Kopacz ostro o Macierewiczu: "Jestem przekonana, że jest groźnym fanatykiem"

- Odpowiedzialne partie polityczne nie desygnują fanatyków na ważne stanowiska państwowe - oświadczyła premier, poproszona o komentarz do ostatnich wypowiedzi Antoniego Macierewicza. Ewa Kopacz nazwała też polityka PiS "groźnym fanatykiem".

Chcesz wiedzieć szybciej? Polub nas

Ewa Kopacz wzięła udział w konferencji w Ministerstwie Zdrowia, by po południu podsumować rządowy program in vitro. - To wielki triumf zdrowego rozsądku i miłosierdzia nad fanatyzmem - mówiła szefowa rządu i oświadczyła, że dzięki programowi od lipca 2013 roku urodziło się ponad 3,2 tys. dzieci.

Ale to nie in vitro interesowało najbardziej dziennikarzy - pytania zadane Kopacz dotyczyły m.in. ostatnich wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego i Antoniego Macierewicza, który podczas spotkania z Polonią w Chicago mówił m.in. o "zdrajcy Donaldzie Tusku, porównywał Bronisława Komorowskiego z Bierutem i postulował budowę kolumny chwały w miejsce Pałacu Kultury.

- Jestem przekonana, że pan Macierewicz jest groźnym fanatykiem - podkreśliła Kopacz. - 25 października staniemy przed wyborem: albo wybierzemy zdrowy rozsądek, albo niestety fanatyzm - dodała.

Kopacz zaznaczyła też, że "odpowiedzialne partie polityczne nie desygnują fanatyków na ważne stanowiska państwowe" - a według medialnych spekulacji w razie wygranej PiS Macierewicz miałby zostać szefem Ministerstwa Obrony Narodowej lub koordynatorem służb specjalnych. - Ja się zastanawiam, ile złego jeszcze może się wydarzyć, kiedy ludzie nieodpowiedzialni, dzisiaj determinowani tylko rewanżem i zemstą, idą po władzę dla władzy - stwierdziła premier.

"Piekło, którym straszy PiS, stanie się rzeczywistością po wyborach"

Kopacz odniosła się też do słów prezesa PiS. - Niektórzy twierdzą, że to najgorsze rządy po 1989 roku. Jestem skłonny przychylić się do tej opinii - powiedział wczoraj Jarosław Kaczyński.

- Jak słyszę te wypowiedzi pana prezesa Kaczyńskiego i pani poseł Szydło, która jeździ i wiecznie narzeka, zamiast przedstawić jakiś pomysł (...), to mam wrażenie, że przed nami to piekło, którym oni nas na co dzień straszą, nagle stanie się rzeczywistością po 25 października - podkreśliła premier.

Aneks do raportu WSI? "Macierewicz wie, czemu go nie upubliczniono"

W Chicago Macierewicz zapowiedział też, że po wyborach ujawni aneks do raportu z likwidacji WSI. Szefowa rządu, zapytana przez dziennikarzy o tę wypowiedź, przypomniała, że "z jakiegoś powodu" raportu nie zdecydował się opublikować prezydent Lech Kaczyński.

- To pana Macierewicza trzeba pytać, bo to on wie, dlaczego tego aneksu nie upubliczniono - oświadczyła Kopacz i zadeklarowała, że jeśli prezydent Duda "zwróci się do niej o kontrasygnatę aneksu, otrzyma ją".Chcesz wiedzieć więcej i szybciej? Ściągnij naszą aplikację Gazeta.pl LIVE!

Więcej o:
Komentarze (259)
Kopacz ostro o Macierewiczu: "Jestem przekonana, że jest groźnym fanatykiem"
Zaloguj się
 • zygosz

  Oceniono 2 razy 0

  Kobieto to ty jestes fanatykiem !
  Wykopalas grob niewinnym Polakom
  w ziemi smolenskiej ,a dzis nadal to
  robisz na ziemi polskiej.

 • ta.deusz

  0

  urbanowi się w końcu udało coś mądrego powiedzieć :)))

  www.youtube.com/watch?v=auY8s0xNASY

 • lazymer

  Oceniono 1 raz 1

  ...nnie.pl/44027-ostatni-etap.html ---POlityka spalonej ziemi po rządach PO.

 • lazymer

  Oceniono 3 razy 3

  Michnik zakłada brunatną koszulę. Media zawłaszczone przez bandę wpływowych esbeków nadają na jedną nutę, a każda próba wejścia na rynek medialny jest niszczona przez wpływową faszystowską oligarchię.
  Przykład walki z Telewizją Trwam,obrzydliwe przekręty i manipulacje towarzyszące poselskim debatom i działaniom KRRiT są nadto wymowne. Zniszczona prasa lokalna, zniszczone radio lokalne i opanowanie rynków lokalnych przez szmatławce koncernów walczących wszystkimi sposobami z każdą niezależną inicjatywą.
  Czyżby brakowało nam częstotliwości radiowych i telewizyjnych by otworzyć całkiem rynek medialny? Czy brakuje nam papieru? Nie, tylko spadkobiercy POstkomuny chcą mieć wszystko pod kontrolą. Kto ma dostęp do mediów, ten ma władzę!
  Faszysta Michnik rozumie to nazbyt dobrze kierując medialnym POstubeckim molochem, zgarniającym miliardy z rynku reklam zlecanych przez instytucje "państwowe". Ta korupcyjna struktura zżera bezkarnie polską gospodarkę.
  Przebieranki faszystów w tęczowe koszule i zmasowana propaganda ma przedstawić faszystowskie działania blokowania wolności słowa, niszczenia niewygodnych wydawnictw, filmy niewygodne dla władzy kręcone w konspiracyjnych warunkach, eliminacja (nawet fizyczna) niewygodnych dziennikarzy przedstawiana jest w propagandowej tubie Gazety Wyborczej jako "demokratyczny liberalizm".
  Bandyci z bojówek niemieckiej "antify"(!!!) bezkarnie biją uczestników patriotycznej, pokojowej demonstracji i grupy rekonstrukcyjne w rocznicę niepodległości, a nieudolna policja i prokuratura nie tylko nie chroni polskich obywateli, ale nawet nie potrafi zidentyfikować właścicieli pozostawionych w mateczniku SLD kastetów, kijów bejsbolowych, noży i bandyci zaproszeni przez polskich tęczowych faszystów bezpiecznie wjeżdzają i wyjeżdżają z Polski.
  Ba, nawet policjant w cywilu który potraktował gazem i skopał po twarzy niewinnego przechodnia dostał symboliczną karę po półtorarocznym(!!!), nieudolnym śledztwie. Trudno o większą hipokryzję. Niestety zmasowany wrzask hałaśliwej POstkomunistycznej propagandy latami robi swoje. Destrukcja młodych umysłów karmionych fałszem, obrzydliwą deprawacją, manipulowanych propagandą, bez dostępu do niezakłamanej historii zbiera żniwo.
  Zanikają wydawnictwa niezależne niszczone procesami, nękane kontrolami skarbowymi, topione finansowo przez wpływowe mafijne struktury. Nie wznawiane są niewygodne dla POstkomuny książki, brak dostępu do najnowszych faktów nie skażonych faszystowską interpretacją, - milionowe marsze w Madrycie w obronie życia przemilczane przez media i w Paryżu zakłamane przez brunatną propagandę.
  Największe tradycyjne wartości: wolność wyznania, sumienia, wolność słowa, rodzina, wiara, miłość do ojczyzny, prawo do wychowania dzieci w zgodzie z systemem wartości rodziców - zostały zohydzone przez brunatno-tęczową, antypolską "elitę", gloryfikowaną przez antypolskie media.
  Szkoda Polski dla tęczowo-czerwono-brunatnych faszystów.

 • doctornewross

  Oceniono 2 razy -2

  Ja to powiem tak. Za pisuarem nie byłem i nie jestem. Ale premierem powinien być Schetyna. Natomiast kopaczka szczekaczka musi odejść. Jak ja tej qu.wy nie cierpię.

 • Oceniono 2 razy -2

  NAJGŁUPSZE WPISY POKONANEJ OPCJI POLITYCZNEJ UBABRANEJ W NAJWIĘKSZE SKANDALE CWIERCWIECZA RP ZAMIECIONE POD DYWAN.TEN RZĄD TO HAŃBA

 • mczes57

  Oceniono 2 razy -2

  PO też ma swojego fanatyka w postaci pana Niesiołowskiego.Ciekawe w której szafie pani premier go ukryła.

 • junkamm

  Oceniono 1 raz -1

  kopacz ty jestes gorsza od faszzmu tak mówi polska ulica . zastaów sie kobieto jaka jestes grozna dla polski i narodu polskiego . mało ci rządów tuska? a ten garkotłuk z bożej łaski marszałek kidawa no to już dno . co ona wyprawia ?wyklucza posłów to znaczy wyklucza prawde. ona to dopiero zagrożenie polski .

 • andrzej.rokosz

  Oceniono 1 raz -1

  Ale mu dokopała

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX