcze sporo czasu, ale o zmianach nie mogło być mowy. - Odkąd podręcznik zaakceptuje resort edukacji, nie można nanosić żadnych zmian - powiedziała "Faktowi" Agnieszka von Mallek z wydawnictwa Nowa Ewa.

Co więcej, nie tylko tegoroczni czwartoklasiści przeczytają o prezydencie Komorowskim. Podręcznik jest wydawany w cyklach i ta edycja będzie obowiązywała przez najbliższe trzy lata.

Informację skoryguje nauczyciel

MEN problemu nie widzi. - Tego typu zmiana stanu faktycznego nie może być przesłanką do wymiany już zakupionych podręczników - tłumaczyła w rozmowie z dziennikiem rzeczniczka MEN Joanna Dębek. Jednocześnie dodała, że korygowanie nieaktualnych treści zamieszczonych w podręcznikach jest rolą nauczyciela.

Wybory W Twoim telefonie

Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Zobacz także
Komentarze (154)
Komorowski nadal prezydentem. Tego dowiedzą się dzieci na lekcjach historii
Zaloguj się
 • maria18

  0

  Byłoby cudownie. !!!

 • elzbieta09

  0

  Dzieci nauczą się, że podręczniki mogą kłamać. To też ważna wiedza życiowa.

 • tuskowyemeryt

  Oceniono 4 razy -2

  No czekam, czekam aż Bronek razem z resztą PO to już będzie historia. :)

  Uprzedzam przed jazgotem lemingów.

 • zigzaur

  0

  I co? Nie lepiej tak?

 • jan.w2

  Oceniono 1 raz 1

  Podręcznik historii teraźniejszej? To jakieś kpiny? Tak to jest jak debile z menu muszą włazić tym aktualnie przy korycie w odbyty. Wystarczyło w podręczniku napisać, że głową (i wyjaśnić co to oznacza) państwa polandyjskiego jest prezydent i aktualnie jest nim i tu kropki, nauczyciel powie kto i bachor sobie ołówkiem wpisze.

 • allah.spacebar

  Oceniono 1 raz 1

  A po co w ogóle w podręczniku historii umieszczać informacje o aktualnym prezydencie, składzie sejmu, itp.? Na historii powinno się uczyć o wydarzeniach, co do których mamy już odpowiednią perspektywę, wszelkie wydarzenia bieżące mogą ewentualnie być objaśnione przez nauczyciela (chociaż raczej WOSu niż historii).

 • magda-warszawianka

  Oceniono 2 razy 0

  Co z gigantyczną aferą związaną z fundacją Pro Civili założoną przez oficerów WSI ? Giną ludzie w dziwnych okolicznościach,setki milionów znika z państwowych instytucji i w mediach polskojęzycznych grobowa cisza-czas z tym skończyć.

 • zimnabuka2016

  Oceniono 3 razy 3

  oj tam oj tam, przyjdzie nowe i wszystko zmieni ... najwyzej wymieni sie spleczenstwo

 • antares777

  Oceniono 4 razy 4

  Mnie się to podoba. Prezydent Komorowski niczym wódz rewolucji: wiecznie żywy.
  To nie całkiem głupie: może mu się przydać na okoliczność ewentualnej reelekcji, bo czym dziatwa nasiąknie....
  A jeszcze z innej strony: prawidłowej ortografii to oni się nie nauczą, fizyki czy matematyki z pewnością nie, więc to jedno nazwisko to jak kropla w morzu.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje